Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тол системата - факт през 2013

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    dani389 написа:
    Скоро слушах по радиото нещо свързано за тол таксите и накрая стана ясно че нямат право защото са строени с Европейски пари ако искат такси трябва да си я стром с наши средсва или да е на консесия .Но няма да ме учудят и да сложат.
    Не знам какво и кой е приказвал по радиото, но автомагистрала "Егнатия одос" в Гърция също я строиха с пари от Европа (виж долу вляво), и до миналата година беше безплатна (докато я направят цялата), но вече се плаща.Тъй че това дето го говорите - няма нищо общо с реалността.Който строил - строил. Тол таксата не е за строеж, а за подръжка. А такава трябва, и за нея няма пари от Европа.Друг е въпроса какво се разбира под подръжка в България, и какво - някъде другаде.А някой по-горе нещо каза, че по Е79 не можело да се кара с повече от 90. Емо да каже може ли или не може

    Коментар


      #47
      ако пътя е перфектен без бабуни по него от които да ми подскача скапаната 16 годишна кола по тях - да готов съм да плащам...ще ми седне по евтино отколкото да правя окачване на 3 месеца а именно разбити шарнири...които при нашите мили Браво-та се сменя целия носач...
      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

      Коментар


        #48
        С 90 по-скоро се пречи на движението, същото е положението и лятно време на пътя Стара Загора - Карнобат.Факт.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #49
          Sev написа:
          ами вие вече взехте и да плащатетя рибата в морето, а вие плащате
          Ще плащаме, за да я хванат.........
          Sev написа:
          пак се започна мрънкането
          Аз не мрънкам, даже приветствам такива решения с бурни аплодисменти.
          Sev написа:
          ...само за информация - отсечката догодина ще бъде напълно рехабилитирана в проблемните участъци
          Аз си мисля, че цялата отсечка е проблемна.
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #50
            не съм съгласен, че цялата отсечка е проблемнаима адски лоши участи, но има и отличнилошите ще бъдат рехабилитирани догодина
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #51
              Immortal написа:
              Не знам какво и кой е приказвал по радиото, но автомагистрала "Егнатия одос" в Гърция също я строиха с пари от Европа (виж долу вляво), и до миналата година беше безплатна (докато я направят цялата), но вече се плаща.Тъй че това дето го говорите - няма нищо общо с реалността.Който строил - строил. Тол таксата не е за строеж, а за подръжка. А такава трябва, и за нея няма пари от Европа.
              не е точно такамагистралата за която говориш си има концесионер, който също е налял пари там - над милиард евроа с парите от таксите поддържа самата магистралаосвен това в Гърция няма друга система, през която да се събират пари за ползването на пътищатаи не на последно място - ЕС са поискали да се въведе тол, в противен случай гърците е трябвало да връщат паритеявно при всеки проект нещата са описани в договорите с ЕСно едно е сигурно - не може да има и винетки и тол
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #52
                Ако махнат винетките ще е рай.Който иска да пътува бавно,но без пари - обходни пътища.Който иска бързо,но платено - магистрала. :D
                Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                Коментар


                  #53
                  И разбира се това означава че всички усилия се съсредоточават в поддръжка на магистралите, тировете тръгват по ’безплатните’ пътища и след 2-3 години твоя рай ще е или плащаш и магистрала или плащаш окачване и се друсаш.

                  Коментар


                    #54
                    ls1 написа:
                    И разбира се това означава че всички усилия се съсредоточават в поддръжка на магистралите, тировете тръгват по ’безплатните’ пътища и след 2-3 години твоя рай ще е или плащаш и магистрала или плащаш окачване и се друсаш.
                    Аз и сега си плащам окачването и се друсам. Друг е въпросът,че пътищата трябва редовно да се поддържат,пък и ако са направени добре,не трябва да се развалят по принцип.
                    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                    Коментар


                      #55

                      Коментар


                        #56
                        Sev написа:
                        но едно е сигурно - не може да има и винетки и тол
                        ба, не може! :D :D :D почакай само да видиш.
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          #57
                          emzo написа:
                          С 90 по-скоро се пречи на движението, същото е положението и лятно време на пътя Стара Загора - Карнобат.Факт.
                          Не си прав! Точно при движение с 90 се пътува спокойно, защото нито настигаш някой, нито те настигат. Друг е въпроса, ако се правиш на тарикат и караш с 99-100, като разчиташ, че радарите се настройват на скорости 10+ над ограничението. В този случай като настигнеш някой трябва да изпреварваш, а ако нямаш възможност намаляваш, за да изчакаш насрещните автомобили и пак изпреварваш. Това не само те изнервя, а и качва разхода. Опитай да караш постоянно с 90 и ще почнеш да се питаш дали не си сам на пътя.Ако настигнеш някой със скорост под 90 не е лошо да погледнеш номера дали не е местен и дали не знае нещо повече от теб. Я за някоя нова камера, я за някой скрил се в храстите полицай. Шофирането е не само удоволствие, а и доста мислене и логически разсъждения. Иначе ми е ясно, че на по-младите кръвта ви кипи.
                          Няма начин да няма начин!

                          Коментар


                            #58
                            Реално погледнато да, с 90 се пречи на движението, но защото всеки бърза да се забие , я в крайпътно дърво, я в канавка, я в някой друг на пътя. И аз съм млад, едва на 23, но повече от година насам, не помня да съм развивал по-голяма скорост от 100-110 и то САМО при изпреварания, които ми се случват рядко щото се движа с ограниченията.А за тези ТОЛ системи, мисля цяла сутрин и според мен ще бъде добре да се въведат такива - качваш се 1лв и готово, нито е много нито е малко.А коли винаги ще има и ще пътуват по магистралите.

                            Коментар


                              #59
                              В Унгария се налагаше да спирам 3-4 пъти до Сегет, за да заплатя съответната такса. Голямо удобство - караш 20-30 км и спираш.В Сърбия, ако си с бус полицаите те спират и те пращат на магистралата, където се плаща, но ако знаеш пътя обикаляш по спраничните улички и така след 4-5 спирания и забележки от органите на реда си стигнал границата с Хърватска. Като се вземе под внимание колко на често са отбивките и какви тарикати сме българите ми се струва, че на всеки 15-20 км ще има пунктове с бариери за плащане на таксата.
                              Няма начин да няма начин!

                              Коментар


                                #60
                                не ми се вярва никак да е с бариери и пунктове представете си примерно трафика за коледа към провинцията...хиляди коли пътуват и оп няква бариера с касов апарат ... представяте ли си какви опашки ще станат ? По-скоро ще е нещо от типа на камера която ти снима номера и после ти пращат нещо като фиш всеки месец колко имаш да плащаш...нещо като както си плащаш сметката за тока....или ще се минава през някаква арка която сканира някъв стикер на стъклото
                                Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                                Коментар

                                Working...
                                X