Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Продажба на кола без да е декларирана в данъчното

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    msotiroff написа:
    Тук май е мястото да попитам и нещо друго, свързано с данъка на автомобила... Когато го регистрирах не представих документ,удостоверяващ, че автомобила има катализатор, за да се възползвам от 50% намаление. Мога ли да го направя сега, година след регистрацията в данъчното???
    Облекчението за наличието на катализатор важи единствено и само ако попадаш в класа до 100 или 103 конски сили или 74 киловата мисля беше. Т.е. ако ти е 105 коня както е моята - и евро5 да имаш - няма облекчения.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #32
      И 103 да са (като моята), пак се духа супата... За два умрели катъра...тъпо, но факт!
      Stop giving directions, just say "Follow me."
      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

      Коментар


        #33
        Облекчението е до 74 kW което в конски сили е 100 . При 101 + к.с. облекчение няма. А аз като декларирах мойта, в Русе, не ми искаха документи за катализатора. Явно си имат каталог и само проверяват дали тази модификация има катализатор фабрично.
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #34
          Dido_Lyubenov написа:
          Облекчението е до 74 kW което в конски сили е 100 . При 101 + к.с. облекчение няма. А аз като декларирах мойта, в Русе, не ми искаха документи за катализатора. Явно си имат каталог и само проверяват дали тази модификация има катализатор фабрично.
          Нямат каталог.Просто като видят кола, която е произведена след 1994+ година, то това означава, че има катализатор. За това и не изискват документ.Ама по едно време ги бяха подгонили и изискваха бележки от техническа проверка за наличието на катализатор. Това заради всичките наши премахвания на катализатора. Хем го махаш, хем искаш облекчение.Нека само един се намери, че си е махнал катализатора и с чиста съвест не си е отбелязал квадратчето, за да ползва облекчение.Хем така, хем иначе. Оправия няма.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #35
            jenshen73 написа:
            msotiroff написа:
            Тук май е мястото да попитам и нещо друго, свързано с данъка на автомобила... Когато го регистрирах не представих документ,удостоверяващ, че автомобила има катализатор, за да се възползвам от 50% намаление. Мога ли да го направя сега, година след регистрацията в данъчното???
            Облекчението за наличието на катализатор важи единствено и само ако попадаш в класа до 100 или 103 конски сили или 74 киловата мисля беше. Т.е. ако ти е 105 коня както е моята - и евро5 да имаш - няма облекчения.
            Регистрирана е 95к.с. Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
            M-Benz E 250 TD 150hp
            M-Benz 200d 75 hp
            Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

            Коментар


              #36
              BO написа:
              Просто като видят кола, която е произведена след 1994+ година, то това означава, че има катализатор. За това и не изискват документ.Ама по едно време ги бяха подгонили и изискваха бележки от техническа проверка за наличието на катализатор. Това заради всичките наши премахвания на катализатора. Хем го махаш, хем искаш облекчение.
              Миналата година минах през "Технотест" за да си извадя точно такъв документ, който ми го искаха от общината, че колата има работещ катализатор. Получи се така заради недоглеждане от страна на КАТ при регистрацията на колата.
              Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
              Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
              Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
              Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

              Търси се..

              Коментар

              Working...
              X