Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Продажба на кола без да е декларирана в данъчното

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    dikanio написа:
    kiselo написа:
    dikanio написа:
    Нали си нямам работа :D Освен ако колата не е регистрирана с други коне, това е данъка.
    Този калкулатор показва каквото му скимне...нищо вярно няма в него...доказано като си сметнах с него данъка за бравата и после отидох да проверя в данъчното...нищо общо...същото важеше като смятах и за стилото...
    Моя излиза до стотинка.
    +1Пресмята си до стотинка и при мен.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #17
      и моя го смята до стотинка.
      Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
      Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

      Коментар


        #18
        Лоша работа, ще се плаща май май. Или пък ще си я карам.

        Коментар


          #19
          petar2202 написа:
          Лоша работа, ще се плаща май май. Или пък ще си я карам.
          И да провадаш, и да караш - все ще плащаш. Няма ИЛИ в тази ситуация.
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #20
            Stefanaki написа:
            petar2202 написа:
            Лоша работа, ще се плаща май май. Или пък ще си я карам.
            И да провадаш, и да караш - все ще плащаш. Няма ИЛИ в тази ситуация.
            Е защо, аз ще си я карам докато си искам(още 100 години) и после ще си я бракувам. За бракуването в КАТ не ми искат платен данък, а в данъчното въобще не е записвана. Или бъркам някъде?

            Коментар


              #21
              Абе май и за бракуването искат данък ...

              Коментар


                #22
                Тук май е мястото да попитам и нещо друго, свързано с данъка на автомобила... Когато го регистрирах не представих документ,удостоверяващ, че автомобила има катализатор, за да се възползвам от 50% намаление. Мога ли да го направя сега, година след регистрацията в данъчното???
                M-Benz E 250 TD 150hp
                M-Benz 200d 75 hp
                Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                Коментар


                  #23
                  Да, може - трябва ти протокол от сервиз, че катализатора е проверен. В данъчното правят корекция в декларацията и преизчисляват сумата.

                  Коментар


                    #24
                    ////Punto//// написа:
                    Абе май и за бракуването искат данък ...
                    При бракуване не искат бележка за платен данък. Поне миналата година беше така.
                    преди - TIPO
                    сега - VOLVO XC60

                    Коментар


                      #25
                      Продажба на кола без да е декларирана в данъчното

                      msotiroff написа:
                      Тук май е мястото да попитам и нещо друго, свързано с данъка на автомобила... Когато го регистрирах не представих документ,удостоверяващ, че автомобила има катализатор, за да се възползвам от 50% намаление. Мога ли да го направя сега, година след регистрацията в данъчното???
                      Освен протокол се плащат и кинти в някой пункт за технически преглед . Кинтите са на брой 30 ( тридесет ) тук , в Лудогорският Вилает .
                      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                      Коментар


                        #26
                        kosta написа:
                        Xaus написа:
                        kosta написа:
                        за 5 години по мой сметки, данъка, който дължиш е около 750 лв.
                        Как пък го изчисли!?
                        ето така х 5 години
                        А лихви?А за бракуването - по принцип пише, че трябва бележка за платен данък, но не ти я искат.Но няма гаранция....
                        Ex Fiat 126P
                        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                        Alfa Romeo 147 1.6 TS
                        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                        Коментар


                          #27
                          Аз имам друг въпрос относно данъка(дано не е проблем че използвам на колегата темата). Ако регистрираш колата в данъчното юли- август месец, данък за цяла година ли трябва да платиш, или за половин? Защото ако е за цяла е доста тъпа системата с данъците .

                          Коментар


                            #28
                            Половин.
                            Ex Fiat 126P
                            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                            Alfa Romeo 147 1.6 TS
                            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                            Коментар


                              #29
                              Без платен данък, скоро и преглед няма да можеш да минеш! Засега е лабаво и има пунктове в които се минава, но очаквам да затегнат и още положението с ГТП.

                              Коментар


                                #30
                                Оправих се колеги, мерси за отговорите. Всичко става лесно, безболезнено и евтино, все пак сме в България. Някой ако има подобен проблем да пише, ще помагам

                                Коментар

                                Working...
                                X