Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Успешна борба с напаст от хлебарки?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Успешна борба с напаст от хлебарки?

    Колеги, апартамента е на последен етаж на панелен блок. Хлебарките са ни съквартиранти, помещават се в подпокривното пространство. Вечер излизат от малките вентилационни отвори и се разхождат навсякъде по фасадните панели. Особено над едната тераса... Щъкат навсякъде...Как да се борим с тях?

    #2
    Аз съм на последния етаж и като теб миналата година имаше хлебарки. Лятото на нощ по няколко засичах и се ядосах. Пробвах разни аерозоли - никакъв резултат. Накрая напръсках с ей този Райд. http://www.scjohnsonwax.bg/nqcontent.cfm?a_id=6373&lang=lang_1Обърни внимание че горе не е фъскало, ами пръска през сламка пяна. Нямам думи да опиша колко съм доволен. Очертах една вечер всичко с него, покрай всички ръбове, прагове...навсякъде. Пяната изчезва след минута. След това няколко дни сутрин само замитахме хлебарките умрели. Дават го че действа два месеца, но и сега даже, 10-ина месеца по-късно макар и рядко намираме умряла хлебарка. Като минат през пръсканото и после вървят не повече от педя две. Даже и да са живи - са по гръб. Аз съм виждал как пред мен се втурва хлебарка и след две педи разтояние просто спира и се предава. Ужким сме мили оттогава много пъти пода, ужким почти година мина, каква беше тая пяна какво беше това чудо не знам. Но имай предвид че преди това бях пробвал с разни други райд-ове и нямаше ефект, така че търси точно пяната да е, ще го познаеш щото само той е със сламка.

    Коментар


      #3
      Благодаря, колега

      Коментар


        #4
        Тровил съм хлебарки с едно подобно от 2 лв демек менте ама така миришеше че и мен щеше да гътне и вече там няма хлебарки .пробвай първо с по евтино Трябва да е затворено и да поседи така известно време -да не се отваря.И внимавай че много юти на гърлото ако го дишаш .Сложи и прах той може да седи и много времеhttp://agromagazin.eu/images/halek.JPGи къщичка за хлебарки не пипай по лепилото щото наистина лепиима едно пликче и се слага в средата и те отиват към него но пътя им е с лепило http://911.bg/a2/kapan-kyshtichka-s-...i-5034598.html
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          А, забравих да кажа, пяната мирише много леко, приятно и за кратко. 7-8лв е флакона мисля, аз го взех от Била.Аз не препоръчвам разни химии които привличат и после залепят или тровят. Преди две години в кухнята се появиха няколко молеца. Купих аз една такава лепкава лента и стана ад. Явно бе напоена с някакви феромони, рояци молци дойдоха от целия тараф. В чудо се видях, мина месец в борба - няма отърване. Накрая набрах орехови листа и обилно сложих из кухнята по шкафовете, след една нощ нямаше един молец, избягаха. Тъй че ако някой го морят молци - орехова шума, може директно може и в малки торбички от рехав плат.

          Коментар


            #6
            Отиваш в първата агроаптека или агромагазин и искаш препарат против вредители.Аз също съм в панелка на последен етаж от две години насам... Първата година имах чувството,че има повече хлебарки в апартамента ми, отколкото китайци в света... миналата пролет напръсках с един препарат от агроаптеката по всички ъгли, труднодостъпни места, зад шкафове и гардероби, изчезнах за 4-5 часа от вкъщи и стана чудо - все още няма кьорава хлебарка из къщи... Само да видя една пак ще направя същата процедура... Ако има малки деца у вас по - добре да спят за една нощ другаде, отколкото да дишат мизерния препарат... Миналата пролет още не се беше родил малкия, но ако се наложи да пръскам тази пролет ще го командировам у родителите ми...
            M-Benz E 250 TD 150hp
            M-Benz 200d 75 hp
            Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

            Коментар


              #7
              msotiroff написа:
              Отиваш в първата агроаптека или агромагазин и искаш препарат против вредители...
              Само това е спасението.И не купувайте тези измислени препарати, които ги продават в магазините.А най-сигурното и трайно спасение е да съберете скромна сума пари от входа, да си купите една пръскачка и да обработите абсолютно целия вход.На апартамент се падат 10-на лева и си решавате глобалния проблем. Помисли над това.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Спасението е пръскане с качествен препарат от агроаптека или да си извикате фирма.В нашия вход се пръска постоянно.Аз викам фирма всяко лято,преди да тръгнем на почивка.Фирмата взима за 60 кв.м апартамент 30 лева.Тази година мисля аз да си напръскам.
                MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
                "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
                R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

                Коментар


                  #9
                  Утре отивам в Метро и си вземам въпросния Райд!Докато четях темата преди час си мислех, че е още рано за хлебарки да виреят вкъщи и преди точно 5 минути една като торпедо се измъкна под един шкаф мина покрай мен под масата и се шмугна под дивана!!! Успях само да стигна да взема кухненска хартия, но така и не успях да хвана хлебарката. Тая беше доста мутирала!Твар долна!EDIT: Сега докато пишех мнението се изстреля изпод дивана и се върна в старото си жилище "шкафа за обувки". Сега я дебна с лак за коса да я препарирам временно и ще я смачкам!!!!!!!!!!

                  Коментар


                    #10
                    coolboby написа:
                    ...Сега я дебна с лак за коса да я препарирам временно и ще я смачкам!!!!!!!!!!
                    Хахах, както си тръгнал да не вземеш след някой друг час да взривиш апартамента заради някакви си 300-400 хлебарки, живуркащи си из шкафчетата Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
                    M-Benz E 250 TD 150hp
                    M-Benz 200d 75 hp
                    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                    Коментар


                      #11
                      Това е много добро и става и за шкафове с храни http://www.globol-online.com/en/Преп...ки-75-гр/ линка е нещо бъгав, неще да се копира , ама там в страницата е лесно за намиране

                      Коментар


                        #12
                        Преди години имах проблем с хлебарки в стария апартамент. Тогава адаша ме посъветва да напръскам с Айкън на Синджента. Направих го но ефекта беше слаб - явно бях попаднал на някакво менте, както се оказа после. Отидох в една агроапетка и един стар аптекар ми продаде оригинален Айкън, както и за някакви стотинки едно саше с препарат против колорадски бръмбари - опаковката поразително проличаше на тази на Аулин. Той ме посъветва така - " напръскай си с Айкъна, но ефекта е кратък, вземи свари един голям кароф и като се свари го намачкай и разбъркай в него препарата против колорадски бръмбари. После получената паста я намажи на един картон с дебелина около сантиметър и я остави на терасата да исзъхне една нощ. Полсе полученото го нарежи на кубчета със страна по 1 сантиметър и разпръсни кубчетата по местата където най често виждаш гадините"Ефекта беше поразителен - за два дни изчезнаха тотално гадините - само още малко време намирахме умрели под шкафовете и зад хладилника. Повече от година след това не видяхме пукната хлебарка. После продадох апартамента, не знам колко време е продължил ефвтка - все пак като чистихме да се изнасяма изхвърлихме картончетата със засъхнало картофено пюре. Можеш да пробваш така - много евтин начин е. Само не помня името на препарата. Ама съм сигурен че в агроаптеката ще се сетят за него - на малки гранулки е и е в саше, както казах като на Аулин. Тогава човека каза че с едно саше се пръскали 10 декара картофи
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #13
                          Ние извикахме една фирма, която ни взе 25 лв. за 60 кв. м. апартамент. Напръска и две седмици след това само ги метохме с метлата (защото като ги видим не трябвало да ги убиваме) те ходят по отровния препарат, който е безвреден за нас и животните, и си го вкарват в къщичките, където убиват и другите. Така след 6 месеца повторихме порцедурата и проблема е решен. От 2 години не съм видял хлебарка.
                          Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                          Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                          Коментар


                            #14
                            Ако от някъде може да си намериш Регент 800 (ще ти е доста трудно, тъй като знам че е забранен и май вече не се продава никъде по агро магазините) - просто няма по успешен препарат за справяне с хлебарки. Аз като си купих апартамента, беше някаква ужасна напаст, бяха много и навсякъде. Един колега имаше останали 5 пакетчета и ми даде 1. Разтворих го във вода и напръсках. Стана чудо - за 2 дена изчезнаха, все едно никога не ги е имало и вече 2 год не съм видял една хлебарка.
                            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                            Коментар


                              #15
                              noriaga написа:
                              Ако от някъде може да си намериш Регент 800 (ще ти е доста трудно, тъй като знам че е забранен и май вече не се продава никъде по агро магазините) - просто няма по успешен препарат за справяне с хлебарки. Аз като си купих апартамента, беше някаква ужасна напаст, бяха много и навсякъде. Един колега имаше останали 5 пакетчета и ми даде 1. Разтворих го във вода и напръсках. Стана чудо - за 2 дена изчезнаха, все едно никога не ги е имало и вече 2 год не съм видял една хлебарка.
                              Потвърждавам за Регент.Не съм сигурен обаче 600 ли беше или 800. Уникален препарат.Разтворих го в пръскалка от Меглио.Трета година не съм видял хлебарка.
                              Octavia RS
                              Evo 10-служебната играчка.

                              Коментар

                              Working...
                              X