Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Закупуване на кола с временни номера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Закупуване на кола с временни номера

    Здравейте,моля за информация. Какъв е реда ако се купува кола от друг град с временни номера? Трябва ли да просъства лично човека, на чието име ще се регистрира автомобила с постоянен номер? Какво трябва да зе знае за пътуването от точка А до точка Б ? Ще съм благодарна за всякакви съвети.

    #2
    Не съм сигурен дали лично трябва да присъства, но поне личната карта трябва да е с теб. Трябват ти договора за покупко-продажба(този от Италия евентуално...по принцип ти го пишат на място ) и чуждестранния талон.За пътуването няма нищо особненно. Аз като си взема транзитни и ги карам докато изтекат и чак тогава я регистрирам. Трябва ти застраховка и евнтуално оборудване(аптечка, пожарогасител и другите). Като за второто не съм сигурен дали е задължително, понеже колата не е минала предглед, но мен ме спираха един път и ми ги искаха.
    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

    Коментар


      #3
      Изглежда много логично да присъства новият собственик или поне негов нотариално упълномощен представител.За пътуването със сигурност трябва да има сключена ГО.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Благодаря за отговорите. То и на мен ми се видя логично, но аз не мога да пътувам и затова реших да попитам, а колата трябва да е на мое име.

        Коментар


          #5
          Възможно е закупуване на автомобила с нотариално заверено пълномощно/струва 6 лв./ и с лична карта на бъдещия собственик. Дори регистрирането в КАТ може да стане без да присъстваш, само с пълномощника и посочените документи...
          Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
          Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
          Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

          Коментар


            #6
            la squadra azzurra написа:
            Възможно е закупуване на автомобила с нотариално заверено пълномощно/струва 6 лв./ и с лична карта на бъдещия собственик. Дори регистрирането в КАТ може да стане без да присъстваш, само с пълномощника и посочените документи...
            "Никой няма право да дава или приема в залог, както и да използва или преотстъпва български личен документ на друго лице." - чл.11 от Закона за българските лични документи.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              snake написа:
              la squadra azzurra написа:
              Възможно е закупуване на автомобила с нотариално заверено пълномощно/струва 6 лв./ и с лична карта на бъдещия собственик. Дори регистрирането в КАТ може да стане без да присъстваш, само с пълномощника и посочените документи...
              "Никой няма право да дава или приема в залог, както и да използва или преотстъпва български личен документ на друго лице." - чл.11 от Закона за българските лични документи.
              Може, може...Само казвам, как става в действителност. Миналият месец купих два автомобила по този начин и ги регистрирах в КАТ
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
              Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
              Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

              Коментар


                #8
                В случая пълномощното, което е нотариално заверено, е необходимо и достатъчно. Т.е.: отива гражданинът X в автокъщата или при нотариуса, който ще изповяда сделката за покупко-продажба, носи пълномощно от гражданина Y и това е достатъчно, за да го представлява при сделката.Пак казвам - по закон е забранено да даваш/преотстъпваш личната си карта на някой си, както и да приемаш чужда лична карта и да я използваш за каквото и да било.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  Ако има нотариално заверено пълномощно , то тогава за какво е моята лична карта за закупуване на кола?

                  Коментар


                    #10
                    Да спомена и още нещо: временните номера трябва да са издадени точно за тази кола и да са валидни, за да може колата да пътува с тях. На всички временни номера пише месец и година, до които са валидни.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      snake написа:
                      Да спомена и още нещо: временните номера трябва да са издадени точно за тази кола и да са валидни, за да може колата да пътува с тях. На всички временни номера пише месец и година, до които са валидни.
                      ...А това, най-вероятно зависи от валидността на застраховката ГО (поне в ДРУГИТЕ европейски държави е така)
                      ПРОДАВАМ ДЖАНТИ СТИЛО
                      Stilo JTD 115 2003 бегачка
                      Brava 1,4 12V 1997 на газ
                      Tempra 1,4 1993 и тя на газ
                      i dr. та като се почне от 125р ... и те на газ

                      Коментар


                        #12
                        Направи едно генерално пълномощно на човека ,който ще се занимава с нея и нямаш никакви грижи.За пътуването автомобила трябва да си е оборудван ,както изисква закона.Номерата ,както казаха по-горе трябва да са валидни и да са за този автомобил.Късмет и да се похвалиш после какво сте купили .Аз май се досещам ,ама ще чакам да видя дали съм прав
                        MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
                        "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
                        R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

                        Коментар


                          #13
                          ivo_Brava написа:
                          snake написа:
                          Да спомена и още нещо: временните номера трябва да са издадени точно за тази кола и да са валидни, за да може колата да пътува с тях. На всички временни номера пише месец и година, до които са валидни.
                          ...А това, най-вероятно зависи от валидността на застраховката ГО (поне в ДРУГИТЕ европейски държави е така)
                          Нищо не зависи от валидността на застраховката/и да има някаква в БГ вече не важи/.Тук става въпрос за транзитни номера,които се издават за нерегистрирани в БГ автомобили/т.н."нов внос"/.Както посочиха по-горе колегите,ако бъдещия собственик отсъства представителя му трябва да има нотариално заверено пълномощно,че може да закупи автомобила от негово име,да има всички необходими документи,които се изискват при регистрацията,валидни транзитни/временни/номера,платена застраховка"Гражданска отговорност"и евентуално винетка.Май за друго не се сещам.
                          PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
                          Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

                          Коментар


                            #14
                            екотакса също

                            Коментар


                              #15
                              kik73bg написа:
                              Направи едно генерално пълномощно на човека ,който ще се занимава с нея и нямаш никакви грижи.За пътуването автомобила трябва да си е оборудван ,както изисква закона.Номерата ,както казаха по-горе трябва да са валидни и да са за този автомобил.Късмет и да се похвалиш после какво сте купили .Аз май се досещам ,ама ще чакам да видя дали съм прав
                              Да, да сигурна съм , че се сещаш.. към Пловдив е пътуването. Ще пиша дали е имало смисъл.Екотаксата и тя ли да се плати при купуването?

                              Коментар

                              Working...
                              X