Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за покупка на нов ноутбук.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Mury написа:
    Аз препоръчвам Асус и задължително с Интел процесор,АМД не става за нищо
    На фона на DELL с 3-4 години гаранция, Тошиба с номатъруат, Lenovo с 24м. ти препоръчваш ASUS, които единствени се внасят от най-дърварската фирма MOST???
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #17
      jenshen73 написа:
      Mury написа:
      Аз препоръчвам Асус и задължително с Интел процесор,АМД не става за нищо
      На фона на DELL с 3-4 години гаранция, Тошиба с номатъруат, Lenovo с 24м. ти препоръчваш ASUS, които единствени се внасят от най-дърварската фирма MOST???
      Аз също бих препоръчал Асус...Около мене има 5-6 асуса купени последните 3-4 години по моя препоръка и всички работят прекрасно!Включително и моя който е на почти 5години и е подложен на системен тормоз от дребния!Даже в момента слуша на него "Du hast..." и едновременно с това играе на тежка игра... Вече и аз не знам каква...Погледа ми върху ’марковите’ ХПта е голям също и повечето рано умират, не знам защо. Тошибите са ебати чайниците...Ако пак купувам - Асер или Асус ще е отново. Бих взел и Сони, ама са цифромания.
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #18
        Явка, не съм споменал HP нийде. Но на фона на дърветата ASUS - ACER са за предпочитане, единственото, което ме спира е 12 месечната им гаранция (24 месеца за физическо лице), но с ред уговори. Аз лично, като компютърен търговец препоръчвам на клиентите си техника с максимално високата гаранция за парите си. При цена от 1600лв. на лаптоп например предпочитам да имам 48 месеца гаранция вместо 12 или 24. HP са "масов" американски боклук - кинкалерия. Дори ТОП моделите им не са изпълнени качествено, а евтино. А 24месеца гаранция имат само модели над 1800лв. В сервиза имам 4 HP - всичките са от серията на HP Pavilion - и 4те са с еднакви дефекти, почти отремонтирани - термостата им не издържа Имам и 2 ASUS със еднакъв дефект, но са различни модели. През последната година минаха 20 асуса различни букви с еднакви проблеми причинени от експлоатация без поддръжка. Имам и снимки за фон на думите ми
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #19
          Разгорещява се темата. И в реда на писаниците, особено на jenshen73, който има огромен опит в тази сфера, се сещам да питам следното:Коя марка в крайна сметка?

          Коментар


            #20
            Humppa написа:
            Разгорещява се темата. И в реда на писаниците, особено на jenshen73, който има огромен опит в тази сфера, се сещам да питам следното:Коя марка в крайна сметка?
            Пари/Гаранция/ЖеланиеМоят съвет е такъв. Според бюджета се гледа гаранцията, като всичко да отговаря и малко или много на желанието. Лично аз се старая да избягвам HP, Asus (по ред причини, най-вече след гаранционната поддръжка и успеваемост на ремонт), ACER (заради малката гаранция към фирми). В този ред на мисли - Lenovo, но само моделите с 24 месеца гаранция, DELL защото имат и модели с 48м. гаранция, скъпи са, но поне това, което е минало през мен си струва, Toshiba заради No matter what гаранцията и 24 часовата реакция в гаранция (ако не е от София - стават 72часа заради куриерите), Fujitsu, защото вече не са Siemens и имат депа в почти всеки град и накрая наплютите по-горе Samsung, като е незаслужено. No-name или някакви нестандартни марки като Хюндай, Q-tech, Елитгруп, Prestigio, Медион, Sunny и подобни ги избягвам тотално, защото вносителите им са еднодневки в повечето случаи. И сервизите не оцеляват дори гаранционният срок на лаптопите.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #21
              jenshen73 написа:
              Явка, не съм споменал HP нийде. Но на фона на дърветата ASUS - ACER са за предпочитане, единственото, което ме спира е 12 месечната им гаранция (24 месеца за физическо лице), но с ред уговори. Аз лично, като компютърен търговец препоръчвам на клиентите си техника с максимално високата гаранция за парите си. При цена от 1600лв. на лаптоп например предпочитам да имам 48 месеца гаранция вместо 12 или 24. HP са "масов" американски боклук - кинкалерия. Дори ТОП моделите им не са изпълнени качествено, а евтино. А 24месеца гаранция имат само модели над 1800лв. В сервиза имам 4 HP - всичките са от серията на HP Pavilion - и 4те са с еднакви дефекти, почти отремонтирани - термостата им не издържа Имам и 2 ASUS със еднакъв дефект, но са различни модели. През последната година минаха 20 асуса различни букви с еднакви проблеми причинени от експлоатация без поддръжка. Имам и снимки за фон на думите ми
              Със сигурност си прав, все пак много техника минава през ръцете ти. Аз говоря чисто като потребител.Все пак да не забравяме че винаги става дума за бюджет - и Делл са доста скъпи, и Сони, Тошибите също, най вероятно заради хубавата им гаранция...
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #22
                Благодаря за споделената информация, покупката ще бъде от UK. Синът ще го донесе след около месец и ще покажа какво е купил.
                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                Коментар


                  #23
                  Бюджетна версия - ACERНебюджетна версия - SONYTOSHIBA и HP - НИКОГА!

                  Коментар


                    #24
                    Абе не знам за лаптопа, но чанта ти намерих :D

                    Коментар

                    Working...
                    X