Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за покупка на нов ноутбук.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за покупка на нов ноутбук.

    Налага ми се покупка на ноутбук за жена ми. Ще се ползва за сърфиране, обработка на снимки [без фотошоп], сглобяване на клипчета, текстообработка и такива подобни - жената е учителка. Лаптопа е малко тежичък за носене.Интересува ме колко горе-долу могат да работят различните модели на батерия и да споделите впечатления за надеждност.Вариантите за купуване са 2 - от България, или от Англия - синът учи там.Не ме интересуват втора употреба.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    #2
    Може би имаш предвид нетбук?
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    Коментар


      #3
      И в тая тема ще стане едно мазало, затова:1. гледай гаранцията2. гледай сервиза, в който се обслужва и времето за реакция !!!3. гледай да те устройва като параметри и цена, на марки не робувайМай като се замисля, трябваше отговор, като във VW Club да ти дам:
      Прикачени файлове
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        На майка ми на скоро и взех този модел(ThinkPad Edge E125) и останах доста очарован като производителност и издръжливост.(успя да го удари един два пъти и за сега работи без проблем)Подкара без проблем Autocad 2010, а иначе батерията си държи колкото си пише(6-8 на филми на Wi-Fi по-скоро 6..само за Word може доста повече). Сравнително лек е за мен, но й тя не ми се е оплакала до сега.За 40 лв отгоре му сложиха и 4 GB рам допълнително и стана 8.http://lenovoonline.bg/les/home.nsf/...2579730048A963
        Fiat Punto JTD HLX 1999

        Коментар


          #5
          egzoti4en написа:
          На майка ми на скоро и взех този модел(ThinkPad Edge E125) и останах доста очарован като производителност и издръжливост.(успя да го удари един два пъти и за сега работи без проблем)Подкара без проблем Autocad 2010, а иначе батерията си държи колкото си пише(6-8 на филми на Wi-Fi по-скоро 6..само за Word може доста повече). Сравнително лек е за мен, но й тя не ми се е оплакала до сега.За 40 лв отгоре му сложиха и 4 GB рам допълнително и стана 8.http://lenovoonline.bg/les/home.nsf/...2579730048A963
          +1И аз го препоръчвам.Ние също си мислехме да вземем един такъв за в къщи ама нали ползвам служебен и не ми дреме

          Коментар


            #6
            аз съм за тошиба - време за реакця на сервиза 24 часа
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              #7
              http://ardes.bg/Netbook/ACER+AO722-C...?о-евтин вариант и с 2 години гаранция!
              Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

              Коментар


                #8
                Много е слаб процесора на това Acer-че. По-добре е Lenovo-то с Е450.

                Коментар


                  #9
                  Forsaken написа:
                  http://ardes.bg/Netbook/ACER+AO722-C6CKK+V2-40226По-евтин вариант и с 2 години гаранция!
                  Гаранцията дефакто е 12 месеца. Останалото е "може би" след това. Неприятно, но ACER...Процесора е слабичък, дисковата подсистема е слабичка и предвид неприятният начин за инсталация на Windows XP то 7цата се мотка като за световно. Добър избор е за втори компютър, само за преносим, но за основен... Най-голямото му предимство пред останалите нетбуци е 11.6" екран. Ето нещо истинско с 2 години гаранция + разширена гаранция + чанта и мишка подарък (да подарък са, цената ми е с 20лв. под цената на колегите) - Двуядрен Лаптоп Тошиба с 4GB РАМ. Това поне не е реклама на чужд сайт, а на човек от форума
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #10
                    Няма да е основен компютър. Иска се да е лек и удобен за носене в учителската чанта, заедно с класните :D и да има добра батерия........................................... ...Emzo,питам за покупка, а не как да си преинсталирам уиндоуса. Има разлиака, нали?
                    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                    Коментар


                      #11
                      Днес си говорих с приятел който е шеф в технополис, казва ми че всички комютри и лаптопи са Китайски,каквото и да вземеш все тая!Така че избора е ваш.

                      Коментар


                        #12
                        jenshen73 написа:
                        Forsaken написа:
                        http://ardes.bg/Netbook/ACER+AO722-C6CKK+V2-40226По-евтин вариант и с 2 години гаранция!
                        Гаранцията дефакто е 12 месеца. Останалото е "може би" след това. Неприятно, но ACER...Процесора е слабичък, дисковата подсистема е слабичка и предвид неприятният начин за инсталация на Windows XP то 7цата се мотка като за световно. Добър избор е за втори компютър, само за преносим, но за основен... Най-голямото му предимство пред останалите нетбуци е 11.6" екран. Ето нещо истинско с 2 години гаранция + разширена гаранция + чанта и мишка подарък (да подарък са, цената ми е с 20лв. под цената на колегите) - Двуядрен Лаптоп Тошиба с 4GB РАМ. Това поне не е реклама на чужд сайт, а на човек от форума
                        С теб скоро не сме спорили май...няма намерение пак да го правим,само ще ти споделя,че моят е Acer и се случи проблем с хард диска. До края на гаранционния срок оставаха 4 месеца( срока ее същия като този на посочения модел две години за физически лица) и проблеми със сервиза не съм имал. Гаранцията е колект енд ретърн, взеха го с куриер от вкъщи и след 6 работни дни го върнаха с подменен хард. Така ,че сподели ако обичаш какво значи "гаранция може би след 12-те месеца"Препоръката ми към автора на темата е дда си внесе лаптопа от Англия щом може. Сам може да провери какви са цените тук и какви са там Иначе аз не съм привърженик на малките екрани. 10 инча си е самоубийствено. Да си вземе поне 12-13 инча нещо...щом търси лек лаптоп
                        ex.Мареа ТД100

                        Коментар


                          #13
                          VesMil написа:
                          Днес си говорих с приятел който е шеф в технополис, казва ми че всички комютри и лаптопи са Китайски,каквото и да вземеш все тая!Така че избора е ваш.
                          Всъщност истината е, че има няколко фирми, които правят шаситата по поръчка на "марковите" производители на лаптопи. Като след това, съответните производители набождат в шаситата само процесор, памет, твърд диск, някоя и друга периферна платка, залепят си логото по пластмасите и пакетират. За това, ако се позагледате в корпусите на различно модели от различни марки ще забележите, че са 1:1.Та какво излиза - покупката, днес, на лаптоп, е като покупката на кола на старо - всичко опира до късмета! Аз имам неприятни спомени от лаптоп с марка MSI (умря след изтичане на гаранцията), след това с марката DELL (2 пъти смяна на дъно и дефекта продължава да се появява). Сега се надявам с новия ASUS да нямам проблеми.Така че, според мен, едно от най-важните неща, които трябва да се гледат при покупка на лаптоп е сервизът!П.П. Мразя HP и SAMSUNG като марки и не поглеждам към тях.

                          Коментар


                            #14
                            VesMil написа:
                            Днес си говорих с приятел който е шеф в технополис, казва ми че всички комютри и лаптопи са Китайски,каквото и да вземеш все тая!Така че избора е ваш.
                            Ами че то американци, японци и англичани процесори и памети не правят, така, че компонентите в машинката са важни, да гледа да вземе нещо хладно и да не е от общоизвестните дървета MSI, HP а поне да се чува често марката...
                            Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                            Коментар


                              #15
                              Аз препоръчвам Асус и задължително с Интел процесор,АМД не става за нищо
                              Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                              Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                              Ventura garage

                              Коментар

                              Working...
                              X