Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дайте съвет за Fiat Tipo 1992 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дайте съвет за Fiat Tipo 1992 1.6

    Здравейте, скоро си взех книжката и съм решил да стана горд собственик на гореспоменатото Типо. Купувам го от колега и колата е сравнително запазена, но искам да ви помоля, ако имате впечатления от автомобила, да ме насочите за какво да гледам за да не си навлека беля на главата

    #2
    По -принцип здрава кола.Щом я купуваш от колега мисля че няма за какво да се притесняваш,а и все пак това е кола на 20г,не трябва да очакваш да е като нова.
    TIPO 1.4,DEDRA 1.8

    Коментар


      #3
      Ако е 1.6 90-то коня,огледай хубаво за ръжда (Главно за ръжда гледай под мокета на багажника и отпред в краката,защото 90-то коня често гният).Огледай гърнетата,защото са слабо място(Особенно,ако има газова).Хубаво слушай дали няма виене на скоростната кутия.Вече всичко друго,което гледаш,се гледа при купуването,на която и да е кола.
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

      Коментар


        #4
        Принко, би ли разяснил защо точно "90-то коня" гният?
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          #5
          Tempras написа:
          Принко, би ли разяснил защо точно "90-то коня" гният?
          До колкото знам,90-то коня по принцип са предназначени за пазара в Швейцария.Не искам да го подвеждам колегата,има хора с този двигател,които нямат грам ражда,но комшията ми има такова и е изгнило,колегата Predatorsi също имаше проблем с ръждата. Не казвам също,че и други модели с други двигатели не гният,до късмет са нещата,просто ръждата е по-срещана при този модел.
          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

          Коментар


            #6
            А бе, на тия години, е достатъчно само да е в движение :D
            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

            Коментар


              #7
              Огледай за ръжда и някакви по-сериозни шумове в кутията както ти казаха по-горе.Загледай и задните гуми да не би да са разкрачени и покарай малко да чуеш дали няма нещо разбито отпред,как набира,как спира и така.Дори и да изскочи нещо за правене частите не са скъпи,но все пак ако се наложи да подменяш половината кола най-вероятно ще натрупаш негативно отношение към модела
              EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
              Fiat Punto 1.2 16v Sporting

              Коментар

              Working...
              X