Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с лаптоп HP HDX 16

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с лаптоп HP HDX 16

    Вчера приятел ми даде въпросният лаптоп за преинсталация с молба да сменя Виста-та със 7-ца. Архивирах му данните няколко часа на външен HDD. Следва рестарт с поставено инсталационно CD на 7-цата. Инсталацията започна, след копирането на файловете и последвалият рестарт лаптопа не успя да премине POST и да зареди новата ОС. Застива на текстов екран с изречение от сорта "Натиснете ESC за да влезете в БИОС-а" и до там. Стои на това изречение с часове... Ако натисна F9 застива на изречение, че чрез F9 ще се избират бутващите устройства и пак само до там...Много гадна ситуация... Чудя се как да му кажа....Някакви предположения?

    #2
    Re: Проблем с лаптоп HP HDX 16

    Humppa написа:
    Вчера приятел ми даде въпросният лаптоп за преинсталация с молба да сменя Виста-та със 7-ца. Архивирах му данните няколко часа на външен HDD. Следва рестарт с поставено инсталационно CD на 7-цата. Инсталацията започна, след копирането на файловете и последвалият рестарт лаптопа не успя да премине POST и да зареди новата ОС. Застива на текстов екран с изречение от сорта "Натиснете ESC за да влезете в БИОС-а" и до там. Стои на това изречение с часове... Ако натисна F9 застива на изречение, че чрез F9 ще се избират бутващите устройства и пак само до там...Много гадна ситуация... Чудя се как да му кажа....Някакви предположения?
    Първо: Дай точен модел (Service Tag) на тоя боклук. После - интересува ме хардуерната конфигурация каква е. И накрая - Виста се ъпгрейдва до 7 безпроблемно - т.е. можеше да си спестиш мъката "как да му купя сега нов диск" примерно. Ако USB харда ти е закачен към лаптопа - пробвай да го махнеш и да рестартираш. Най-безболезненият "ремонт" е следния - гасиш от тока, махаш батерията, пробваш да "включиш", възстановяваш батерия, ток и включваш. Ако и това не помогне - или го мятай насам или ... търси по-близко специалисти по хардуер.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      HP HDX 16 - 1370USs/n: CNF9233CFTp/n: NV032UA#ABAПробвах всякакви варианти - изключени и включени токове, хардове и т.н. Не иска да запали и това е

      Коментар


        #4
        Влез в биоса и му дай всичко на дефаут. Ако трябва опитай да бутнеш от ЦД... да пуснеш някоя програма за тест на памет/хард...

        Коментар


          #5
          Лаптопа не зарежда БИОС-а...

          Коментар


            #6
            Лаптопите дали имат джъмпер като настолните машини за да резетнеш от него биоса, това е въпрос към хората който знаят.На мен ми се струва, че има конфликт с харда или с нещо което трябва да се установи при включване. В момента цикли на едно място защото се опитва да разбере какъв е харда....

            Коментар


              #7
              chaveto написа:
              Лаптопите дали имат джъмпер като настолните машини за да резетнеш от него биоса, това е въпрос към хората който знаят.На мен ми се струва, че има конфликт с харда или с нещо което трябва да се установи при включване. В момента цикли на едно място защото се опитва да разбере какъв е харда....
              Няма джъмпер.Хумпа, тъжно ми е да ти кажа, но... сервиз ще е спасението на този лаптоп. Драсни ми на лични.Относително нов лаптоп (като модел, не самият той), с интелски процесор (по-рядко дефектират) произведен за USA (в официални сервизи в БГ ще те метнат на черешата с едни цени) и вероятно е на повече от 2 години. Ако всичко е вярно - неприятната новина е чипсет и/или видео. Просто ти си излязъл късметлията.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар

              Working...
              X