Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

съвет за Fiat Bravo или Brava

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    съвет за Fiat Bravo или Brava

    Здравейте, реших да си взема Браво или Брава до 80-90к.с. дайте малко инфо какви са честите проблеми,споделих с един двама приятели не ми препоръчват но и те не са имали фиат затова реших да питам патило БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

    #2
    Re: съвет за Fiat Bravo или Brava

    rifad написа:
    Здравейте, реших да си взема Браво или Брава до 80-90к.с. дайте малко инфо какви са честите проблеми,споделих с един двама приятели не ми препоръчват но и те не са имали фиат затова реших да питам патило БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
    Бензин или дизел?Ерген или с деца?Багаж влачиш ли или не?
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Вземи Мареа!И при трите модела, проблемите са лесно отстраними и не се появяват скоро
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        ако си се насочил към бензин, вземи си 1,2 16V. ако не ти трябва комби, най-добре брава, щото е по-семейна кола от бравото и шанса да попаднеш на пазен екземпляр е по-голям. няма някакви типични проблеми, а части втора ръка бол. много лесна за каране и поддръжка, разход 6/9 на сто, данък 30 лв. гражданска мах 180. тва в софия. за 4 години съм й открил точно два минуса - 1. слабичък е тоя двигател, ако го натовариш набира много бавно и 2. иска си газов инжекцион, не само щото е с пластмасови колектори, ами и за да има някаква мощност. препоръчвам на всеки.П.С. тия двигатели не им вървят много и затова обикновено не са много излъскани по автокъщите. моята като я взех беше с 2 пръста прах по нея и 4 различни гуми. ама под скъсания чул...
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          Аз съм за Браво 1.2 16V по леко е от бравата и върви по добре с този мотор, по красиво е ,имах такова и ми харчеше 4,5 /100 км и 7.5/100 км в София
          Fiat Stilo 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            Larii написа:
            Аз съм за Браво 1.2 16V по леко е от бравата и върви по добре с този мотор, по красиво е ,имах такова и ми харчеше 4,5 /100 км и 7.5/100 км в София
            +1 Карам 1.2 16V взех я от колега от форума много съм доволен. Но както казват по нагоре ако не си семеен е идеална
            Fiat Bravo 1.2 82 hp(продаден)
            Alfa Romeo 1.9 JTD 115 hp

            Коментар


              #7
              Другия вариант е Браво/Брава 1.6,но 90 коня,моето и такова и данъка ми е 17лв.,а разликата в разхода между този мотор и 1.2 не е голяма.Аз съм изключително доволен от него,за две години съм сменил 1 спирачен маркуч и задължителните консумативи разбира се.
              Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

              Коментар


                #8
                съвет за Fiat Bravo или Brava

                Ино и чет’ри бензин само не си купувай , Колега !!!!
                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                Коментар


                  #9
                  ivailo rachev написа:
                  Другия вариант е Браво/Брава 1.6,но 90 коня,моето и такова и данъка ми е 17лв.,а разликата в разхода между този мотор и 1.2 не е голяма.Аз съм изключително доволен от него,за две години съм сменил 1 спирачен маркуч и задължителните консумативи разбира се.
                  Айде пак за великото ино и шес .И как ще е 17 лв данъка като за мойто дето е 71 коня данъка му е 38 лв?Тоя мотор е здрав но си гори доста, не го набутвай човека при тези цени на бензина.А това 90 коньовото е изключително трудно за намиране.
                  http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                  Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                  FIAT БРАВО 1.2 16v
                  ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                  FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                  Коментар


                    #10
                    вие до кога ще се надъхвате, при положение, че автора не темата хич не му дреме

                    Коментар


                      #11
                      infineon написа:
                      А това 90 коньовото е изключително трудно за намиране.
                      Аз досега не съм виждал на живо такова, в България сигурно се броят на пръсти.
                      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                      Коментар


                        #12
                        dikanio написа:
                        infineon написа:
                        А това 90 коньовото е изключително трудно за намиране.
                        Аз досега не съм виждал на живо такова, в България сигурно се броят на пръсти.
                        Ами моето е такова 90 коня.Към колегата Infineon тук в Габрово данъка ми е 17лв.знам че в София примерно ще е по-голям,но на мен тук ми е толкова.
                        Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                        Коментар


                          #13
                          А ми то 1.6 90к.с. е като JTD100, супер рядко откриваем .
                          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                          Коментар


                            #14
                            infineon написа:
                            ivailo rachev написа:
                            Другия вариант е Браво/Брава 1.6,но 90 коня,моето и такова и данъка ми е 17лв.,а разликата в разхода между този мотор и 1.2 не е голяма.Аз съм изключително доволен от него,за две години съм сменил 1 спирачен маркуч и задължителните консумативи разбира се.
                            Айде пак за великото ино и шес .И как ще е 17 лв данъка като за мойто дето е 71 коня данъка му е 38 лв?Тоя мотор е здрав но си гори доста, не го набутвай човека при тези цени на бензина.А това 90 коньовото е изключително трудно за намиране.
                            Само демонстрирам възможните разлики в данъка:90 к.с. х 0.40 лв/к.с.(минимална ставка по закон) х 0.5 (редукция заради катализатор) х 1 (за кола на > 14 год.) = 18 лв.71 к.с. х 1.20 лв/к.с.(максимална ставка по закон - до 3 пъти минималната по преценка на общината) х 0.5 х 2.6 (за кола на <5 год.) = 111 лв.На моята Капа данъкът ѝ в община Тунджа (Ямбол-селска) е 118 лв за 147 коня, в община Стара Загора данъкът на кола 132 коня е над 250 лв.Относно избора на кола - за семеен човек - Брава или Марея, за ерген или за втора кола - Браво.По отношение на двигателя и мощностите - не ги разбирам тези под 100 коня и за това акъл не давам. Само да НЕ Е 1.4. 12v.

                            Коментар


                              #15
                              1.6 е слаб, 1.8 е сравнително поносимо, но в Брава не се монтира.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар

                              Working...
                              X