Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли ветеринар във форума

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли ветеринар във форума

    Здравейте колеги,та имам женско сиамско коте,което юни ще направи 13 години и снощи забелязах,че на стомахчето му в средата се е образувало някакво топче с размери колкото фъстък и е твърдо.Не я боли,яде си и поведението и е нормално.Котката никога не е раждала и не е имала контакт със коте от мъжки пол,винаги сме ползвали хапчета против разгонване.Знам,че тези хапчета причиняват рак на шийката на матката.До колкото четох има два варианта,или е тумор или херния,но за херния ми се струва много малко топчето.Знам,че трябва да се води на ветеринар,но исках първо да се допитам и тук,защото е излизала само веднъж навън(освен на терасата) и няма шанс да стои спокойно.Ако някой от вас е ветеринар или се е сблъсквал с подобен проблем ще съм благодарен на съвети.
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

    #2
    Не съм ветеринар,но за съжаление и аз минах по тоя път.На последната ми котка (на 12г.) не усетила ласка от котак и се появиха същите топчета.В началото едно,после още две и легна под ножа.Изчистиха ги и след няма и 2 месеца пак се появиха и се наложи да я приспи ветеринар.Сестричката на моята писана живееше два етажа над мен и си отиде година след моята, пак със същите топчета по корема.Явно тия хапчета дето им ги даваме на писаните им причиняват подобни гадости.Дано съм лош пророк и да се окаже нещо напълно лечимо.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Re: Има ли ветеринар във форума

      ivailo rachev написа:
      Здравейте колеги,та имам женско сиамско коте,което юни ще направи 13 години и снощи забелязах,че на стомахчето му в средата се е образувало някакво топче с размери колкото фъстък и е твърдо.Не я боли,яде си и поведението и е нормално.Котката никога не е раждала и не е имала контакт със коте от мъжки пол,винаги сме ползвали хапчета против разгонване.Знам,че тези хапчета причиняват рак на шийката на матката.До колкото четох има два варианта,или е тумор или херния,но за херния ми се струва много малко топчето.Знам,че трябва да се води на ветеринар,но исках първо да се допитам и тук,защото е излизала само веднъж навън(освен на терасата) и няма шанс да стои спокойно.Ако някой от вас е ветеринар или се е сблъсквал с подобен проблем ще съм благодарен на съвети.
      За съжаление мога да споделя, след два такива случая, че изхода винаги е фатален Но бягай много бързо при някой добър ветеринар, че първата котка си мислихме, че е нещо като мастно наслояване или нещо от този род и забавихме посещението при ветеринар. Просто котката умря по-бързо. При втория такъв случай вече знаехме и просто удължихме агонията.Дано да съм сгрешил и при твоето коте да е нещо различно.А това се получава най-често от сухата храна, с която храните котката. Предполагам и давате такава. За съжаление това винаги води до този момент или проблем с бъбреците и пак изхода не е добър. За това по-добра храна от човешката такава няма за котките. Важното е да научите животното, че всичко се яде. Не си мислете като ги храните с такива глупости, че глезите животното. Просто правите много лоша услуга, само с цел да си спестите някоя друга минута време, че е по-лесно да отворите кутията и да сипете на животното да яде.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Re: Има ли ветеринар във форума

        BO написа:
        ivailo rachev написа:
        Здравейте колеги,та имам женско сиамско коте,което юни ще направи 13 години и снощи забелязах,че на стомахчето му в средата се е образувало някакво топче с размери колкото фъстък и е твърдо.Не я боли,яде си и поведението и е нормално.Котката никога не е раждала и не е имала контакт със коте от мъжки пол,винаги сме ползвали хапчета против разгонване.Знам,че тези хапчета причиняват рак на шийката на матката.До колкото четох има два варианта,или е тумор или херния,но за херния ми се струва много малко топчето.Знам,че трябва да се води на ветеринар,но исках първо да се допитам и тук,защото е излизала само веднъж навън(освен на терасата) и няма шанс да стои спокойно.Ако някой от вас е ветеринар или се е сблъсквал с подобен проблем ще съм благодарен на съвети.
        За съжаление мога да споделя, след два такива случая, че изхода винаги е фатален Но бягай много бързо при някой добър ветеринар, че първата котка си мислихме, че е нещо като мастно наслояване или нещо от този род и забавихме посещението при ветеринар. Просто котката умря по-бързо. При втория такъв случай вече знаехме и просто удължихме агонията.Дано да съм сгрешил и при твоето коте да е нещо различно.А това се получава най-често от сухата храна, с която храните котката. Предполагам и давате такава. За съжаление това винаги води до този момент или проблем с бъбреците и пак изхода не е добър. За това по-добра храна от човешката такава няма за котките. Важното е да научите животното, че всичко се яде. Не си мислете като ги храните с такива глупости, че глезите животното. Просто правите много лоша услуга, само с цел да си спестите някоя друга минута време, че е по-лесно да отворите кутията и да сипете на животното да яде.
        Да даваме и суха храна.В най-скоро време отива при лекар след вашите мнения,силно се надявам да не сте прави и двамата и да се окаже нещо несериозно,но цял ден чета и никак не съм очарован от това,което прочетох.Красьо съжалявам за твоето коте.Много съм притеснен,много си обичам котето.
        Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

        Коментар


          #5
          Нека споделя и аз моя опит.Моята котка, вече на около 10 години - когато беше на 1 годинка и половина - ѝ се появиха подобни подутини по корема. Първия ветеринар, на който я заведохме каза - туморчета, трябва да се махат... Но докато се наканим я видя един съсед, който също се оказа ветеринарен лекар (отскоро живеехме там и не го познавахме преди това) - та той каза - никакви тумори не са това, а просто възпаления от разгонването ѝ... Даде някакви хапчета, би няколко инжекции, и всичко мина.Вече е на 10 години, и ѝ няма нищо.

          Коментар


            #6
            Колега, за съжаление моята котка почина преди няколко месеца, тамън щеше да направи 14 години, същия случай - девствена горката, никога не пипната от котарак, излизала само 1 път. Появи се въпросната подутинка, след това друга и така, никой неможа да я оправи!! Отначало й нямаше нищо, след това спря да яде и само лежеше, усещаше си животното, че си отива и така една сутрин си отиде... мъчеше се горката страшно много.Заведи я на ветеринар, но оправяне няма, само не им слушай глупостите, че са туморчета и т.н! Годинките си казват думата... най-добре да я приспят, за да й е по-лесно и на нея!!! Съжалявам, наистина (навяха ме спомени за моята, стана ми тъжно...)
            Lancia Lybra '00 1.8 140hp

            Видеорегистратори

            Коментар


              #7
              Ей затова приканвам всички женски котки, и не само котки - не се въздържайте от секс. Като ви се прие.е - действайте!Принца на белия кон може и да дойде някога, може и само коня да дойде (и даже да не е бял), ама междувременно, докато ги чакате - сех!

              Коментар


                #8
                Re: Има ли ветеринар във форума

                ivailo rachev написа:
                Здравейте колеги,та имам женско сиамско коте,което юни ще направи 13 години и снощи забелязах,че на стомахчето му в средата се е образувало някакво топче с размери колкото фъстък и е твърдо.Не я боли,яде си и поведението и е нормално.Котката никога не е раждала и не е имала контакт със коте от мъжки пол,винаги сме ползвали хапчета против разгонване.Знам,че тези хапчета причиняват рак на шийката на матката.До колкото четох има два варианта,или е тумор или херния,но за херния ми се струва много малко топчето.Знам,че трябва да се води на ветеринар,но исках първо да се допитам и тук,защото е излизала само веднъж навън(освен на терасата) и няма шанс да стои спокойно.Ако някой от вас е ветеринар или се е сблъсквал с подобен проблем ще съм благодарен на съвети.
                Виждам, че си от Габрово. Братовчедка ми работи във ветеринарна клиника в Габрово. Ако не си решил проблема вече, понеже не четох темата до край ще ти дам телефон и съответно ще дам препоръки
                Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                Коментар


                  #9
                  И моята е със същите топчета по коремчето,да точно от тия шибани хапчета за разгонването.Ако знаех по рано какво им е действието,щях да я дам да я оперират,за да няма тези ядове.А има и две топченца на лявото ухо(туморчета),но след консултацията ми за операция ми казаха,че има риск да не се събуди след упойката.Моята котчица е 17 почти 18 години,реших да си я оставя така,вече 2 а година е с тези израстаци,а и доктора и си идва периодично ей така,за да я види...
                  Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05
                  Fiat Bravo 2 1.9 jtd 150hp

                  Коментар


                    #10
                    Immortal написа:
                    Нека споделя и аз моя опит.Моята котка, вече на около 10 години - когато беше на 1 годинка и половина - ѝ се появиха подобни подутини по корема. Първия ветеринар, на който я заведохме каза - туморчета, трябва да се махат... Но докато се наканим я видя един съсед, който също се оказа ветеринарен лекар (отскоро живеехме там и не го познавахме преди това) - та той каза - никакви тумори не са това, а просто възпаления от разгонването ѝ... Даде някакви хапчета, би няколко инжекции, и всичко мина.Вече е на 10 години, и ѝ няма нищо.
                    Точно преди малко повече от седмица и мина разгонването.
                    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                    Коментар


                      #11
                      И нашата парцалана сутринта почна да събира котараците, ама ръц в Младост котараци няма.Вече е на година и полувина и май ще е време да я правим мама обаче имам два проблема. Първия е че не мога да намеря татко - издирвам истински турски ван а все са някакви кръстоски с персииски или ангорски и другия проблем е че две мами ще ми дойдат в повече вкъщи.Лошото е обаче че не искам да я кастрирам. Мисля че е редно да бъде поне веднъж майка.пп В събота ще ви я покажа каква е красавица
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Има тема "Животните на фиат форум бг или нещо подобно" Там е изтипосан и моя Гаро някой ако търси мъж? Турска ангора.
                        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                        Коментар


                          #13
                          Възможно е да са много неща, затова по-добре я заведи на ветеринар. Според мен става въпрос за тумор, което не е болка за умиране и не е необходимо да я евтаназираш. Мога да дам пример за 15 годишна котка, която има поддобна патология от 4 години и нищо й няма - живурка си доста добре с поставяне на антибиотик и противовъзпалителни и евентуално премахване на туморите, ако фистулизират. Но е добре да отидеш по-рано, за да се предприемат мерки за евентуално ограничаване на растежа, защото операцията си е доста скъпа - това разбиране, ако е тумор, може и друго да е. А моята препоръка е да си кастрираш котката - не знам защо не ги кастрирате, след не искате да имате поколение - много по-добре е за животното, пък и за собственика. Предполагам, че й даваш ноновулин - не само тумори може да развие, но и още куп други неща, пред които кастрацията на котката ще ти се види направо песен.Immortal : тук става въпрос на котка на 13 години, а не на 1-годишна котка.
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            #14
                            Има ли ветеринар във форума

                            Наша котка се спомина на 14 години с подобно образувание на коремчето , така че е на късмет работата ми се чини . Прави ми впечатление , че не се употребява правилно думата ,, евтаназия ’’ .Едно животно няма как да направи волеизявление , че иска да умре.Като журналюгите взехте да я употребявате тази дума ,, Има мнения кучетата да се евтананизират’’
                            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                            Коментар


                              #15
                              Immortal написа:
                              Ей затова приканвам всички женски котки, и не само котки - не се въздържайте от секс. Като ви се прие.е - действайте!Принца на белия кон може и да дойде някога, може и само коня да дойде (и даже да не е бял), ама междувременно, докато ги чакате - сех!
                              //офтопик: Дидо, може да изкарат късмет и магаре да се появи, знаеш ли...
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X