Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За данъци и технически преглед

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    danzel-jtd написа:
    Ако попадна при такъв нотариос ако продам колата,който няма да иска платен данък ще мога да я прехвърля без проблем и данъци няма да плащам. Не е ли дупка в закона това
    Нотариуса рискува хляба си, като изповядва сделка без пълния комплект документи ... а там хляба е доста и обилно намазан с масълце!
    I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

    Коментар


      #17
      Абе криза е,може и без документи
      Bravo 2.0 Multijet 165 2009

      Коментар


        #18
        danzel-jtd написа:
        Ако попадна при такъв нотариос ако продам колата,който няма да иска платен данък ще мога да я прехвърля без проблем и данъци няма да плащам. Не е ли дупка в закона това
        Българското законодателство не е като швейцарско сирене, то е като телена мрежа, - дупка до дупка.С добър юрист можеш и влак да прекараш през дупките му отделно че дори и ако занесеш платежно нареждане/ може и написъно вкъщи/ за платените данъци ще минеш без да ти искат удостоверение по 87. А най новата мода е да се минава с договор за дарение и нотариална заверка за 6лв. на съдаржанието на договора.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #19
          S_BANKOV написа:
          А най новата мода е да се минава с договор за дарение и нотариална заверка за 6лв. на съдаржанието на договора.
          Интересно...заинтригува ме.

          Коментар


            #20
            Но ако е дарение,неостават ли данъците (ако има такива) на колата подарък за новия собственик ?
            Bravo 2.0 Multijet 165 2009

            Коментар


              #21
              Immortal написа:
              S_BANKOV написа:
              А най новата мода е да се минава с договор за дарение и нотариална заверка за 6лв. на съдаржанието на договора.
              Интересно...заинтригува ме.
              И мен, я разкажи каква е точно процедурата? Нотариус ми иска 250 лв.за да си затвори очите за неплатения данък.

              Коментар


                #22
                danzel-jtd написа:
                S_BANKOV написа:
                pakumba написа:
                S_BANKOV написа:
                danzel-jtd написа:
                Ами ако нея регистрираш изобщо какво ще се случи? - аз несам регистрирал бравото от 3 години вече и съм в очакване на призовка за затвор с тежък режим
                Ми нищо ще те глобят, а и стария собственик ако е в България може да те бие. Че му текът на него данъци.
                няма такова нещо. От момента на отписването на колата от стария собсвеник с договора за покупко=продажба, данъци на него не му текат.
                Само ако данъчните разберат обаче. Което няма как да стане ако някой от двамата не се обади на данъчните.
                Когато я прехварляхме,нотариоса поиска платен данък от стария собственик,но той каза че не я е регистрирал
                E какво стана, завери ви договора без документ за платен данък ли? Къде е този нотариус златен за милиони ?

                Коментар


                  #23
                  И аз бих го ползвал този нотариус ... ама май не се е получило... или ?
                  Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                  Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                  Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                  Коментар


                    #24
                    veselin10 написа:
                    И аз бих го ползвал този нотариус ... ама май не се е получило... или ?
                    Аз също. Колегата да каже какво се е случило. 90% от познатите ми не са си регистрирали колите, мога и доста клиенти да му пратя на този нотариус срещу съответния % естествено.

                    Коментар


                      #25
                      Днеска минах технически преглед, и ме питаха за показанията на километража, които са 115 000, но сигурно неса чули и са записали в талоните 118 000 дали е проблем това
                      Fiat Bravo TD100

                      Коментар


                        #26
                        А може ли някой , който е прехвърлял скоро кола да ми каже каква е нотариалната такса?

                        Коментар

                        Working...
                        X