Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За данъци и технически преглед

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За данъци и технически преглед

    Здравейте. Пускам тази тема защото смятам, че ще е полезна за мнозина. Вчера регистрирах Мареата в община Илинден със закъснение от година и 2 дни. Трябваше да платя такса от 12,50 лв. , след това я регистрираха. Данъка е 114 лв. за година. Колата е от подписа. Написаха ми акт за просрочката от 10 месеца и 2 дни ( трябвало е да я регистрирам до 2 месеца след закупуването). Сумата по акта не се определя веднага, акта се изпраща в Столична община и там се определя сумата и се връща в Илинден. Казаха да проверя след около 2 месеца. Глобата щяла да бъде около 20-30 лв. Казаха ми че същата глоба има 2 години давност. Ако колата се регистрира след повече от 2 години не се плаща глоба поради давност. След одисеята в общината отидох на технически преглед в Красна Поляна. На края на уличката на която е Община Красна поляна. Въобще не ми поискаха данъка!!!! Прегледа струваше 40 лв. важи и за метановата уретба. Категорично ми казаха че няма нужда да ходя на отделен преглед, само трябва в паспорта на газовата да нося и големия отрязък от прегледа. Там пише, че има метан. С ксенон на късите съм и ми казаха, че имали заповед да не пускат коли с поставен допълнително ксенон ако нямат лупи. Ами това е. Дано да съм полезен . Поздрави и весели празници
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    #2
    Полезно инфо, мерси.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Аз само да допълня, че в някои общини (Ямбол-град, например), въпреки че е изтекла давността (2 години и 2 месеца), пишат акт. Желателно е в самия акт да допълните вие отдолу, че съгласно чл. 34 ал.1 от Закона за административни нарушения и наказания е изтекла давността.Иначе се правят на ударени и в нарушение на закона пак ти слагат глоба.Хубаво е да им припомняте, че си знаете правата.

      Коментар


        #4
        Immortal написа:
        Аз само да допълня, че в някои общини (Ямбол-град, например), въпреки че е изтекла давността (2 години и 2 месеца), пишат акт. Желателно е в самия акт да допълните вие отдолу, че съгласно чл. 34 ал.1 от Закона за административни нарушения и наказания е изтекла давността.Иначе се правят на ударени и в нарушение на закона пак ти слагат глоба.Хубаво е да им припомняте, че си знаете правата.
        По закон е точно така- трябва да се позовеш на това си право. Те не са длъжни да те уведомят- така е поне за давноста на данъците от 5 години, предполагам и тук е същото, едва ли биха си позволили иначе...
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Re: За данъци и технически преглед

          veselin10 написа:
          Здравейте. Пускам тази тема защото смятам, че ще е полезна за мнозина. Вчера регистрирах Мареата в община Илинден със закъснение от година и 2 дни. Трябваше да платя такса от 12,50 лв. , след това я регистрираха. Данъка е 114 лв. за година. Колата е от подписа. Написаха ми акт за просрочката от 10 месеца и 2 дни ( трябвало е да я регистрирам до 2 месеца след закупуването). Сумата по акта не се определя веднага, акта се изпраща в Столична община и там се определя сумата и се връща в Илинден. Казаха да проверя след около 2 месеца. Глобата щяла да бъде около 20-30 лв. Казаха ми че същата глоба има 2 години давност. Ако колата се регистрира след повече от 2 години не се плаща глоба поради давност. След одисеята в общината отидох на технически преглед в Красна Поляна. На края на уличката на която е Община Красна поляна. Въобще не ми поискаха данъка!!!! Прегледа струваше 40 лв. важи и за метановата уретба. Категорично ми казаха че няма нужда да ходя на отделен преглед, само трябва в паспорта на газовата да нося и големия отрязък от прегледа. Там пише, че има метан. С ксенон на късите съм и ми казаха, че имали заповед да не пускат коли с поставен допълнително ксенон ако нямат лупи. Ами това е. Дано да съм полезен . Поздрави и весели празници
          Много полезно инфо. Браво. Весели празници и на теб.

          Коментар


            #6
            Ами ако нея регистрираш изобщо какво ще се случи? - аз несам регистрирал бравото от 3 години вече и съм в очакване на призовка за затвор с тежък режим
            Bravo 2.0 Multijet 165 2009

            Коментар


              #7
              danzel-jtd написа:
              Ами ако нея регистрираш изобщо какво ще се случи? - аз несам регистрирал бравото от 3 години вече и съм в очакване на призовка за затвор с тежък режим
              В килия с трима негри, от големите. Ми нищо ще те глобят, а и стария собственик ако е в България може да те бие. Че му текът на него данъци.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                danzel-jtd написа:
                Ами ако нея регистрираш изобщо какво ще се случи? - аз несам регистрирал бравото от 3 години вече и съм в очакване на призовка за затвор с тежък режим
                Давностния период от 2 години е минал!Регистрирай я спокойно, няма да ти пишат акт.
                I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                Коментар


                  #9
                  avvasilev написа:
                  danzel-jtd написа:
                  Ами ако нея регистрираш изобщо какво ще се случи? - аз несам регистрирал бравото от 3 години вече и съм в очакване на призовка за затвор с тежък режим
                  Давностния период от 2 години е минал!Регистрирай я спокойно, няма да ти пишат акт.
                  Но ще си плати всички данъци с лихвите Умиране има, отърване от данъчните - няма

                  Коментар


                    #10
                    S_BANKOV написа:
                    danzel-jtd написа:
                    Ами ако нея регистрираш изобщо какво ще се случи? - аз несам регистрирал бравото от 3 години вече и съм в очакване на призовка за затвор с тежък режим
                    Ми нищо ще те глобят, а и стария собственик ако е в България може да те бие. Че му текът на него данъци.
                    няма такова нещо. От момента на отписването на колата от стария собсвеник с договора за покупко=продажба, данъци на него не му текат.
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Immortal написа:
                      avvasilev написа:
                      danzel-jtd написа:
                      Ами ако нея регистрираш изобщо какво ще се случи? - аз несам регистрирал бравото от 3 години вече и съм в очакване на призовка за затвор с тежък режим
                      Давностния период от 2 години е минал!Регистрирай я спокойно, няма да ти пишат акт.
                      Но ще си плати всички данъци с лихвите Умиране има, отърване от данъчните - няма
                      Но ако не я регистрира сумата расте ... един ден ще дойде момента да я декларира!Дали за продажба, дали за по-вероятното бракуване ...
                      I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                      Коментар


                        #12
                        pakumba написа:
                        S_BANKOV написа:
                        danzel-jtd написа:
                        Ами ако нея регистрираш изобщо какво ще се случи? - аз несам регистрирал бравото от 3 години вече и съм в очакване на призовка за затвор с тежък режим
                        Ми нищо ще те глобят, а и стария собственик ако е в България може да те бие. Че му текът на него данъци.
                        няма такова нещо. От момента на отписването на колата от стария собсвеник с договора за покупко=продажба, данъци на него не му текат.
                        Само ако данъчните разберат обаче. Което няма как да стане ако някой от двамата не се обади на данъчните.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          S_BANKOV написа:
                          pakumba написа:
                          S_BANKOV написа:
                          danzel-jtd написа:
                          Ами ако нея регистрираш изобщо какво ще се случи? - аз несам регистрирал бравото от 3 години вече и съм в очакване на призовка за затвор с тежък режим
                          Ми нищо ще те глобят, а и стария собственик ако е в България може да те бие. Че му текът на него данъци.
                          няма такова нещо. От момента на отписването на колата от стария собсвеник с договора за покупко=продажба, данъци на него не му текат.
                          Само ако данъчните разберат обаче. Което няма как да стане ако някой от двамата не се обади на данъчните.
                          Когато я прехварляхме,нотариоса поиска платен данък от стария собственик,но той каза че не я е регистрирал
                          Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                          Коментар


                            #14
                            S_BANKOV написа:
                            pakumba написа:
                            S_BANKOV написа:
                            danzel-jtd написа:
                            Ами ако нея регистрираш изобщо какво ще се случи? - аз несам регистрирал бравото от 3 години вече и съм в очакване на призовка за затвор с тежък режим
                            Ми нищо ще те глобят, а и стария собственик ако е в България може да те бие. Че му текът на него данъци.
                            няма такова нещо. От момента на отписването на колата от стария собсвеник с договора за покупко=продажба, данъци на него не му текат.
                            Само ако данъчните разберат обаче. Което няма как да стане ако някой от двамата не се обади на данъчните.
                            е нали това казвам, от момента на отписване на колата ОТ ДАНЪЧНОТО от стария собственик с договора, че е продадена, то той не дължи данък, без значение дали новия я е регнал и т.н. Ако стария собственик не си я отпише от данъчното си е лично негова грешка, че му тече данък.
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #15
                              Ако попадна при такъв нотариос ако продам колата,който няма да иска платен данък ще мога да я прехвърля без проблем и данъци няма да плащам. Не е ли дупка в закона това
                              Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                              Коментар

                              Working...
                              X