Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с DVR

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ех да бях си намерил някоя варненлийка преди 30 години и да се бях оженил във Варна. Верно заврян зет, но при 9 лв. за 34 мегабита си заслужава жертвата! :D А сега кво, плащам 23 лв. за 36 мегабита, а реално са 1-1.2 МБ/сек. и още 5 лв. за статично IP, ама друг път ще им ги дам!
    Няма начин да няма начин!

    Коментар


      #17
      4лв - 35Мбит
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #18
        Дай марка и модел на рутера и ще ти пусна скрийншотове за настройките.Монтирал съм доста такива DVR-и и винаги съм го правил по един и същи начин. 1.Както казват и колегите трябва да имаш статичен IP адрес от доставчика ( има решение и ако е динамичен), но трябва да е реален.2.Давам на рутера да раздава IP-та примерно от 100 до 200.3.Ако рутера е примерно с адрес 192.168.1.1 , давам на DVR-a адрес 192.168.1.10 , маската 255.255.255.0 , геит и DNS 192.168.1.14.Винаги сменям порта да е по-голям (няма да обяснявам сега защо) . Примерно 50 000.5 и последно пренасочвам порт 50 000 към адрес 192.168.1.10Забележка: При повечето модели на Хиквижън порта за връзка от вътрешната мрежа е различен от този за връзка отвън.Аз така ги правя и няма грижи. Може да има и други решения, ама този ми се струва най-елементаре., пък и навика си е навик.
        Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
        Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
        Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

        Коментар


          #19
          Веско бе, ти що повтаряш моето и още няколко мнения? И за къв чеп трябва да даваш ДНС на DVR-a? Никак добра идея не е и рутера ти да се прави на резолвер. За целта по-старите ползваме 8.8.8.8 и 8.8.4.4, че са по-надеждни и рядко забиват.
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #20
            veselin10 написа:
            Дай марка и модел на рутера и ще ти пусна скрийншотове за настройките.Монтирал съм доста такива DVR-и и винаги съм го правил по един и същи начин. 1.Както казват и колегите трябва да имаш статичен IP адрес от доставчика ( има решение и ако е динамичен), но трябва да е реален.2.Давам на рутера да раздава IP-та примерно от 100 до 200.3.Ако рутера е примерно с адрес 192.168.1.1 , давам на DVR-a адрес 192.168.1.10 , маската 255.255.255.0 , геит и DNS 192.168.1.14.Винаги сменям порта да е по-голям (няма да обяснявам сега защо) . Примерно 50 000.5 и последно пренасочвам порт 50 000 към адрес 192.168.1.10Забележка: При повечето модели на Хиквижън порта за връзка от вътрешната мрежа е различен от този за връзка отвън.Аз така ги правя и няма грижи. Може да има и други решения, ама този ми се струва най-елементаре., пък и навика си е навик.
            Ето това е правилно. Аз обаче задавам IP на DVR-а или видеосървъра статично извън DHCP пула на рутера, като пренасочвам съответните потртове или пускам DMZ към IP адреса на DVR-a. Ако доставчика на интернет няма или не дава реален - публичен IP адрес, може да пренасочи порт на рутера си на който да се комуникира с DVR-а. Логваш се на определен порт на публичния адрес на доставчикa. На много рутери порт 80 е резевиран и не позволява да се ползва за връзка с адреси зад рутера. Ако все пак е необходимо, може порт 80 на IP от вътрешната мрежа да се пренасочи примерно към порт 8080 от външната. Но е желатлно порт 80 да не се ползва за комуникация с DVR-a.На този рутер ще ти е най-лесно да разрешиш DMZ и да зададеш IP адреса на DVR-a. Другите варианти са малко по-сложни за обяснение. Ако няма да използваш и други пренасочвания освен за DVR-a, не си заслужава да описваш портове и прочие.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #21
              Любенов бе, ти май само цитираш и после пишеш без да четеш и осмисляш. Ми прочети какво си писал и виж, че колегата и той това е писал.Порт 80 няма как да е свободен защото това e HTTP порта за управление на рутера - стандартния HTTP порт изобщо. Кви пулове, кви езера кви пет лева? И как доставчика ти ако не ти дава реално айпи ще ти отвори порт към теб? Порт на кое айпи? Изобщо четеш ли и разсъждаваш ли, като твориш мениния? Или искаш да ми настигнеш бройката на космите на подмишницата? И там нямам - бръсна ги. Аман от простотиите ти, няма ли един модератор да те банне или да ме изтрие мен, че да не се мъча. DMZ = Demilitarized Zone = Отворен път към конкретно вътрешно IP. Що?Спокойно се отваря IP към порт 33333 и се настройва DVR-а да слуша на порт 33333 и селото спи и Дидо в него.Ако няма реално IP съм писал на първа страница - прави си регистрация в някоя НО-ИП организация и си има домейн: дидо-пенкилера.homelinux.org примерно и си достига до DVR по следния начин: дидо-пенкилера.homelinux.org:33333Ако не ползва ADSL - не му трябва и компютър - рутера сам си прави обновленията към но-ип организацията (то те реално са 2)Ако ползва ADSL - му трябва компютър, който при промяна на реалното IP - променя пътя към дидо-пенкилера.homelinux.org... Аман, 4 страници глупости, че и ти да се изсекнеш... Чети бе пич, нещата не са само 220 волта и поялник. Четене му е майката. А после ревеш, че не те искат на работа. Ми и аз няма да те взема - като ще ми повтаряш думите таман като съм ги казал. П.П. Ако ще ме изтриете - искам да ИЗТРИЕТЕ всичките ми постове.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #22
                jenshen73 написа:
                Любенов бе, ти май само цитираш и после пишеш без да четеш и осмисляш. Ми прочети какво си писал и виж, че колегата и той това е писал.Порт 80 няма как да е свободен защото това e HTTP порта за управление на рутера - стандартния HTTP порт изобщо. Кви пулове, кви езера кви пет лева? И как доставчика ти ако не ти дава реално айпи ще ти отвори порт към теб? Порт на кое айпи? Изобщо четеш ли и разсъждаваш ли, като твориш мениния? Или искаш да ми настигнеш бройката на космите на подмишницата? И там нямам - бръсна ги. Аман от простотиите ти, няма ли един модератор да те банне или да ме изтрие мен, че да не се мъча. DMZ = Demilitarized Zone = Отворен път към конкретно вътрешно IP. Що?Спокойно се отваря IP към порт 33333 и се настройва DVR-а да слуша на порт 33333 и селото спи и Дидо в него.Ако няма реално IP съм писал на първа страница - прави си регистрация в някоя НО-ИП организация и си има домейн: дидо-пенкилера.homelinux.org примерно и си достига до DVR по следния начин: дидо-пенкилера.homelinux.org:33333Ако не ползва ADSL - не му трябва и компютър - рутера сам си прави обновленията към но-ип организацията (то те реално са 2)Ако ползва ADSL - му трябва компютър, който при промяна на реалното IP - променя пътя към дидо-пенкилера.homelinux.org... Аман, 4 страници глупости, че и ти да се изсекнеш... Чети бе пич, нещата не са само 220 волта и поялник. Четене му е майката. А после ревеш, че не те искат на работа. Ми и аз няма да те взема - като ще ми повтаряш думите таман като съм ги казал. П.П. Ако ще ме изтриете - искам да ИЗТРИЕТЕ всичките ми постове.
                Абе все си мислех че си на ясно с мрежите, ама ...? Не знаеш ли как се сменя http порта на рутера и колко портове има които обслужват този протпкол ? Много си далеч от истината, приятел. Съжалявам че трябваше да ти го кажа. Изобщо не си вдянал какво обяснявам. Не ти е ясно че DMZ отваря всички портове към посоченото IP зад рутера. И явно още куп неща, ама не ми се спори с теб.На този рутер ако ще се ползва пренасочване на портове и към други IP -та в локалната мрежа, трябва да се пусне виртуалния сървър и там да се опишат правилата. С DMZ всички портове, без този за дистанционно управление по http се пренасочват само към описания адрес от локалната мрежа. За да се смени http порта, си има опция в менюто за отдалечен достъп. Ето един пример, това е на моя рутер, но е друга марка :
                Прикачени файлове
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #23
                  Любенов, ти си като котка - по-гръб не падаш, ако ще от 10 планини дърва да донесеш. Имам 10 наети сървъра пръснати по цялата планета - мислиш ли, че не знам кое какво и как е? Стандартно протокол HTTP слуша на порт 80. Точка. Всички останали настройка са "извънредни". Казвам ти от сега - за добро търсене в гугъл няма да те взема на работа. Впечатли ме с нещо друго - примерно един умрял лаптоп да ми го съживиш.
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #24
                    jenshen73 написа:
                    Любенов, ти си като котка - по-гръб не падаш, ако ще от 10 планини дърва да донесеш. Имам 10 наети сървъра пръснати по цялата планета - мислиш ли, че не знам кое какво и как е? Стандартно протокол HTTP слуша на порт 80. Точка. Всички останали настройка са "извънредни". Казвам ти от сега - за добро търсене в гугъл няма да те взема на работа. Впечатли ме с нещо друго - примерно един умрял лаптоп да ми го съживиш.
                    Всяко твое изказване е чистата истина Явно си в час от всякъде Ама ти е много остър тона. Не всички са спецове като теб... и мен А за повтарянето... ами просто исках да кажа как аз го правя и да съм полезен. Поздрави и ще се радвам да се запознаем лично ако идваш на срещата .... все ще намерим тема за която да спорим 2-3 дни ... П.П. Дай умрял лаптоп па да видим.... все пак има случаи когато медицината е безпомощна ... не че си търся работа ...ама знае ли човек ...
                    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                    Коментар


                      #25
                      Веско, срещу тебе нищо нямам Ама Любенов лази по нервите да се доказва. Сто пъти му пиша, че от компютри не разбира, а он се прави, че не чете. Хубу, нека да разбира, но поне да не заблуждава хората. Аз се чудя как да затворя повечето портове по сървърите си, а тоя - как да отвори цял набор портове към вътрешна мрежа. Както и да е, човека с DVR-а явно му писна да си ги мерим...
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #26
                        jenshen73 написа:
                        Любенов, ти си като котка - по-гръб не падаш, ако ще от 10 планини дърва да донесеш. Имам 10 наети сървъра пръснати по цялата планета - мислиш ли, че не знам кое какво и как е? Стандартно протокол HTTP слуша на порт 80. Точка. Всички останали настройка са "извънредни". Казвам ти от сега - за добро търсене в гугъл няма да те взема на работа. Впечатли ме с нещо друго - примерно един умрял лаптоп да ми го съживиш.
                        Малко заблуждаваш аудиторията.Стандартния порт за ХТТП си е 80 по принцип.Ама аз до сега не съм видял нито един:
                        Порт 80 няма как да е свободен защото това e HTTP порта за управление на рутера
                        Ако ми покажеш един рутер, който стандартния порт за управлението му ОТ ВЪН !!! да е 80 (за каквото се пита в тази тема!!!) ще те цуна Сега ако си седнал да учиш хората що е то порт и що е то ХТТП е друг въпрос. Ама тази тема няма такава насоченост.За това е важно да се придържаме към въпросните, а не да казваме що е то стандарт и т.н.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #27
                          jenshen73, докарваш го на приказки :D Така като ти чета изказванията, май точно ти четеш в гугъл Майтап , бе. Има доста разминавания в начините по които разсъждаваме с теб, но не пиши глупости. Някои от изказванията ти са срам за администраторите. Не виждам какъв проблем има да отвориш всички портове към един тъп DVR. Не говорим за GeoVision или ... за да се притесняаме за защитите. И на човек който не знае как да го направи, как ще му обясниш какво трябва и не трябва, за да си пренасочи необходимите портове и да се кефи после. Като си толкова печен, вземи че му направи настройките отдалечено. Аз мога да я свърша тая работа, ако пича прояви интерес.
                          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                          Коментар


                            #28
                            BO написа:
                            jenshen73 написа:
                            Любенов, ти си като котка - по-гръб не падаш, ако ще от 10 планини дърва да донесеш. Имам 10 наети сървъра пръснати по цялата планета - мислиш ли, че не знам кое какво и как е? Стандартно протокол HTTP слуша на порт 80. Точка. Всички останали настройка са "извънредни". Казвам ти от сега - за добро търсене в гугъл няма да те взема на работа. Впечатли ме с нещо друго - примерно един умрял лаптоп да ми го съживиш.
                            Малко заблуждаваш аудиторията.Стандартния порт за ХТТП си е 80 по принцип.Ама аз до сега не съм видял нито един:
                            Порт 80 няма как да е свободен защото това e HTTP порта за управление на рутера
                            Ако ми покажеш един рутер, който стандартния порт за управлението му ОТ ВЪН !!! да е 80 (за каквото се пита в тази тема!!!) ще те цуна Сега ако си седнал да учиш хората що е то порт и що е то ХТТП е друг въпрос. Ама тази тема няма такава насоченост.За това е важно да се придържаме към въпросните, а не да казваме що е то стандарт и т.н.
                            Не ме целувай, моля те Бях си обещал да не пиша по компютърни проблеми и май така ще стане, че от буквалисти - човек не може да обясни човешки кое как е. По подразбиране външния порт на повечето рутери е настроен на 8080, но не знам да има луд, който да го е отключил...
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #29
                              Мислех да не се обаждам повече по темата, но направо съм изумен Стандартния ( default ) http порт е 80 на ПОВЕЧЕТО DSL рутери и АР -та. А на някои от тях, може да се промени само порта за nttp завките през WAN интерфейса. Именно това е проблем при необходимост от пренасочване на порт 80 от устройство на LAN -а на рутера към който и да порт на WAN -a. Е тоя дето съм му постнал картинката е EDIMAX 6204WG, и с оригиналния фърмуер не позволява тази операция. В случая е качен друг фърмуер, с много повече опции.
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар


                                #30
                                Dido_Lyubenov написа:
                                Мислех да не се обаждам повече по темата, но направо съм изумен Стандартния ( default ) http порт е 80 на ПОВЕЧЕТО DSL рутери и АР -та. А на някои от тях, може да се промени само порта за nttp завките през WAN интерфейса. Именно това е проблем при необходимост от пренасочване на порт 80 от устройство на LAN -а на рутера към който и да порт на WAN -a. Е тоя дето съм му постнал картинката е EDIMAX 6204WG, и с оригиналния фърмуер не позволява тази операция. В случая е качен друг фърмуер, с много повече опции.
                                Дишай Любенов, Дишай. Дори не ми пука на кой порт са ти на теб ДСЛ-те, аз ФТК-то не искам да ги виждам.
                                Steliyan's Life!
                                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                                Коментар

                                Working...
                                X