Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с гражданска отговорност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с гражданска отговорност

    Имам гражданска отговорност към Булстрад и се води за 1 година, като се плаща по 22 лева през 3 месеца. Досега съм платил 2 вноски и остават още 2. Проблема е че са закрили офиса си тук където я направих и са звъняли до нас и са оставили някакъв телефон на майка ми да им се обадя. Звъня на тоя телефон и нищо не става, въобще не може да го набере. Телефона е 080011300. Как да го набера това чудо от GSM, слагам 02 отпред и пак не става. Чудя се дали е възможно да си направя нова ГО на друго място и да не плащам при тия другите 2 вноски. Дали ще имам проблеми така?

    #2
    Колега.....никога няма да можеш да набереш посоченият номер от мобилен телефон........направи това от домашен или излез на улицата на някой булфон или бетком......Успех!!!

    Коментар


      #3
      Логан написа:
      Колега.....никога няма да можеш да набереш посоченият номер от мобилен телефон........направи това от домашен или излез на улицата на някой булфон или бетком......Успех!!!
      ОК, аз за тоя номер мога да намеря начин да се обадя, но длъжен ли съм да си плащам пак на тия? Не мога ли да си направя нова ГО на друго място, защото сестра ми в работата си прави, но няма Булстрад при нея.

      Коментар


        #4
        Не си длъжен....в момента, в който ти изтече срока за плащане на поредната вноска, договора ти се прекратява от тяхна страна....те нямат юридическо основание да те търсят за вноските след тази дата....съответно и ти при произшествие не можеш да се обърнеш към тях......Избирай си нова компания и това е.....

        Коментар


          #5
          Логан написа:
          Не си длъжен....в момента, в който ти изтече срока за плащане на поредната вноска, договора ти се прекратява от тяхна страна....те нямат юридическо основание да те търсят за вноските след тази дата....съответно и ти при произшествие не можеш да се обърнеш към тях......Избирай си нова компания и това е.....
          Мерси много, така и ще направя.

          Коментар


            #6
            Само имай впредвид, че ако някой ден решиш да работиш отново с тях, възможно е да ти откажат....в техните "архиви" ти най-вероятно ще фигурираш като "некоректен клиент".....аз например приключвам с Евроинс, защото застраховката на Темпрата ми беше там, но следващата и застраховка е в друга компания....../същата ситуация като при теб/...Поздрави!!!

            Коментар


              #7
              Проверка за валидност на ГО тук обаче работи коректно само с IE. По принцип застраховката ви е до срока указан в справката, а събирането на вноските са грижа на застрахователя. Малко е спорен въпроса, но според мен, дори и да дължите вноски, застраховката е валидна т.к. е сключена за една календарна година, а разсрочването е предмет на друга уговорка. Юристи ако има - да се изкажат.едит: Сега разгледах договора. Има описани вноски, но никъде не пише, че при невнасяне на вноска, застраховката се анулира. Т.е. те трябва да си платят, ако настъпи ЗС, пък ние им дължим вноски. А за колегата с GSM и без компютър, ако случайно намери компютър с достъп до интернет да цъкне тук
              no pain no pain

              Коментар


                #8
                AlBundy написа:
                Проверка за валидност на ГО тук обаче работи коректно само с IE.
                Пробвах го много е полезно
                Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                Търси се..

                Коментар


                  #9
                  AlBundy написа:
                  Проверка за валидност на ГО тук обаче работи коректно само с IE. По принцип застраховката ви е до срока указан в справката, а събирането на вноските са грижа на застрахователя. Малко е спорен въпроса, но според мен, дори и да дължите вноски, застраховката е валидна т.к. е сключена за една календарна година, а разсрочването е предмет на друга уговорка. Юристи ако има - да се изкажат.едит: Сега разгледах договора. Има описани вноски, но никъде не пише, че при невнасяне на вноска, застраховката се анулира. Т.е. те трябва да си платят, ако настъпи ЗС, пък ние им дължим вноски. А за колегата с GSM и без компютър, ако случайно намери компютър с достъп до интернет да цъкне тук
                  Като платих втората вноска ми дадоха фактура и ми казаха че без нея не важи застраховката. Както и да е, направих си направо нова вчера при ДЗИ.

                  Коментар

                  Working...
                  X