Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

някой си нямаше работа и ми заля колата с киселина....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    някой си нямаше работа и ми заля колата с киселина....

    Привет колеги, днес имаше малко неприятности, но все пак сме в България и винаги някой идиот ще ти припомни къде сипо една или друга причина на някой не му е харесала мойта кола и я залял с киселина, мисля че знаете какви са последствията за боята и ламарината след като почне да окислява.Въпроса ми е.... аз лесно ще изшлайфам но каква основа мога да направя за да неотрализирам киселината и бавния процес на разяждане ?

    #2
    По кои детайли по точно е станало това.Аз бих ги сменил изцяло защото предполагам малко трудно ще стигнеш до основата.Жалко ,много жалко че не си го видял кой е .. но все пак предполагам че ще ти излезе по евтино с нови детайли отколкото с това да ги правиш,боядисваш и тн.

    Коментар


      #3
      Ти пък колега заради едната киселина да седне да ги сменя.Направи анализ първо с какво точно е залята, за да се измисли с какво да неутрализираш.Не е ясно дали е киселина, може да е органичен разтворител или още куп неща.После хубаво почистване и пръсване на засегнатите места.
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Blitzz написа:
        По кои детайли по точно е станало това.Аз бих ги сменил изцяло защото предполагам малко трудно ще стигнеш до основата.Жалко ,много жалко че не си го видял кой е .. но все пак предполагам че ще ти излезе по евтино с нови детайли отколкото с това да ги правиш,боядисваш и тн.
        предния капак и заден ляв калник незнам каква е процедурата с тая киселина.... до основата лесно ще стигна имам си малко хал хабер от китосване и боядисване ... но не съм наясно дали ако само стигна до основата да китосам и боядисам ще бъде достатачно или след време ще стане фал

        Коментар


          #5
          infineon написа:
          Ти пък колега заради едната киселина да седне да ги сменя.Направи анализ първо с какво точно е залята, за да се измисли с какво да неутрализираш.Не е ясно дали е киселина, може да е органичен разтворител или още куп неща.После хубаво почистване и пръсване на засегнатите места.
          как да направя анализ колега :D може и въпроса да е тъпичак , но си нямам хал хабер от такива неща...стой като лигав сопол течноста с която ме заляха и мерише на нещо като ацетон за нокти но не толкова остро ....

          Коментар


            #6
            Може би е препарат за премахване на боя, щом е лигаво. В такъв случай се избърсва повърхността с кореселин, а преди боядисването мястото се шлайфа до метал.
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              #7
              Опитай със сода каустик, тя е основа и би трябвало да неутрализира киселината до сол и вода. Поне това си спомням горе-долу от химията от преди 20 години.

              Коментар


                #8
                По-важния въпрос е ’защо’. Утре може тавана да напръскат, или пък с една метличка цялата кола.

                Коментар


                  #9
                  по описанието което си дал ми прилича на боди :D ако е такова става с парцал да го избършеш и после водоструйка и накрая боя.. дано да е такова
                  Haters Gonna Hate

                  Коментар


                    #10
                    quintessenz написа:
                    по описанието което си дал ми прилича на боди :D ако е такова става с парцал да го избършеш и после водоструйка и накрая боя.. дано да е такова
                    незнам дали е боди ....опреелено снощи като го пипнах...после ми пареше на ръката

                    Коментар


                      #11
                      Не е киселина, а е СОДА КАУСТИК, гребни малко и полей с малко очет върху това което си гребнал и виж дали ще реагира, каза че си пипнал с пръст, усети ли да се е разлигавила кожата. Другото за което се сещам е един препарат ФАВОРИТ, той изглежда по описания начин и служи за разтваряне на боя, струва 2-3 лева.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Щом още имаш кожа по пръстите където си го пипал значи е безобидно :D .Иначе сега щеше да питаш как да възстановиш кожата а не боята. Според мен просто почисти неутрализирай, и не се занимавай да шлайфаш до метал, ако не е повредило боята до долу.
                        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                        FIAT БРАВО 1.2 16v
                        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                        Коментар


                          #13
                          според мен пък независимо дали е боди 700 или фаворит ще търка и ще боядисва няма такъв вариант да не се е вдигнала боята тези препарати са точно за това да свалят боя безцветни гъсти лигави намирсващи на ацетон
                          Haters Gonna Hate

                          Коментар


                            #14
                            и наистина един колега вече ти го каза...опитай се да се замислиш ЗАЩО? Защо твоята кола? Защото ако утре пак ти залеят колата или не дай боже друго ... Разбира се има вариант да е случаен опит на келеши,да видят какво ще стане,но...малко се съмнявам.
                            ex.Мареа ТД100

                            Коментар


                              #15
                              Киселина и основа се неутрализират взаимно но ,до колкото си спомням,трябва да са в равни концентрации....много сложно става.И двете се разреждат с вода,сиреч миеш обилно.И аз мисля,че са залели колата с препарат за премахване на боя/тия препарати май имат алкален характер/ затова измий много добре и виж какви са пораженията на боята и решавай какво ще предприемеш....И защо само твоята кола е атакувана?
                              MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
                              ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

                              Коментар

                              Working...
                              X