Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Етажна собственост - Р " - дялово разпределение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    "Етажна собственост - Р " - дялово разпределение

    Здравейте, колеги ! Имаме тук в нашия блок един проблем с разпределението на топлоенергията. Ето за какво иде реч : Блока има 6 входа, като в 5 от входовете са изключени отоплителните уреди на етажните площадки и в сушилните помещения. В един от входовете, тези отоплителни уреди се ползват. Но се оказа, че топлината отделяна от тези уреди в единия вход, се разпределя между собствениците на апартаменти във всички входове. Не можем да се разберем културно със живеещите във въпросния вход да подадат заявление в топлофикация, че искат да си ги ползват, съответно те да си ги плащат. От Топлофикация казват оправяйте се помежду си ... Тая сутрин, двама пенсионери се сбиха заради тоя спор ... абе шоу. Някой може ли да даде компетентен съвет, какво може да се направи, без да се стига до съдебни дела, колективни искове и прочие. На фактурите, топлинния счетоводител е отчел тази топлина отделно, защо не се начислява само тези които я ползват ?
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    #2
    Събирате се от всички входове, взимате по един флекс и изрязвате всички отоплителни тела във общите помещения на въпросния вход. Нищо не може да се направи.Отношенията между съкооператори в блока касаят само тях.Топлофикация ви продава топлината на база отчетеното в абонатната станция и не я интересува вие как си я разпределяте.Според мен грешката е в топлинния ви счетоводител.

    Коментар


      #3
      Топлинния счетоводител казва - на мен от топлофикация ми казаха да изчислявам по тази схема. Топлофикация казва - оправяйте се помжду си. Комшиите от въпросния вход - това не е ваше и нямате право да го бутате, пуснете си радиаторите във вашите сушилни. Нараво е ад една такава ситуация. От топлофикация има издадено "разрешение" да се демонтират радиаторите в сушилните на въпросния вход, но то не ги задължава да го направят. Ще опитам да говоря на дълго и широко както се казва със топлинния счетоводител, но не тая и грам надежда да се промени начина на разпределение на тази топлинна енергия.
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #4
        Именно топлинния ви счетоводител е за бой...Никога няма да излезете на глава помежду си,вярвай ми. Ако толкова имате претенции съберете се другите пет входа и платете да се изгради нова абонатна на тия дето си държат радиаторите хахахаха Смешно е просто като го погледнеш отстрани,но знам колко е неприятен проблем. От опит обаче ти казвам,заяде ли се някой тъпак...в случая цял вход тъпаци...оправия няма. Според мен решението е да пробвате друго. Най-вероятен един или двама ви мътят водата,а на останалите от входа не им пука за тия радиатори. Пробвайте да настроите по-голямата част от живущите на ваша страна,те вече ще натиснат заядливите един двама. Виждал съм как домоуправител еднолично си решава какво да се случва и после само съобщава на съкооператорите. А те ако са предимно пенсионери така сса свикнали,някой да ги води за носа!!!
        ex.Мареа ТД100

        Коментар


          #5
          :D Да, маса гадно е. Най-интересното е, че точно една по-възрастна пенсионерка от тоя вход е солидарна са нас и е за спиране на радиаторите в техния вход, а другите - сякаш са събирани с конкурс за тъпанари да го е. Сега вместо да си пием бирата заедно, ще има да се гледаме на кръв, щото малоумниците ( то май ние сме маломните ) искат ние да им плащаме да се топлят. Абсолютна ганьовщина ! Явно ще трябва да се води съдебен спор с тях, а това отнема едни години с нашите закони... две - три поколения адвокати и съдии ще изхраним, докато се реши проблема :D п.п. Знам че има адвокати във форума, някой да не се засегне :D Такъв е лафа
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #6
            А снимки от боя да има случайно Проблема е че в старото стройтелство не е мислено за такава ситуация щото просто е било срамно да не ползваш топлофикация. Съвета ми е прочети внимателно закона за етажната собственост може пък да има вратичка и да ги принудите да свалят радиаторите.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              малко вероятно е да има вратичка, щото всеки вход си е отделна единица. слушах за някакво представителство на етажните собственици в сградата, ама и то трябва да се регистрира отделно, а и едва ли ще има правомощия вътре в сградата. то е по-скоро за градинки, трафопостове и пр. неща касаещи цялата сграда.изобщо надеждата е топлофикация да имат някаква наредба относно общите абонатни станции, ама надали.
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар


                #8
                slonikon написа:
                малко вероятно е да има вратичка, щото всеки вход си е отделна единица. слушах за някакво представителство на етажните собственици в сградата, ама и то трябва да се регистрира отделно, а и едва ли ще има правомощия вътре в сградата. то е по-скоро за градинки, трафопостове и пр. неща касаещи цялата сграда.изобщо надеждата е топлофикация да имат някаква наредба относно общите абонатни станции, ама надали.
                То ако всеки вход си е отделна единица, шансовете да се реши проблема по по-лесен начин се увеличават. Четох пак наредбата за дялово разпределение и закона за етажната собственост, но точно това не открих. Дано си прав. В наредбата за дялово разпределение имаше нещо от този род, че като са ... не се сещам точно как го пишеше, но има шанс да искаме от топлинния счетоводител да ги начислява тея разходи само на тях, щото то входа си е като отделна част от цялата сграда. Тоест обема който се отоплява, се ограничава само до един вход, и не би следвало да се начислява като топлоенергия отдадена от сградната инсталация. А и най-тъпото че тази топлоенергия се изчислява отделно, а се разхървърла на абонатите във всички входове. Това сме го плащали откакто има топлинно счетоводство, но до сега не го пишеха в отделна графа. Влизало си е към сградната инсталация. Ама много е тъпо ! Един закон няма който да е написан както трябва. Благодаря за съветите ! Очаквам още мнения по темата, сетих се и за една комшийка която се занимава нещо с Право, ще я хвана да "тълкува" закона и тя, да видим какво ще измислим. Само да не е двукрако
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  Работата ще се оправи много лесно, като говорите с топлинния счетоводител. Казвате му да изчислява енергията само на този вход и да ви приспадне платените до сега пари при приравняването. Ако не го стори, лятото сменяте счетоводителя и търсите друг, който ще отчита както трябва. В интерес на счетоводителя е да му останете клиенти.

                  Коментар


                    #10
                    Този блок с 6 входа - и шестте ли входа се обслужват само от една абонатна станция? Или примерно - 3 абонатни на всеки два входа - по една? Или всеки вход си е с отделна абонатна? Ако е така - ситуацията е повече от ясна - към която абонатна са - на тях да им се разпределя. Ама явно не е... Смяна на топлинния счетоводител! Щом 5 входа не сте доволни - имате достатъчно мнозинство. Те много ще се зарадват да изгубят цял блок с 6 входа клиенти, току-виж - размислили.

                    Коментар


                      #11
                      На една абонтна станция са и 6-те входа. Но това не мисля че е пречка да се разпределя тази топлина на живущите в проблемния вход, след като на фактурата тази енергия е изведена в отделна графа. Това значи че все пак се изчислява приблизително колко е консумиранта топлоенергия от тези отоплителни тела, остава само да се начисли на тези които реално я използват, а не на всички абонати в целия блок. Видях се със съседката, която е юрист, ще трябва да обсъдим някои неща и тя обеща да проведе разговор с юриста на топлофикация. Реално и тя е заинтересована да се реши този проблем. Кофтито е че работи в друга правна област и не е наясно със тази ситуация, но може да се ориентира много по-добре от мен в това отношение. Явно никой тук не се сблъсквал с подобен проблем, дано и да не се случва. Ще Ви държа в течение какво се случва, това може някой ден на някой да помогне.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #12
                        Dido_Lyubenov написа:
                        На една абонтна станция са и 6-те входа. Но това не мисля че е пречка да се разпределя тази топлина на живущите в проблемния вход, след като на фактурата тази енергия е изведена в отделна графа. Това значи че все пак се изчислява приблизително колко е консумиранта топлоенергия от тези отоплителни тела, остава само да се начисли на тези които реално я използват, а не на всички абонати в целия блок. Видях се със съседката, която е юрист, ще трябва да обсъдим някои неща и тя обеща да проведе разговор с юриста на топлофикация. Реално и тя е заинтересована да се реши този проблем. Кофтито е че работи в друга правна област и не е наясно със тази ситуация, но може да се ориентира много по-добре от мен в това отношение. Явно никой тук не се сблъсквал с подобен проблем, дано и да не се случва. Ще Ви държа в течение какво се случва, това може някой ден на някой да помогне.
                        1. Да се монтират топломери на тези отоплителни тела.2. Да се говори с Топлофикация за изграждането на отделни абонатни станции.Няма как да се начисли всичката обща топлоенергия на един вход, тъй като всеки щранг топлоотделя и това не се отчита от топломера монтиран на топлоуреда, а щрангове има във всеки вход.

                        Коментар


                          #13
                          1.Собствениците от въпросния вход са в ситуация на незаконно обогатяване за сметка на тези от останалите входове. Това е като аргумент срещу тях. Питай някой адвокат да ти разясни по кой закон можете да ги ловите. 2.Топлофикация принуждава останалите входове да заплащат услуга (разхода на отоплителни уреди във въпросния вход) която не са ползвали. И нямат възможност да се откажат от услугата - да спрат или демонтират радиаторите. Заплаща се само услуга която клиентът е получил. На всичко отгоре ви предоставя фактури с невярно съдържание което също се преследва от някакъв закон.
                          Bravo 1.6 / 16

                          Коментар


                            #14
                            парно

                            Май може да се сложи на всеки вход отделна абонатна.Ни също нямаме топло и не ни начисляват изравнителни . Другите входове имат топло .Някъде сме около 15 до20 апартамента на вход.Така че май не зависи толкова колко абонати са във вход.
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #15
                              Airfan написа:
                              Dido_Lyubenov написа:
                              На една абонтна станция са и 6-те входа. Но това не мисля че е пречка да се разпределя тази топлина на живущите в проблемния вход, след като на фактурата тази енергия е изведена в отделна графа. Това значи че все пак се изчислява приблизително колко е консумиранта топлоенергия от тези отоплителни тела, остава само да се начисли на тези които реално я използват, а не на всички абонати в целия блок. Видях се със съседката, която е юрист, ще трябва да обсъдим някои неща и тя обеща да проведе разговор с юриста на топлофикация. Реално и тя е заинтересована да се реши този проблем. Кофтито е че работи в друга правна област и не е наясно със тази ситуация, но може да се ориентира много по-добре от мен в това отношение. Явно никой тук не се сблъсквал с подобен проблем, дано и да не се случва. Ще Ви държа в течение какво се случва, това може някой ден на някой да помогне.
                              1. Да се монтират топломери на тези отоплителни тела.2. Да се говори с Топлофикация за изграждането на отделни абонатни станции.Няма как да се начисли всичката обща топлоенергия на един вход, тъй като всеки щранг топлоотделя и това не се отчита от топломера монтиран на топлоуреда, а щрангове има във всеки вход.
                              Може би не уточних - това е отбелязано ва графа "сушилни вх. Б" - вх Б е въпросния в случая. Отделно си има графа за сградната инсталация, както и за лирите в баните, които също нямат топломери по технологични причини. Тоест за въпросните отоплителни тела, се изчислява коефициент на среден разход, като на радиатор без топломер. Но тази топлоенергия се рзхвърля на всички собственици в блока, а не само на ползвателите и. Това е като аз да си махна топломерите в апартамента и за това сметката ми да се разпределя на целия блок, включително и на мен, но не цялата ми сметка да се начислява само на мен. Някак си не се връзва. В останалите входове на блока, отоплителните тела в тези помещения са изключени и затапени, за което има съставен протокол и не се заплащат разходи за тях. Отговора на колегата Riki888 ми се вижда доста логичен и мисля да се възползвам от съвета му.Благодаря за помоща ! Дано се реши този проблем по безболезнен начин.
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар

                              Working...
                              X