Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на автомобил

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на автомобил

    Колеги, ще сменям колата и искам малко помощ и коментари. Фаворити са ми Рено Сеник 1 фаза 2 1.6 или 2.0, Ситроен Ксара Пикасо 1.8, Ланча Либра комби 1.8. Нагласил съм към 5 хиляди, значи цената не трябва да надхвърля много над 4. Търся бензинова кола, която ще се кара на газ. Багажникът трябва да събира следващите две-три години детска количка, сгъваем креват и 2-3 сака.Карам предимно извънградско по около 10-12 хил. км. на година. Пишете коментари за избора ми, ако знаете някакви слаби страни на моделите и двигателите, които съм избрал. Дайте и други подобни предложения.
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    #2
    Re: Избор на автомобил

    simeon3000 написа:
    Багажникът трябва да събира следващите две-три години детска количка, сгъваем креват и 2-3 сака.
    Мислех да ти предложа 156 спортвагон, ама като прочетох горното се отказах Особено като бутнеш газовата бутилка и багажника - свършвааа... Аз имам баскаса и като ще ходим някъде семейно я свалям, иначе повече от 2 сака не мога да вкарам.Либрата е добър вариант, вече има и доста хора с тях, имат и опит с газифицирането, или по скоро да кажа - с метанизирането Макар че за тези пари и Стило комби можеш да вземеш, също не е лош вариант.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Аз бих взел либрока, не че не съм го направил вече. 1,8 е супер двигателче, слабите страни- тракащ вариатор, слухове за горящи бубини, трудно намиране на нови части за хитачи системите май бяха, ама не вярвам да се наложи, дори да се наложи 2 ръка и това е. Иначе либрата страда от стабилизираща щанга, повдигачи на прозорците редовно издават багажа, гърнетата са много скъпи, а не знам дали се намират бг произвоство или полски, на каквито са свикнали хората по 100-200 лв. Иначе поддръжката на бензинката е прилична. Отзад колата е тясна, няма много място за крзката на пътник, тавана е нисък, но се свиква. След бравото като се кача в либрата и ми е много тясно, същото ще е и при теб в началото, но се свиква.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        на мен комбитата не ми харесват, но ако не бях победил жената в спора, колата ми щеше да е или мареа или форд мондео. при последните отзивите за произведени след 12.98 г. са направо невероятни. не знам за коли 2002-2003 (в твоя ценови диапазон) какво е положението, но за 99-2000 едва се удържах навремето да не си взема едно мондео. всъщност само високия данък ме спря, което при теб явно не е фактор. от тия дето си избрал бих си взел либрата (то аз сигурно ще си взема, ама няма да е комби ), заради съпорта във форума. сценика навремето беше много недоклатен и неоправдано скъп, форумът им е готин. ксарата - пъргава и доста проблемна, оставя впечатлението, че са я правили без желание и колкото да имат модел в тоя клас. а и на ситроените форума е пълна трагедия.п.п. подробно съм проучил и двете французойки, по наши и английски сайтове и форуми, в началото на 2008 г. за коли произведени 1997-2000. взех си брава.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          Мондео III е прекалено огромно и тежко, с 16’’ гуми и предполагаем по-висок разход. То и Ланчата не е много лека, но пак е стотина кила надолу, френските - още 100 надолу.
          Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

          Коментар


            #6
            Ако не търсиш динамика, Сценик 1.6 е оптимален като разход и поддръжка. Малко тесничък багажник, но ако газовата бутилка е на мястото на резервната гума, а гумата е патерица - става. Здрав мотор, прилична ходова част, има екземпляри по моргите за евентуална покупка на части по екстериора.
            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

            Коментар


              #7
              Имам рено сеник. В момента в който пъхна детската количка (кенгуру виктория) и мястото е дотам. Донапъхвам това онова отстрани, но сгъваемата кошара задължително е в купето в краката на задната седалка. Другото се натрупва по седалките и две места се оставят отзад за жената и детето.В момента ако избирах мноооого бих се замислил за Фиат Мултипла метан, в случай на голям багаж слагам детето и жената отпред и отзад сгъвам седалките.

              Коментар


                #8
                Renault Espace от 98-00г също е добър и доста надежден вариант , поне според мен. Собствена маса само 1450кг. За сравнение Сценик-а е 1250кг. А Еспейс-а е цял фургон.
                Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                Коментар


                  #9
                  Xaus написа:
                  Renault Espace от 98-00г също е добър и доста надежден вариант , поне според мен. Собствена маса само 1450кг. За сравнение Сценик-а е 1250кг. А Еспейс-а е цял фургон.
                  Добър - да - като пространство, возия и удобства. Имаме такъв служебен.Надежден - не.Аз съм крайно пристрастен към Ланча... но НЯМА да ти предложа Либра. Онзи ден ми беше на гости Митака Попаров, с бебето и количката. След метанизиране, количката отзад едва се побира и няма място за НИЩО друго.Малко сектантски - но да ти предложа Ланча Капа комби? Прилича малко на катафалка, но поне за място НИКОГА няма да закъсаш. Старички са вече, но пък може да намериш някоя 2001 год? Тази например е добра на пръв поглед: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...630&f1=details

                  Коментар


                    #10
                    Мултипла не бих "преглътнал" , ако взема такава, ще ме изгонят от къщи и ще трябва да си я карам сам , Еспейс е наистина огрооомен фургон, Ланча Капа ми е забранено да споменавам - била много грозна, според жена ми , както и Стило комби
                    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                    Коментар


                      #11
                      Re: Избор на автомобил

                      Yavor написа:
                      Либрата е добър вариант, вече има и доста хора с тях, имат и опит с газифицирането, или по скоро да кажа - с метанизирането
                      Хммм
                      Yavor написа:
                      Макар че за тези пари и Стило комби можеш да вземеш, също не е лош вариант.
                      Багажника е огромен, спор няма.
                      Immortal написа:
                      Аз съм крайно пристрастен към Ланча... но НЯМА да ти предложа Либра. Онзи ден ми беше на гости Митака Попаров, с бебето и количката. След метанизиране, количката отзад едва се побира и няма място за НИЩО друго.
                      Ама ти продължаваш да зарибяваш макар и неволно, като сложи газ на мястото на резервната гума и една малка патеричка, ще има място.Метанов сектант такъв
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        Re: Избор на автомобил

                        emzo написа:
                        Ама ти продължаваш да зарибяваш макар и неволно, като сложи газ на мястото на резервната гума и една малка патеричка, ще има място.Метанов сектант такъв
                        Казва се "метанист" и е по-лошо от сатанист! По темата:Лично аз бих предпочел Либрата, двигателят 1,8 е много добре балансиран, в смисъл разход/мощност; ако не съществуваше Мареа комби, Либрата щеше да е на първо място в личната ми класация за красиво комби; и за да няма изненади - що не си вземеш JTD?
                        I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                        Коментар


                          #13
                          Ето ти едно перфектно предложение от мен....Ако това не ти хареса ....не знам...Малко купе,широка вътре и голям багажник с опция за 6+1 места....П.С..От тези изброените към които си се ориентирал, не бих си взел нито една....
                          Прикачени файлове
                          FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                          Коментар


                            #14
                            Ееееее, щом по красота ще я избирате колата...питай ни коя е най-красива . То и аз искам джип, дето гори 5/100, изглежда внушително, четиривратка, огромен багажник и да се събира на едно пунто място, ама няма .

                            Коментар


                              #15
                              galinchooo написа:
                              Ето ти едно перфектно предложение от мен...
                              Това май е Опел Зафира, харесват ми, но като разглеждах обяви цените им почват от 5-6 хиляди, а на мен 5 ми е тавана и търся нещо за 4-4 и малко.
                              Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                              Коментар

                              Working...
                              X