Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Закона за ксенона в сила ли е ?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Закона за ксенона в сила ли е ?

    Здравеите колеги искам да попитам бях дочул че ксеноновата система вече е забранена и ще пишат актове за това верно ли е понеже драстично яадна цената на продукта някои може ли малко инфо да даде мисля да си слагам и искам да знам има ли смисал или ще имам проблеми ходих в представителството на фият за пловдив цената не е за коментиране за моя автомобил също така ми казват от там че много проблеми ще имам след това много често ще ми горяли крушките и някои ако има фабричен нека да каже така ли е или направо да си сложа един по хубав и да мина със 120-50 лв Благодаря ви предварително На ЛС моля (:

    #2
    кола

    Ако е в сила всички без лупа трябва да ги глобят или да ги махнат.Едва ли да в сила все още.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      добре а кога горе доло се очаква да влезе някои знае ли да знам има ли смисъл да слагам да не стане да сложа и след 1 месец да трябва да го свалям :D

      Коментар


        #4
        Едва ли някой тук ще може да ти отговори конкретно на този въпрос. Вероятно и законодателя също .
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          Едва ли ще е в сила скоро понеже е трудно за доказване на пътя кой е заводски и кой не. Има и заводски рефлекторни фарове с ксенон, има и заводски лупи с крушки. И в двата случая е трудно доказуемо.
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #6
            Кой е "закона за ксенона"?!? Иначе, забраната за такива домашни доработки по фаровете е в сила от десетки години.

            Коментар


              #7
              tomny написа:
              Кой е "закона за ксенона"?!? Иначе, забраната за такива домашни доработки по фаровете е в сила от десетки години.
              И не само за такива ами и за всякакви други доработки по колата, променящи конструктивните и параметри и характеристики.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Незнам дали е законно или не и не ме интересува аз предпочитам да ми свети добре отпред вместо да карам със заводските светлини които са като свещички. Казвам че не ме интересува защото фаровете ми никой не заслепяват регълирани са според наклона на фара - 1.3% и мерено с рулетка до къде стига снопа светлина и никой не ми пресвятка така , че съм чист пред съвестта си
                Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                Коментар


                  #9
                  Очаквам с огромно нетърпение, да вкарат този закон, че ми писна от келеши с ксенон на обикновен рефлекторен фар ! Ше си купя пушка да ги отстрелвам Явно още не е в сила.
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #10
                    ее тогава ще сложа триксенон не биксенон :D катинар

                    Коментар


                      #11
                      infineon написа:
                      Едва ли ще е в сила скоро понеже е трудно за доказване на пътя кой е заводски и кой не. Има и заводски рефлекторни фарове с ксенон, има и заводски лупи с крушки. И в двата случая е трудно доказуемо.
                      Напротив! Доказването е толкова лесно, че няма накъде. Точно за 5 секунди се доказва дали имаш право да караш с ксенонова лампа или нямаш. Поглеждаш фара, виждаш маркировката му и ако там пише "HC", "HR", "HCR", а отвътре свети ксенон - веднага имаш право да напишеш акт за изменена конструкция или там както се нарича, на фабрично предписаните светлини. А това, че родната милиция, дето ни пази, не ги знае тези неща и не ги прилага - е друг въпрос. Днес по Дарик се заслушах как инструктори си носят ЗДП и като ги спре полицай за нарушение, което реално не са извършили, му разясняват на полицая съответния член от закона какво точно означава и как се прилага. Идеята беше, че пътната полиция знае само основни положения, а за тънкостите нямат никаква представа. Ето това за халогенните и ксеноновите лампи е тънкост, а е достатъчно да минат двеминутен курс на обучение как да разпознават разрешен от забранен ксенон.Местя темата в раздел ОБЩИ ПРИКАЗКИ, защото няма общо с този раздел.

                      Коментар


                        #12
                        И как чичо полицай ще разбере, че съм със ксенон?

                        Коментар


                          #13
                          полицая на пътя не може да те глоби за ксенонако иска да се пули на фара 1 час и да гледа маркировкине е в неговата компетентност да казва каква крушка има във фаратой може само да каже свети или не свети
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            В тази връзка призовавам всички тенекиджии и бояджии да се научат да предават колите както трябва на хората. Ако не могат да регулират един фар, то не знам изобщо как са се научили да боядисват. Да дадат на някой 5 лв. за реглаж, като не могат да върнат тенекията както е била. Два пъти съм правил фарове по път със служебни коли, които са имали удари и са правени по каско за много пари. След това с месеци и години са карани с един от фаровете в небето. След това идвам аз и ме скъсват от присветкане, спирам, оправям, после разбирам от другите колеги че и на тях им присветкали, ама се чудели за какво. Хората си плащат и не са длъжни да разбират от всичко. Ако чете някой добър майстор да не се обижда, този пост важи само за мизерниците

                            Коментар


                              #15
                              Оги, най тъпото е, че повечето от тия дето размахват палки не са от пътна полиция. Сега всички ченгета имат право да спират и пишат актове. То за това и аз мисля да сложа вече ЗДП последно издание в колата и да ги маам по фуражките с него. На мен тъпото ченге не можа да ми обясни какво е кръстовище, ама ми написа акт за неправилно паркиране да го е.. Много ме е яд на такива мухльовци, дето си мислят че като са с пагон и са фанали господя за оная му работа. Като въведат пак закон само пътна плиция да си поеме контрола по пътищата, чак нещата може би ще се пооправят. Сега повечето нямат хабер кого ТРЯБВА да спрат. Висят с патрулката до някой знак забранено нещо си и глобяват само за него, и то обикновено е за паркиране. Големи блюстители на реда, няма що
                              Sev написа:
                              полицая на пътя не може да те глоби за ксенонако иска да се пули на фара 1 час и да гледа маркировкине е в неговата компетентност да казва каква крушка има във фаратой може само да каже свети или не свети
                              Полицая на пътя може да ти спре колата от движение заради ксенон. Има това право, а дали ще го направи е отделен въпрос.
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар

                              Working...
                              X