Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Годишен технически преглед - стикер и картонче

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Годишен технически преглед - стикер и картонче

    Здравейте,Някой минавал ли е годишен технически преглед тази година? Има ли някаква разлика, в сравнение с миналата година в стикера и картончето? И по-конкретнодали от тази година пише и дата, до която да важи прегледа или си е както преди - само месец и година?P.S. Дайте идея къде в София да карам колата на ГТП.Поздрави и хубав ден!
    Един за всички, всички за мен

    #2
    Отговори на първите въпроси. Относно пункт за ГТП в София, колегите да помагат.

    Коментар


      #3
      не съм обръщал внимание на стикера, ама вместо картонче ми дадоха един чаршаф - над 1/2 от А4, дето се чудя къде да го завра! Според тия от пункта се носи целия, въпреки, че има малко картонче, което може да се изреже само то, и за около месец е станал на нищо от носене във вътрешния джоб в с копието от ГО-то. абсолютно малоумие, ма кво да правиш!
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        #4
        slonikon написа:
        не съм обръщал внимание на стикера, ама вместо картонче ми дадоха един чаршаф - над 1/2 от А4, дето се чудя къде да го завра! Според тия от пункта се носи целия, въпреки, че има малко картонче, което може да се изреже само то, и за около месец е станал на нищо от носене във вътрешния джоб в с копието от ГО-то. абсолютно малоумие, ма кво да правиш!
        На мен в пункта за ГТП ми казаха, че трябва да си нося с документите на колата само малкото талонче, а останалата част да прибера заедно с големия талон на колата. На талона има точна дата до която е валиден прегледа.

        Коментар


          #5
          да бе, и аз така им казах, ама те - не. и сега го нося, щото знам ли?!
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #6
            smbdie написа:
            slonikon написа:
            не съм обръщал внимание на стикера, ама вместо картонче ми дадоха един чаршаф - над 1/2 от А4, дето се чудя къде да го завра! Според тия от пункта се носи целия, въпреки, че има малко картонче, което може да се изреже само то, и за около месец е станал на нищо от носене във вътрешния джоб в с копието от ГО-то. абсолютно малоумие, ма кво да правиш!
            На мен в пункта за ГТП ми казаха, че трябва да си нося с документите на колата само малкото талонче, а останалата част да прибера заедно с големия талон на колата. На талона има точна дата до която е валиден прегледа.
            Ето това с датата ме вълнуваше. По този начин шофьорът не е ли ощетен?Аз поне виждам 3 варианта, в които собственикът на МПС е ощетен. Единият е, че трябва на другата година да идеш на същата дата, което е проблем, защото може да си на работа или да имаш други ангажименти. Другият вариант е да идеш по-рано от крайния срок, но по този начин автоматично си "изяждаш" от срока за една година. Третият вариант е да се отиде след срока от една година, но на риск, че някой милиционер може да те спре и пак ядове, пак проблеми...Не знам защо постоянно, трябва да се променят някакви наложени правила, с които хората са свикнали.
            Един за всички, всички за мен

            Коментар


              #7
              То това с датата не е от сега, просто ние си правихме оглушки до сега. Това че ни перфорираха стикера не ни даваше право да караме след срока посочен в талона, но все сме минавали метър явно.
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                batproho написа:
                То това с датата не е от сега, просто ние си правихме оглушки до сега. Това че ни перфорираха стикера не ни даваше право да караме след срока посочен в талона, но все сме минавали метър явно.
                По стария закон последния месец се водеше подготовка за ГТП и нямаха право да те глобят в рамките на текущия месец.
                FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                Коментар


                  #9
                  Аз откакто имам кола- 4.9 години на талона за преглед отзад винаги си пише кога е направен и съответно до кога важи. Въпреки че първоначално го минах на 6-ти юни, вече ми е стигнал до 18-ти с по тия 2-3 дена закъснение. То най- вече щото датата ми се е падала петък-събота, а аз минавам понеделник сутринта... Талона го виждах някакъв по- бял е в сравнение с миналогодишния, но стикера и хартиите още не съм .... след 2-3 месеца и мен ще ме загреят.Относно документите аз съм си взел за документите на колата отделно тефтерче ( забравих му името) с 2 прозрачни прегради и 2 те корици пак прозрачни, в които си държа освен талоните и полицата за гражданска и листа от прегледа, както и касовата от винетката и данъка.... На практика всичко, без големия талон на колата е в мен.За пункт в София аз лично карам служебната и на шефа колата в най- близкия ми, на Акад. Иван Естатиев Гешов при кръстовището му с Възкресение и Константин Величков. Пада си се на Академика посока Цар Борис 3-тиМиналата година малко ми мрънкаха, че на служебната бях останал без задни спирачки, ама като им казах ок спирай валците да си ходя как бързо ме минаха предните за задни.... да не изпуснат 35-те лева. За протокола 2 седмици след това спирачките бяха оправени на 6 и сега спира та си ***** *******.

                  Коментар


                    #10
                    dani389 написа:
                    batproho написа:
                    То това с датата не е от сега, просто ние си правихме оглушки до сега. Това че ни перфорираха стикера не ни даваше право да караме след срока посочен в талона, но все сме минавали метър явно.
                    По стария закон последния месец се водеше подготовка за ГТП и нямаха право да те глобят в рамките на текущия месец.
                    Колко стар е този стар закон ?

                    Коментар


                      #11
                      За сервиз - в Люлин под пощата има сервиз Fiat-Alfa, аз там водих колата и ми хареса обслужването и като цяло сервиза. Ето им интернет адреса -> http://www.fiat-alfa.net/
                      Lancia Lybra '00 1.8 140hp

                      Видеорегистратори

                      Коментар

                      Working...
                      X