Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

А нямало картел за горивата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Че нищо няма да се промени е ясно.Ще продължаваме да си купуваме горивото на еднакви цени с минимална разлика във веригите, цените никога няма да се коригират в полза на крайния клиент и виняги ще ни е скъпо.Просто сме си бедни /изключение правят тия с бонусите колкото ми струва на мен трансплантацията/ . Специално аз ще гледам да зареждам,на места където ми продават малко по-читав бензин. Ебаси взеха да продават бензин ,наподобяващ студен чай
    Животът е това,което се случва докато кроим други планове.
    Love is a language spoken by everyone,but understood only by the heart

    Коментар


      #17
      ясно е защо има картел...лукойл са гигант и в България са единсвената рафинерия отделно имат и верига бензиностанции така, че я някой си е позволил цени извън споразумението я си е имал проблеми с мафията (може би и Руската) и я е изчезнал от пазара с горивата. Навсякъде е така не само при горивата. Я идете и си отворете дюнерджийница на Манджа Стрийт в студентски град и продавайте дюнери XL за 2 лева и вижте кво ше ви се случи. Там между другото също има картел има 10 бараки и на десетте бараки цените са идентични. Има картел и при цигарите - с хубав с лош тютюн все 4.20-4.60. Навсякъде има картел. Просто има толкова много играчи, че ако искаш да съществуваш тряа да се съобразяваш с големите....
      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

      Коментар


        #18
        Изобщо не се изненадвам на тая новина

        Коментар


          #19
          mitkosoft написа:
          ясно е защо има картел...лукойл са гигант и в България са единсвената рафинерия отделно имат и верига бензиностанции така, че я някой си е позволил цени извън споразумението я си е имал проблеми с мафията (може би и Руската) и я е изчезнал от пазара с горивата. Навсякъде е така не само при горивата. Я идете и си отворете дюнерджийница на Манджа Стрийт в студентски град и продавайте дюнери XL за 2 лева и вижте кво ше ви се случи. Там между другото също има картел има 10 бараки и на десетте бараки цените са идентични. Има картел и при цигарите - с хубав с лош тютюн все 4.20-4.60. Навсякъде има картел. Просто има толкова много играчи, че ако искаш да съществуваш тряа да се съобразяваш с големите....
          Колега толкова си прав,че просто си нямаш на представа колко.Има картел ЗАЩО ами колегата в горния пост е обяснил.
          Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

          Коментар


            #20
            jenshen73 написа:
            @Yavor: Съгласен съм с теб, че щеше да се краде. Не, че в момента не крадат, но е по-малко и ги е страх повече. Но пък Дидо Любенов пита що Лукойл определял цените - понеже е наивиничък и си мисли, че някой ще дойде за сините му очи да сваля цените, които Лукойл са предложили. Наивни сме и да вярваме, че свободния пазар позволява да има контрол над цените на дадена стока/услуга. Няма как да стане. Когато се купува суровина от свободния пазар - няма как крайния продукт да е кой знае колко по-евтин. А и никой не се замисля, че едно търговско дружество няма интерес да продава стоката си по-евтино в точка А, ако може да вземе по-висока цена за нея в точка Б - в Турция например дизеловото гориво наскоро беше къде 3лв. Кажи речи с 10% по-скъпо, което си е интересна печалба. Ако аз например знам, че съседът ми ще ми плати 300х. лв. за апартамента - защо да го продавам на някой, който ще ми даде 200? Още при миналогодишните протести писах - спираме да караме колите си за един месец, ползваме обществен транспорт и ... може да постигнем някакво намаляване на цената на горивата, но докато тон желязо се яздят от 80 кила месо ежедневно - няма да стане скоро...
            Ти си наивничък, приятел :D Не схващаш тънкия намек във въпроса, но ще го преживея Някой обаче разбра за какво иде реч :D
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар

            Working...
            X