Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

А нямало картел за горивата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    А нямало картел за горивата

    Най- нарая КЗК се произнесе:http://www.dnes.bg/business/2012/03/...orivata.154155

    #2
    ИИИИ днес заредих до горе бутилката на 1,32лв/литъра на ЕКО

    Коментар


      #3
      Интересно ми е какво ще стане изобщо, а че няма да ги накажат - няма, убеден съм. Както четох, наказанието е 10% от миналогодишния оборот, а бате Боко е мишка и няма да посмее, това са прекалено много милиони... Те преди мо-малко от година не можаха да ги спрат, че не работеха по закон заради тези измервателни уреди, та сега ли?!Мен ми се струва, че се мъти нещо много по-голямо и скоро ще излезе наяве, яко хвърлят прах в очите, за три години това вече е много доказана татика от това "правителство". Чудно ми е само след 2-3 излетели министъра и разбития картел какво ли ще се окаже?

      Коментар


        #4
        Очаквайте ново поскъпване заради случая.
        FIAT Marea 1.9 JTD 2001г.
        ... и тя доверчиво сложи крака на раменете му...
        миг невнимание и вече си татко

        Коментар


          #5
          кола

          Сега е интересно как ще го докажат то е просто ама кой ще го направи.Просто е взимат статистика на цените за 1 година на зад и то се вижда че на всякъде е същата може да се различава с 1 ст . При малки бензиностанци има и до 5 ст но не се знае качеството.
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Откровено казано, това си беше публична тайна. Интересно ми е как толкова години не се сети никой за тоя картел, след като в новините се казва " ЛукОйл определи следните цени на горивата ..." Защо не чух ни веднъж да казват че някой друг е поределил цени на горивата ??? Между другото съм склонен да вярвам че Ромпетрол поне са дърпали цените надолу, защото от изброените 4 фирми, на Ромпетрол дизела, и то качетвения, който се равнява по цени поне на Екто -то на Лукойл, винаги е на цената на обикновения дизел по другите бензиностанции, че и с по 1 - 2 сц. отдолу. Да не говорим че качеството е в пъти по-добро и отговаря на Е5 стандартите, за разлика от другите с неизвестни примеси. Дано се променят нещата, но все си мисля, че това "разкритие" е само за да мислим че някой прави нещо.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #7
              Dido_Lyubenov написа:
              Откровено казано, това си беше публична тайна. Интересно ми е как толкова години не се сети никой за тоя картел, след като в новините се казва " ЛукОйл определи следните цени на горивата ..." Защо не чух ни веднъж да казват че някой друг е поределил цени на горивата ??? Между другото съм склонен да вярвам че Ромпетрол поне са дърпали цените надолу, защото от изброените 4 фирми, на Ромпетрол дизела, и то качетвения, който се равнява по цени поне на Екто -то на Лукойл, винаги е на цената на обикновения дизел по другите бензиностанции, че и с по 1 - 2 сц. отдолу. Да не говорим че качеството е в пъти по-добро и отговаря на Е5 стандартите, за разлика от другите с неизвестни примеси. Дано се променят нещата, но все си мисля, че това "разкритие" е само за да мислим че някой прави нещо.
              Дидо бе, ти пак между редовете четеш нали? Лукойл е рафинерия - кой да ти определя цените? Вносител ли? Ако имахме 5 рафинерии - всяка щеше да си мъдри цени и може би щеше да има конкуренция. Това, както някой по-горе писа е поредното хвърляне на прах в очите. В седем милионна България има 7 основни играча на пазара на горивата - цените им са еднакви общо взето защото пазарят от един производител. Или няма картел и при цените на хляб Добруджа на филийки, а?Всичко е едно голямо биволско лайно. Тъпото е, че можехме да си запазим Нефтохим да е държавен..., но някой е имал по-голям интерес да бъде "приватизиран" за жълти стотинки...
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                гориво

                Дори и съда ги сметна за монополисти и без тях държавата ще изпитва големи трудности с доставка на гориво. А уж имало 200 фирми вносители и незнам си какви ама техния процент е много малък според този на Лукоил.
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Я не си лъжете акълите!И като тази измислена комисия е доказала картелното споразумение кво следва-нищо.От констатации,които на всички са известни файда няма.Поредното пълнене на страници във пресата и време в новинарските емисии.
                  PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
                  Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

                  Коментар


                    #10
                    jenshen73 написа:
                    Dido_Lyubenov написа:
                    Откровено казано, това си беше публична тайна. Интересно ми е как толкова години не се сети никой за тоя картел, след като в новините се казва " ЛукОйл определи следните цени на горивата ..." Защо не чух ни веднъж да казват че някой друг е поределил цени на горивата ??? Между другото съм склонен да вярвам че Ромпетрол поне са дърпали цените надолу, защото от изброените 4 фирми, на Ромпетрол дизела, и то качетвения, който се равнява по цени поне на Екто -то на Лукойл, винаги е на цената на обикновения дизел по другите бензиностанции, че и с по 1 - 2 сц. отдолу. Да не говорим че качеството е в пъти по-добро и отговаря на Е5 стандартите, за разлика от другите с неизвестни примеси. Дано се променят нещата, но все си мисля, че това "разкритие" е само за да мислим че някой прави нещо.
                    Дидо бе, ти пак между редовете четеш нали? Лукойл е рафинерия - кой да ти определя цените? Вносител ли? Ако имахме 5 рафинерии - всяка щеше да си мъдри цени и може би щеше да има конкуренция. Това, както някой по-горе писа е поредното хвърляне на прах в очите. В седем милионна България има 7 основни играча на пазара на горивата - цените им са еднакви общо взето защото пазарят от един производител. Или няма картел и при цените на хляб Добруджа на филийки, а?Всичко е едно голямо биволско лайно. Тъпото е, че можехме да си запазим Нефтохим да е държавен..., но някой е имал по-голям интерес да бъде "приватизиран" за жълти стотинки...
                    Ти май си решил да се дъвчеш смен ... или греша ? Не знам как точно да ти задам въпроса, за да можеш да го осмислиш, но все пак ще опитам. Само ЛукОйл ли има право да продава горива в БГ ? Те ли са единственият производител на горива в света ? Отговорите са НЕ и на двата въпроса. За да има конкуренция на пазара, не може само една фирма да търгува на този пазар. Има и други рафинерии, които продават горива в БГ. По-нататък сам се сещай. Надяван се да успееш. Не ми се занимава с глупости.Успех !
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      #11
                      гориво

                      Има и други фирми ама нещо май им е много малък процента на продаване .
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        jenshen73 написа:
                        Тъпото е, че можехме да си запазим Нефтохим да е държавен..., но някой е имал по-голям интерес да бъде "приватизиран" за жълти стотинки...
                        то вече няма Нефтохим... нарязаха го за скраб. остана само производство на гориво... п.п. а кво си мислите - че тези глоби от 10 % от оборота пак няма да ги платим ние ли...
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар


                          #13
                          donnna написа:
                          п.п. а кво си мислите - че тези глоби от 10 % от оборота пак няма да ги платим ние ли...
                          Точно така ще стане. А са им праснали глоба ха сме им я платили. Ама лошото е, че държавата това не я интересува.

                          Коментар


                            #14
                            jenshen73 написа:
                            Всичко е едно голямо биволско лайно. Тъпото е, че можехме да си запазим Нефтохим да е държавен..., но някой е имал по-голям интерес да бъде "приватизиран" за жълти стотинки...
                            Стиляне,За лайното съм от съгласен по-съгласен. Ама ако беше останала рафинерията държавна, при тази държава смятай колко миризливо щеше да е това лайно...Щото не стига че цените щяха да са същите, но щеше да се краде и злоупотребява още там... Пак ние щяхче да го плащаме. Да не говорим че не се знае като накривяхме на Путин шапката какво щеше да стане с доставките на суров петрол. Сега поне са гарантирани. Абе всичко е едно лайно....Последните три теми в които пиша го доказват - ляйняни цени на горивата, лайняни данъци и данъкоплатци, лайняни пътища... Ебати автофорумо!
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #15
                              @Yavor: Съгласен съм с теб, че щеше да се краде. Не, че в момента не крадат, но е по-малко и ги е страх повече. Но пък Дидо Любенов пита що Лукойл определял цените - понеже е наивиничък и си мисли, че някой ще дойде за сините му очи да сваля цените, които Лукойл са предложили. Наивни сме и да вярваме, че свободния пазар позволява да има контрол над цените на дадена стока/услуга. Няма как да стане. Когато се купува суровина от свободния пазар - няма как крайния продукт да е кой знае колко по-евтин. А и никой не се замисля, че едно търговско дружество няма интерес да продава стоката си по-евтино в точка А, ако може да вземе по-висока цена за нея в точка Б - в Турция например дизеловото гориво наскоро беше къде 3лв. Кажи речи с 10% по-скъпо, което си е интересна печалба. Ако аз например знам, че съседът ми ще ми плати 300х. лв. за апартамента - защо да го продавам на някой, който ще ми даде 200? Още при миналогодишните протести писах - спираме да караме колите си за един месец, ползваме обществен транспорт и ... може да постигнем някакво намаляване на цената на горивата, но докато тон желязо се яздят от 80 кила месо ежедневно - няма да стане скоро...
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X