Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер в данъчното

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    jenshen73 написа:
    Бе не знам какво ви пречат толкоз дупките и от къде на къде те са някакъв мотиватор да не си плащате дължимото.
    ми разни хора, разни идеали. аз, като знам, че може да ги няма и ми пречат. други пък си мислят, че е напълно в реда на нещата и в целия ЕС всяка пролет е така - не им пречат.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #77
      Аз да питам "тарикатите" как си минавате колата на преглед?... Защото ако са изрядни си искат бележка за платен данък...2010 година нямах пари за данъка и нямане,накрая ми излезе почти двойно през 2011 . Хем минах преглед по втория начин,като ми излезе не 25 ,а 40лв,хем платих просрочието за двете години(щото го платих чак накрая на годината) още 40лв отгоре...Данъка ми е 50лв,аз от простотия накрая хем си го платих,хем платих 55 отгоре със всичко.... Но това е нищо.Няма да ви казвам какви километрични суми ви се начисляват на ЖТД моторите ако след 4-5 годинки решите да ги продавате Едни хиляда лева за 5 години не ти мърдат.Инак всеки си знае за себе си,който може,да скатава,който като мен не е така научен да си плаща.
      ex.Мареа ТД100

      Коментар


        #78
        Ми начисляват се не само на ЖТД моторите - на всички с повечко коне и под 12 години данъка е сериозен.На мен за 115 кона ми е 190лв, а на колегата на 1,8 Туин Спарка - 144коня - нежно така - 260лв, на другия колега на Е класата ( е тя е с голям мАтор - 3литра дизел, 200 и кусур коня ) - 400лв му е данъка.Е тоя последния данък недей го плаща 2-3 години, па после как боли само....Аз друго се чудя - точно тия дето не си плащат данъка им е много нисък, по 30-40лв... Явно затова не го плащат, незначително им се струва
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #79
          Yavor написа:
          Аз друго се чудя - точно тия дето не си плащат данъка им е много нисък, по 30-40лв... Явно затова не го плащат, незначително им се струва
          да бе, и сигурно тия дето ни е 30 лв. данъка си пишем колите с по-малко коне, че да ни стане 15 лв.
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #80
            paralesa написа:
            Аз да питам "тарикатите" как си минавате колата на преглед?... Защото ако са изрядни си искат бележка за платен данък...2010 година нямах пари за данъка и нямане,накрая ми излезе почти двойно през 2011 . Хем минах преглед по втория начин,като ми излезе не 25 ,а 40лв,хем платих просрочието за двете години(щото го платих чак накрая на годината) още 40лв отгоре...Данъка ми е 50лв,аз от простотия накрая хем си го платих,хем платих 55 отгоре със всичко.... Но това е нищо.Няма да ви казвам какви километрични суми ви се начисляват на ЖТД моторите ако след 4-5 годинки решите да ги продавате Едни хиляда лева за 5 години не ти мърдат.Инак всеки си знае за себе си,който може,да скатава,който като мен не е така научен да си плаща.
            Ейййй, разбихте се да плюете......." Тарикатите" минаваме на преглед без платени данъци- даваме по 10-20 лв. отгоре за прегледа, и можем да си го позволим, защото не сме си платили ДАНЪКА и имаме спестени пари, с тях ходим и на почивка минимум 6 пъти годишно.

            Коментар


              #81
              Yavor написа:
              Дидо, ай стига се пали и ти толкова...Ваденето на книжка отнема час-два, не три дни, айде ся..Аз си смених 2010 година и личната карта, и паспорта, и книжката, барабар с медицинските - за 2-3 обедни почивки. Едва ли е по-различно при вас, като имаш предвид че аз като ги сменях беше кампания.Всеки скатава по нещо, няма спор - един повече, друг по-малко. Да, признавам си че фиша не съм си го платил все още, и няма да го платя ако може докато му мине давността, нека държавата намери начин да си го събере. Но за сметка на това платиш ’снимка’ на жена ми - с превишена скорост, и то седмица след събитието - защото беше с 30% отстъпка в двуседмичен срок - вместо 100 - 70лв. Ето ви пример за мотивация.Тука не става дума за това, кой какъв радетел за какво е, става дума това, което повтарям вечр за Нти път - какъвто народа, такава и държавата.... Защо го казвам - за да се огледат мрънкащите за пътища и да видят гредите в своите очи, след като са видяли дупките по пътя. Бойко каза едно нещо вярно - и то е че е ’лош мат’ряла’ , с това съм съгласен.
              Каква е разликата с плащането на фиша и плащането на данъка, че нещо не схващам. Роптаеш срещу хората, които не са си платили данъците, ама щом става въпрос за фиш .....ще чакаш да мине давностния срок, ЗАЩО? Да не би да не си нарушил закона, и това да не е твое задължение? Гаранция, че фиша е на стойност 3 пъти по-малка от данъка които плащаш за колата?!!!!!!

              Коментар


                #82
                Нов софтуер в данъчното

                Колегата Явор пише така , защото знае че от смъртта и данъците не можеш се скри , но за глобите си има давностни срокове
                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                Коментар


                  #83
                  Колежке, що се хвана за мене не разбрах...Това което разбрах че принципа е ’гузен негонен бяга’Не се занимавай с мене и моя фиш, иди си плати данъците за последните няколко години, че то щом на колата не са ти платени, значи и данъка на апартамента не ти е платен, и таксата смет...Най вероятно като всички нас укриваш и ДОД и осигуровки...Пак казвам не се занимавай с моя фиш...Аз ще си го платя рано или късно. Нарочно дадох пример с него, защото искам да бъда честен и да не се правя на най-чистата света вода - ненапита... Ти какво си мислиш - че не съм съобразил че това разваля образа ми на голям моралист ли? Ако моя фиш можех да го платя с отстъпка - щях да съм го направил, да не говоря че считам че е несправедливо написан и точно заради това се правя че ще ми се размине Данъците не си ги плащам, защото обичам общината, а защото е неизбежно, ако мога по-малко да платя - така и ще направя, но съм изряден относително, в това е цялата разлика.
                  Румен_Хинчев написа:
                  Колегата Явор пише така , защото знае че от смъртта и данъците не можеш се скри , но за глобите си има давностни срокове
                  Е, исках да го кажа толкова просто и ясно, ама не можах да го формулирам! Браво колега Хинчев!
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #84
                    Нов софтуер в данъчното

                    И аз благодаря !
                    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                    Коментар


                      #85
                      Yavor написа:
                      Колежке, що се хвана за мене не разбрах...Това което разбрах че принципа е ’гузен негонен бяга’Не се занимавай с мене и моя фиш, иди си плати данъците за последните няколко години, че то щом на колата не са ти платени, значи и данъка на апартамента не ти е платен, и таксата смет...Най вероятно като всички нас укриваш и ДОД и осигуровки...Пак казвам не се занимавай с моя фиш...Аз ще си го платя рано или късно. Нарочно дадох пример с него, защото искам да бъда честен и да не се правя на най-чистата света вода - ненапита... Ти какво си мислиш - че не съм съобразил че това разваля образа ми на голям моралист ли? Ако моя фиш можех да го платя с отстъпка - щях да съм го направил, да не говоря че считам че е несправедливо написан и точно заради това се правя че ще ми се размине Данъците не си ги плащам, защото обичам общината, а защото е неизбежно, ако мога по-малко да платя - така и ще направя, но съм изряден относително, в това е цялата разлика.
                      Румен_Хинчев написа:
                      Колегата Явор пише така , защото знае че от смъртта и данъците не можеш се скри , но за глобите си има давностни срокове
                      Е, исках да го кажа толкова просто и ясно, ама не можах да го формулирам! Браво колега Хинчев!
                      :P Не съм се захванала с теб, ама ме подразни че анатемосвате тези които не сме си платили данъка за колата. Нямам други задължения платени са ми данъците за жилището, за къщата, за смет......... и всичко което трябва. Осигуряват ме на пълната ми заплата и не спестявам нищо от осигуровки- напротив работя и по граждански договор и от възнаграждението ми също ми правят удръжки, получавала съм и други суми по граждански договори, за които не са ми удържани данъци, но вече си подадох данъчната декларация и си платих дължимата сума......, само да ти кажа че други задължения нямам. / кредити, кредитни карти, зами към частни лица, лизинги..... / Просто със спестените пари от данъка си изплатих всички задължения, даже ми останаха пари и си купих и апартамент, а с данъка за тази година, които също няма да платя сега си обзавеждам апартамента

                      Коментар


                        #86
                        Бе работата е като оня, дето хем ял сол, хем и боя с тоягите! :D
                        Няма начин да няма начин!

                        Коментар

                        Working...
                        X