Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер в данъчното

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Общината понеже упорито не иска да разкара недвижимото имущество от обществения паркинг, вместо на нея си плащам на гараж.
    Brava 1.6 16V 103hp

    Коментар


      #17
      Аз пък малко насила, но като си купих колата 2 месеца след това ходих да я регистрирам и в действителност сега като чета явно съм платил и няква глоба 20-30 лева. За 6 месеца тогава платих 110 лева, като на следващата година за цялата такава беше 190 лева. Другата седмица мисля да бъде платен, още повече, че вече колата става на 14+ и данъка ми е 120 лева. Не са малко, ама предпочитам да съм чист .... колкото и да не ме кефят пътищата...

      Коментар


        #18
        Добре, а моята след като въобще не е зачислена в данъчното, какво следва ???
        Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

        Коментар


          #19
          vili151279 написа:
          sharpradi написа:
          Не я плащай.
          Така мисля да направя
          Дано никога не ти се наложи да ти трябва документ, че не дължиш данъци към община, НАП и прочие Щото ако ти се наложи (за детска ясла или градина) ще ги платиш накуп барабар с лихвите...
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #20
            tomsan написа:
            Добре, а моята след като въобще не е зачислена в данъчното, какво следва ???
            Томи,ще дойде момента в който ще платиш всичко от датата на регистриране на автомобила в КАТ до настоящият момент в който отидеш в общината/данъчното.А повярвай ми-това е неизбежно.Наскоро на приятел му пристигна писмо от данъчното с покана да си заплати за 4г назад данъка на колата,въпреки че никога не е ходил да е регистрира там!!! В последствие се разбра че има вече насрещна информация от КАТ към НАП за дата на регистрация на колата там...Така че рано или късно всеки ще си плати,независимо иска или не!
            LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
            LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
            LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
            Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
            Grande Punto 1.2 LPG

            Коментар


              #21
              mitaka_71 написа:
              tomsan написа:
              Добре, а моята след като въобще не е зачислена в данъчното, какво следва ???
              Томи,ще дойде момента в който ще платиш всичко от датата на регистриране на автомобила в КАТ до настоящият момент в който отидеш в общината/данъчното.А повярвай ми-това е неизбежно.Наскоро на приятел му пристигна писмо от данъчното с покана да си заплати за 4г назад данъка на колата,въпреки че никога не е ходил да е регистрира там!!! В последствие се разбра че има вече насрещна информация от КАТ към НАП за дата на регистрация на колата там...Така че рано или късно всеки ще си плати,независимо иска или не!
              Митак, дано когато дойде тоя момент да имам излишни пари :D.
              Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

              Коментар


                #22
                ще ти иземат колата принудително, ако нямаш пари аман от ганьовци.

                Коментар


                  #23
                  nedialk00 написа:
                  ще ти иземат колата принудително, ако нямаш пари аман от ганьовци.
                  Щом си казал, ще чакам тогава да дойдат да ми приберат колата :D.
                  Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                  Коментар


                    #24
                    tomsan написа:
                    nedialk00 написа:
                    ще ти иземат колата принудително, ако нямаш пари аман от ганьовци.
                    Щом си казал, ще чакам тогава да дойдат да ми приберат колата :D.
                    Смейте се Вие... Аз това го правя през ден почти вече...Най - обичам да видя учудено/изненаданата физиономия на тариката дето е мислил, че е преебал държавата и че му се е разминало.
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #25
                      nedialk00 написа:
                      Sev написа:
                      опасни хораа в другата тема мърморите за пътища, заплати, за места за паркиране, почистване на улицитене ви разбирам, честно ви казвам
                      +1 то бива безочие, ама това вашето на нищо не прилича скоро ще дойде момента, в който, така ще завъртят всичко, че дори и 1 лев да дължиш на държавата, няма да може да почнеш нито работа, нито документи да си издадеш и т.н, само това ще Ви оправи вас, цитирам "лош човешки материал" такъв
                      Това бяха мой реплики, трябваше аз да ги кажа...Утре кат си счупите окачването в някоя дъпка насред града си я осиновете дупката, заради вашия неплатен данък я има, тя си е ваше дете....
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #26
                        tomsan написа:
                        Добре, а моята след като въобще не е зачислена в данъчното, какво следва ???
                        Като дойде време да я продаваш ще разбереш.

                        Коментар


                          #27
                          Сега да Ви кажа моят случай конкренто: като купих колата отидох и си я регистрирах в КАТ, въобще не знаех че трябва да я регистрирам в общината- мислех си че от КАТ им дават информация, като ходих да си отписвам старата кола и да и платя данъка питам аз и за Фичката колко да платя, а те ми викат няма друга кола- не сте я регистрирали и аз се опулих и споря и обеснявам кога съм я купила, кога съм я регистрирала в КАТ. Най-накрая със служителката се разбрахме- тя ми обясни, че е трябвало и в общината да я регистрирам тогава исках да си платя, но понеже беше края на работния ден а тя трябваше да ми състави акт, че не съм платила в срок ми обясни че бърза за детската градина за детето и да не се притеснявам да изчакам да мине 3-тата година и няма страшно, колата ми е май е 115 к.с. Брава 1.8, 16V. Тогава си казах: ми ще изчакам като не искат да ми вземат парите. Само да спомена, че това е единственото задължение което имам и че се занимавам със събиране на задължения и съм на ясно, какви са позитивите и негативите от това задължение, но се надявам до 1 мес. да реша този проблем. Пуснах темата, защото се изумих от "напредъка" на Данъчните служби и смятам, че тази програма можеше да я направят преди многооооооо години

                          Коментар


                            #28
                            Airfan написа:
                            tomsan написа:
                            Добре, а моята след като въобще не е зачислена в данъчното, какво следва ???
                            Като дойде време да я продаваш ще разбереш.
                            Споко Гоше, тва моето е непродаваемо .А по логиката на Явор в наше село явно никой не си плаща данъците :D.
                            Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                            Коментар


                              #29
                              Дупките, които отваряме в общинския бюджет с неплащането на данъци, се превръщат в дупки на пътя!Аз отивам да си платя данъците за тази година!
                              Няма начин да няма начин!

                              Коментар


                                #30
                                Airfan написа:
                                tomsan написа:
                                Добре, а моята след като въобще не е зачислена в данъчното, какво следва ???
                                Като дойде време да я продаваш ще разбереш.
                                Продават ги, благодарение на услужливи нотариуси. Схемата е следната: превеждат 10-ина лева по сметка на местни данъци и такси, отиват с квитанцията и другите документи на колата при нотариуса, а нотариусът "си мисли", че това е реално платен данък и всичко по регистрацията на колата в данъчното е наред. И те така. Мишкарска държава сме.
                                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                                Коментар

                                Working...
                                X