Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер в данъчното

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нов софтуер в данъчното

    Колеги, вчера един приятел ходил да си плаща данъка на колата и да си регистрира мотора. Станала е следната ситуация: от датата на покупката на мотора до вчера е просрочил 6 дни за да го регистрира. Системата автоматично му издава глоба, ако служителката не пусне глобата не може да продължи- той за пропуска си е платил 20 лв., тогава се е заприказвал със служителката и тя му е обяснила как работи: ако не си регистрирал колата в срок- автоматично системата генерира глоба- тя я определя според закъснението- плащаш си глобата и служителката продължава напред / иначе системата не и позволява да прави нищо /, плащаш си данъка за целия период за който не си плащал / от датата на закупуване на колата /, той досега си е писал по-малко к.с. за да му е по-нисък данъка, но сега като се вкара модела на колата всичко излиза пак автоматично и няма как да се промени......Това е станало в данъчната служба в центъра / Средец /, Вие имате ли надблюдения навсякъде ли е така?Питам, защото не съм си регистрирала колата от както съм я купила, а честно да си кажа не ми се плаща данъка за всичките години назад.

    #2
    Не я плащай.
    първият ми автомобил беше ЖИГУЛИ
    Lancia Kappa 2.020v 155 H.P
    Велико Търново/ Горна Оряховица там ми е корена

    Коментар


      #3
      sharpradi написа:
      Не я плащай.
      Така мисля да направя

      Коментар


        #4
        При мен ще станат 2 години от както имам колата и още не съм ходил в данъчното, не възнамерявам и да ходя...
        Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

        Коментар


          #5
          Re: Нов софтуер в данъчното

          vili151279 написа:
          Това е станало в данъчната служба в центъра / Средец /, Вие имате ли надблюдения навсякъде ли е така?Питам, защото не съм си регистрирала колата от както съм я купила, а честно да си кажа не ми се плаща данъка за всичките години назад.
          Поне в София е такава системата, по страната не знам. Данъка си седи, като я обявиш и ти го начисляват, е има някаква давност но в момента не знам каква, а и ако са минали две години и два месеца от придобиванто и глоба не могат да ти наложат. Дано ти е под 100 коня колата

          Коментар


            #6
            кола

            Преди 7 години ни търсеха данък за кола която сме имали преди 5 тя е продадена но не отчислена и ни караха да носим договора за продажба.Сега е с програми и по не може да се бяга дори и да няма данък пак трябва да е заведена в съвета.Ако е бракуваш пак .
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Има глоба и ако я заведеш със закъснение. От КАТ пращат в общината новорегистрираните автомобили на съответната територия и те чакат. Мисля, че бяха 2 месеца от придобиването/регистрирането в КАТ. По спомен глобата беше от 20 до 120 лвеа.
              In JTD I believe, in Nm I trust !

              Коментар


                #8
                опасни хораа в другата тема мърморите за пътища, заплати, за места за паркиране, почистване на улицитене ви разбирам, честно ви казвам
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Sev написа:
                  опасни хораа в другата тема мърморите за пътища, заплати, за места за паркиране, почистване на улицитене ви разбирам, честно ви казвам
                  +1 то бива безочие, ама това вашето на нищо не прилича скоро ще дойде момента, в който, така ще завъртят всичко, че дори и 1 лев да дължиш на държавата, няма да може да почнеш нито работа, нито документи да си издадеш и т.н, само това ще Ви оправи вас, цитирам "лош човешки материал" такъв

                  Коментар


                    #10
                    Тия филми с неплащането на данъка и глобите, са възможни само ако имате връзки където е необходимо. Това, че някой се прави на мъж, а после се обажда на чичо/леля/братовчед си в данъчното или КАТ да му "оправи" глобата, не означава, че всички могат да минат тънко. Конкретно глобата за закъсняла регистрация на колата в данъчното, си я имаше още когато си регистрирах колата през 2007, и за 2 седмици просрочване (от датата на внасяне в България) беше 20лв.
                    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                    Коментар


                      #11
                      Току що бях до данъчното да си платя данъка на автомобила за тази година.296,26 лева с отстъпката.311.85 лева е без отстъпката.Ако щеш.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Отдавна съм го предложил. Просто теми в които се обсъжда, "Как да прееб@м държавата", да се изтриват на момента.
                        00' Bravo 105 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Аз като пенсионерите си плащам данъка на колата още в първите дни на кампанията. 29 лв., кво му плащаш на това 1.6, 74 KW ?Вратичката, широко и услужливо отворена за нежелаещите да плащат данъци на колите си, като изобщо не ги регистрират в общините, продължава да съществува. Толкова правителства се заканват, че документите от КАТ служебно ще се придвижват до общините и ще се пресече порочната практика да не се регистрират колите в общинските данъчни служби или да се регистрират на по-малко киловати от реалните. Но всичко си остава само добри намерения...
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #14
                            snake написа:
                            Аз като пенсионерите си плащам данъка на колата още в първите дни на кампанията. 29 лв., кво му плащаш на това 1.6, 74 KW ?Вратичката, широко и услужливо отворена за нежелаещите да плащат данъци на колите си, като изобщо не ги регистрират в общините, продължава да съществува. Толкова правителства се заканват, че документите от КАТ служебно ще се придвижват до общините и ще се пресече порочната практика да не се регистрират колите в общинските данъчни служби или да се регистрират на по-малко киловати от реалните. Но всичко си остава само добри намерения...
                            Всичко това е по вина на МеВеРе, защото разбираш ли "тези данни са част от базата данни на МеВеРе и не може да се дават току така на сульо и пульо".
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              Re: кола

                              kluchar написа:
                              Преди 7 години ни търсеха данък за кола която сме имали преди 5 тя е продадена но не отчислена и ни караха да носим договора за продажба.Сега е с програми и по не може да се бяга дори и да няма данък пак трябва да е заведена в съвета.Ако е бракуваш пак .
                              Нищо не се губи!Преди 5-6 години отивам да си платя данъците, че предишния кмет много крадеше и аз така го наказвах - не му давах пари/данъци, за да няма какво да открадне от мен! :D Отивам да платя и жената ми вика - "Тука има данък и за един Фиат Уно!", а аз от 1999 година съм я продал колата. Обяснявам й, че колата е бракувана отдавна, но тя си държи на сумата и си платих 20-тина лева.Така че за данъчни задължения давност няма! Но като си платиш данъка за 2012 година, това означава, че не дължите нищо за минали години!
                              Няма начин да няма начин!

                              Коментар

                              Working...
                              X