Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер в данъчното

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Re: кола

    nikolovvd написа:
    Така че за данъчни задължения давност няма!
    Абсолютно не си прав.За данъчни задължения давността е 10 години.За глобата за закъснение обаче, давността е 2 години и 2 месеца.Данъкът пак си го плащаш с всички лихви до момента.

    Коментар


      #47
      simeon3000 написа:
      Не знам какъв трябва да си ... да кълнеш и обиждаш хора, за които не знаеш поради каква причина не са си платили данъка на държавата. Щото те приоритетите на всички са различни. Половин София паркират неправилно, тях кълнеш ли ги? Пак толкова не си плащат сметките за парното - и тях ли ги псуваш? У всяка една частна фирма счетоводството е най-меко казано двойно. Осигуровки на минимум и т.н.Или, щом ти се мислиш за изряден, останалите, дори да са мнозинство, са мухльовци и мизерници? Аре, нема нужда от такъв "висок" морал в автофорум.
      явно и ти си от дребните душици, като нямата възможност да подържат нещо, да не се слагат на хорото абсолютно всички изброени ги толерирам по същия начин и докато това съзнание и манталитет не се промени, а това не стане ли тука близките 10 години, братята фесове, ще ни превземат без бой

      Коментар


        #48
        Immortal написа:
        ...
        Така де! Ама през 2022 ще ти отпадне данъка от 2012 примерно, ами останалите 9 години какво ги правиш? Не можеш да спреш да живееш 10 години и да се излюпиш отново. Няма отърване от данъците. Както казват по нашия (Ямболския край) - "Умиране има, отърване няма!" А както са изгладнели общините в момента, няма да се очудя, ако след някой ден ми цъфне някой съдия-изпълнител пред вратата с изпълнителен лист в ръка и двама полицаи или по-ячки момчета. (примерно)
        Няма начин да няма начин!

        Коментар


          #49
          както и да е, аз спирам да пиша тук, че да не ме баннат, поне да си пиша в техническият раздел, когато мога да помогна с нещо на някой, очевидно, че тук нетрябва да влизам

          Коментар


            #50
            От една страна съм съгласен с това, че всички трябва да си плащаме дължимото към държавата, сиреч към обществото.От друга страна обаче, не мога да не отбележа, че цялата тази работа с ЕДИН МИЛИОН хартийки и документи и какви ли не п...ки-майни ...Извинявайте, но в цивилизованите страни всички тези неща стават с едно ходене до съответната институция МАКСИМУМ. А по-често и без ходене до там.При нас за да ти е всичко в ред - едва ли не трябва да не ходиш на работа.Навсякъде НЕОРГАНИЗИРАНИ опашки, чакаш с часове, вземаш неплатени, шефът ти се нерви че те няма на работа...Оставете регистрацията в данъчното, аз вече месец КАРАМ и ЩЕ КАРАМ без валидна книжка.Просто нямам възможност, ВРЕМЕ, за да отделя няколко дни за да си извадя нова.Взех си един почивен ден, за да си подам документи за нови лична карта, книжка и паспорт.Оказа се, че се подават на различни места.... Личната карта и паспорта ги оправих... там стана сравнително бързо - 2 часа чакане. От там за медицинско - мотаха ме няколко часа и излязох с медицинското в 15:30 ч от поликлиниката. КАТ работи до 16:30, а като стигнах там в 16:00 часа се оказа, че няма апарат за номерца, има една огромна опашка пред трите гишета... почаках малко и КАТ затвори.Сега ми трябва да си взема още един почивен ден, за да ида и да се боря с опашката там, после още един почивен ден за да ида и пак да се боря за да си получа книжката.Защо за Бога не прехвърлят заявлението автоматично в КАТ, както се прехвърля снимката, направена ми в паспортна служба?За чий чеп трябва да вися 3 РАБОТНИ дни по опашки?!Какъв е проблема, данните от КАТ да отиват всяка седмица в петък, ако щете на хартия (щото там компютри не са виждали) в данъчното? Защо трябва човек да бяга от институция на институция?!? Още повече, че при самото прехвърляне на собствеността пак ходиш в данъчното и плащаш данък придобиване 2%. След това отиваш в КАТ, и ПАК трябва да идеш до данъчното за да "декларираш". Ще им декларирам оная си работа. Да ви с**а на държавната администрация !!! (колегите работещи там на ниски позиции да не се обиждат, моля).П.П. Сега се сетих, че съгласно закона за електронното управление (който Е В СИЛА), данните подадени в една от държавните институции, се прехвърлят автоматично във всички останали, ако им трябват и не трябва да те разкарват теб насам - натам.ЗАКОН ЗА ЕЛЕКТРОННОТО УПРАВЛЕНИЕВ сила от 13.06.2008 г.Чл. 2. (1) Административните органи, лицата, осъществяващи публични функции, и организациите, предоставящи обществени услуги, не могат да изискват от гражданите и организациите представянето или доказването на вече събрани или създадени данни, а са длъжни да ги съберат служебно от първичния администратор на данните.(2) Първичният администратор на данни е административен орган, който по силата на закон събира или създава данни за гражданин или организация за първи път и изменя или заличава тези данни. Той предоставя достъп на гражданите и организациите до цялата информация, събрана за тях.Служебно уведомяванеЧл. 3. Първичният администратор на данни изпраща служебно данните на всички административни органи, на лицата, осъществяващи публични функции, и на организациите, предоставящи обществени услуги, които въз основа на закон също обработват тези данни и са заявили желание да ги получават.Крайно време е държавата да почне да спазва собствените си закони!!!

            Коментар


              #51
              Lane Staley, nedialk00 когато ми намерите ДОХОДНА работа и знаете че имам възможността да си плащам каквото и да било, тогава ще ми правите разчет на парите! Ясно ли е МУХЛЬОВЦИ ???
              Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

              Коментар


                #52
                Не държавата, а чиновниците са виновни. Миналата година в НАП наказаха с глоби и уволниха 4-5 човека, защото са правели каквото си искат. Мислиш ли че не са познавали наредбите и законите?
                Няма начин да няма начин!

                Коментар


                  #53
                  Леле, изтрещяха колегите...Моля, модераторите да заключат темата. Аз за кво я пуснах то кво стана ....... За няколко часа няколко колеги с банове, няма смисъл да човъркаме повече в тази тема. Ясно е, че едни са плащат данъците, а други не.

                  Коментар


                    #54
                    Ако имам неплатен фиш и не е станал на акт,с данъка на колата ли излиза ? И може ли примерно ако излиза с данъка,да се плати само данъка на колата,фиша да не се плаща ?
                    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                    Коментар


                      #55
                      Princo написа:
                      Ако имам неплатен фиш и не е станал на акт,с данъка на колата ли излиза ? И може ли примерно ако излиза с данъка,да се плати само данъка на колата,фиша да не се плаща ?
                      Не - данъка го дължиш на общината, фиша на републиканския бюджет.Фиша ще ти излезе най вероятно ако ти трябва бележка че не дължиш данъци на държавата като вземаш някой кредит или ти трябва някоя административна услуга.Интересното е че имам 50лв фиш от миналата година, който бях забравил да платя и очаквах че тази година като си пусна данъчната декларация за да ми върнат надвзет данък ( да, връщат - трета поредна година ползвам едно облекчение и ми връщат по 400-500лв) че ще го прихванат ама явно даже и в данъчното не си дават зор и не ги проверяват тия неща.
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #56
                        simeon3000 написа:
                        Не знам какъв трябва да си ... да кълнеш и обиждаш хора, за които не знаеш поради каква причина не са си платили данъка на държавата. Щото те приоритетите на всички са различни. Половин София паркират неправилно, тях кълнеш ли ги? Пак толкова не си плащат сметките за парното - и тях ли ги псуваш? У всяка една частна фирма счетоводството е най-меко казано двойно. Осигуровки на минимум и т.н.Или, щом ти се мислиш за изряден, останалите, дори да са мнозинство, са мухльовци и мизерници? Аре, нема нужда от такъв "висок" морал в автофорум.
                        Виж, за теб винаги съм имал добро мнение, но поста ти е малко неточен.Казваш приоритети, така ли?Значи приоритета е "да е нова и мощна, ако трябва ще дам 1000 лева отгоре, пък ще ги спестя от данъка" и одобряваш такъв приоритет? Що не си купи кола, която може да си позволи? С данъци, винетки и всичко? Щот сме гъзари, нали? На Фиат Браво 1,4 или 1,2 данъка е 20 лева на година. Да си беше купил нещо такова, ама не - Стило, че зер различно е да се появиш с по-лъскава кола...Кълна и онези, които паркират неравилно. Кълна всички, които искат да живеят "като на Запад", ама ако може те да се държат като в Третия свят, пъкк другите да се държат като западняци и така да им осигурят възможност да си проявяват тарикатлъка.И да, ако лъжците и мошениците са мнозинство, това не ги прави порядъчни и честни. Уви, за някои хора моралът е като ластик - разтяга се, свива се, навива се, само и само да им пасне. Ама то така не става.Един тук иска аз да му намеря доходна работа за да си плаща данъците?!?!?!? Че на мен кой ми е намерил работата? За двойното счетоводство не искам да коментирам тук и сега.
                        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                        Коментар


                          #57
                          vili151279 написа:
                          Леле, изтрещяха колегите...Моля, модераторите да заключат темата. Аз за кво я пуснах то кво стана ....... За няколко часа няколко колеги с банове, няма смисъл да човъркаме повече в тази тема. Ясно е, че едни са плащат данъците, а други не.
                          Колежке, нЕма се плашиш.И защо да сме изтрещяли? Или в тази държава е нормално да смяташ за изтрещели хора, които искат да спазват правилата и да живеят в нормална държава?Знаеш ли ако някой напише в западен форум, че не си плаща данъка наколата на какво ще го направят? Това, че тук се толерира, не означава, че е правилно.А за бановете не се притеснявай. Едно време това беше форум на хора с интересно мислене. Сега е форум на аутсайдери, които се оплакват от всичко, клавиатурни поборници за истинска държава, който обаче през пост-два си признават, че не плащат данъци, карат без валидна книжка и си менкат винетките от кола в кола Така че както е казал Ювенал "Difficile est satura non sribere", но понеже от сатира няма да разберат, по-удачно е да изразиш несъгласието си със сочни български изрази. Ако те баннат - какво губиш? Че няма да можеш да напсуваш някой тарикат след два дни? Майната му...
                          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                          Коментар


                            #58
                            Lane Staley написа:
                            ...които искат да спазват правилата и да живеят в нормална държава?
                            И аз искам, ама държавата прави всичко възможно тя да не стане нормална.Пример - данък на къщата 1000лв + данък кола 200лв.Това е 1200лв минимум от всяка къща. Сметни колко къщи и коли има там. И колко пари са това.Какво има направено? НИЩО, една улица 6ез дупки няма. В големия сняг един снегорин не мина по улиците.Ама какво им пука, нали са при6рали парите, да се оправяме.Ами за да не правят НИЩО не са им нужни пари, нали така?
                            Ex Fiat 126P
                            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                            Alfa Romeo 147 1.6 TS
                            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                            Коментар


                              #59
                              Lane Staley написа:
                              Едно време това беше форум на хора с интересно мислене. Сега е форум на аутсайдери, които се оплакват от всичко, клавиатурни поборници за истинска държава, който обаче през пост-два си признават, че не плащат данъци, карат без валидна книжка и си менкат винетките от кола в кола
                              Не си прав съвсем, форума реално си е същия.Замисли се ТИ дали не си се променил, защо аз, за себе си признавам че съм се променил през тези години.В начало форума го носеше едно специфично въодушевление, което с времето изчезна, стопи се... Остана това което виждаш.Все пак това не само не е елитарен форум на задълбочени филосови, а на хора купуващи си почти най-евтините коли изобщо в продажба... Ergo....????Мисля, че и сам можеш да продължиш мисълта ми.А в името на добрия тон искам да те помоля да укротиш топката. Както виждаш с теб сме на едно мнение и очевидно то може да бъде изразено и доста по-премерено.
                              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                              Коментар


                                #60
                                Аз вече 15тина дни минах периода,в които можех да обява колата,но когато имах възможност нямах пари,а сега когато имах времето нямам парите.Какво да направя,нов съм в службата и другите си взимат отпуски,работя почти без почивка,сега даже пиша от лаптопа на един колега.Много съм се шашнал че с тия 76 kw и глобата сигурно 300 лева ще ми заминат след 1 седмица като взема заплата,но смятам,че трябва да сме изрядни,пътищата няма да се оправят,но поне ние да сме на ниво...

                                Коментар

                                Working...
                                X