Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акция "Искам си стотинката" при зареждане на горив

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    за една 1ст. 3 страници глупости еми да в интерес на истината трудно се цепи точно 10-20 или каквото сума кажете на човеца сипвали са ми и 1ст повече ама не си я искат, а мислите ли че последните 2-3ст иии там 30м още път дет някой по-назад ги беше сметнал въобще влизат в резервоара ви а не остават в маркуча а? никой няма да стане милионер от по 1ст :D или поне ще му е доста трудно
    Haters Gonna Hate

    Коментар


      #47
      В последно време рядко плащам кеш на бензиностанции. Но пък ми се е случвало много пъти дами закръглят рестото в моя полза. Тъй че не виждам какво толкова е станало. А пък я да видим как ще стане със закръглението на бензиностанциите в Италия. Там цената е до третия знак след десеттичната запетая. Малко стара е снимката но е нагледно пособие.
      Прикачени файлове
      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


      http://vbox7.com/play:124bedab

      Коментар


        #48
        dkenanova написа:
        Лошото е,че ако искаш да ползваш отстъпка с картата трябва да се плати в брой.Събирам си жълтите стотинки и си плащам с тях,защото когато неми достигат 1-2 стотинки някъде,никой не казва "карай без тях",заради хубавите ми сини очи.
        При зареждане в Еко - даваш форумската карта за отстъпка, начисляват ти я, след това плащаш с дебитна карта.Ред.: Дочетох темата, след като отговорих на пост от първа страница и ми изникнаха няколко въпроса: 1. Много хора казват да не издребняваме. Като не ви пука за тая 1 стотинка - защо ревете че горивото е скъпо? Защо ще има протести? Тук стотинка, там стотинка и то се натрупва.2. Защо аз мога да заредя точно 10 или точно 15 литра, както и точно 14.73 литра, без да работя на бензиностанция, а някой, който работи там и по цял ден това прави - не може? Разлика до 1-2 стотинка е оправдана, защото при цена на горивото 2.60, то 1 сантилитър гориво струва 2.6 стотинки. На моята бензиностанция горивото се отчита на 1 стотна част. Значи ако искам да заредя за 20 лева, но ми сипят за 19.98, 19.99, 20.01 или 20.02 - приемам, че няма как да стане точно 20. Това не значи че не трябва да ми върнат 2 стотинки, както и не значи че не съм длъжен да си платя 2-те стотинки отгоре. Но ако кажа 20, и ми заредят за 19.94 - това вече е опит да те правят на идиот. Пак казвам - щом аз мога непрофесионално да си сипя гориво с точност до 1/100, значи професионалистът също може.

        Коментар


          #49
          BO написа:
          Ma®tin написа:
          Аз си събирам спестените стотинки в пепелника - на седмица от отстъпки по 1-2 лв - колкото и да е, пак е нещо. Стига да ти ги дават :D:D:D Колкото до заплатите, не мисля че големите вериги бензиностанции (около София), заплатите са под 500-600лв
          Точно повдигаш тази тема, която е малко безсмислена според мен, защото никога не си работил на бензиностанция.Аз мога да ти споделя, че точно твоята сметка с не връщането на дребни стотинки правят приблизително 50% от заплатата на хората!Това е така, защото първо, че заплатите са много ниски, дори и по-ниски от обявените от теб цифри по-горе, а второ и най-важното, е че много често, да не кажа, че това е практика на управителите абсолютно всичко, което липсва от бензиностанцията се удържа от заплатите на персонала!Мога да ти дам и пример от преди има няма един месец с един мой приятел. Та идва числото за заплащане на труда, който е приблизително сумата, която си цитирал горе, с удръжки от 280лв на човек. Демек на него му остават около 200лв чисто, което трябва да вземе в крайна сметка.Дали е виновен след това касиера или някой не бензиностанцията за не връщането на стотинките е друг въпрос. Всичко е следствие на нещо друго. С тази твоя инициатива единствено правиш сечено на конкретния човечец работещ за мизерни пари, На шефовете и на другите по веригата ако могат ще направят винаги да ти връщат с 20 стотинки повече от колкото трябва, като ги вземат пак от тия зад касата и/или обслужващия персонал. Ако си вдигнеш главата малко повече ще осъзнаеш в каква грешка си с тая твоя, не знам как да го кажа ... инициатива...
          Ми като са му малко да не стои там бе. Някой да не го е вързал насила да работи, като не го кефи Писна ми от тва мрънкане , айде щото зимали малко и да правят квото си искат.Мен не ме интересува той колко зимал. Това си е проблем между него и бензиностанцията. Аз като отивам там очаквам точно обслужване пък ако ще и самия им шеф да дойде да сипва.
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #50
            пък на мене хич не ми трябва обслужване мога и сам да се заредя...те хората си го казаха тва че има толкова персонал е една от причината за по високите цени на горивата....в гърция примерно пак на ЕКО има само касиер вътре и 2 колонки...а тук 100 колонки с 50 човека персонал
            Fiat Bravo 1.9 JTD 100

            Коментар


              #51
              само бърз пример производствената цена на бензин 95 с акциз и ДДС с включена транспортна такса от сайта на лукойл 2505.60лв тоест 2.55 а на колонката 2.63 а казват че продавали бензина без печалба
              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

              Коментар


                #52
                infineon написа:
                Ми като са му малко да не стои там бе. Някой да не го е вързал насила да работи, като не го кефи Писна ми от тва мрънкане , айде щото зимали малко и да правят квото си искат.Мен не ме интересува той колко зимал. Това си е проблем между него и бензиностанцията. Аз като отивам там очаквам точно обслужване пък ако ще и самия им шеф да дойде да сипва.
                С това мислене ми напомняш на типовете, които си изхвърлят боклука на улицата, а не в кофата, защото разбираш ли си плащаш за чистене и искаш да чистят.Изказването ти е точно такова.Ако се върнеш съвсем малко назад в темата ще видиш, че има хора, които искат не искат ще стоят там за смешните пари. Като няма друг избор, удавника се хваща и за сламка.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #53
                  mitkosoft написа:
                  само бърз пример производствената цена на бензин 95 с акциз и ДДС с включена транспортна такса от сайта на лукойл 2505.60лв тоест 2.55 а на колонката 2.63 а казват че продавали бензина без печалба
                  Според мен - ако разделиш 2505.60 на 1000 литра, получаваш същото число, само че десетичната запетая е 3 знака вляво, или 2.50560. Закръглено до стотинка това е 2.51, а не 2.55. Значи печалбата им е 12 стотинки, или около 4.5 %. За сравнение - когато нафтата варираше около 2.00 - 2.20, печалбите бяха около 13 - 14 стотинки, или около 6 %. 4.5 % отнесено към около 6 % е около 25 % намаление на печалбата.

                  Коментар


                    #54
                    BO написа:
                    infineon написа:
                    Ми като са му малко да не стои там бе. Някой да не го е вързал насила да работи, като не го кефи Писна ми от тва мрънкане , айде щото зимали малко и да правят квото си искат.Мен не ме интересува той колко зимал. Това си е проблем между него и бензиностанцията. Аз като отивам там очаквам точно обслужване пък ако ще и самия им шеф да дойде да сипва.
                    С това мислене ми напомняш на типовете, които си изхвърлят боклука на улицата, а не в кофата, защото разбираш ли си плащаш за чистене и искаш да чистят.Изказването ти е точно такова.
                    Точно миналата година по това време бях в едно малко курортно селище в Италия - Вила Роса.Там имах чувството, че ВСИЧКИ правеха точно така - тръскане на цигарите през прозореца и фасовете директно навън, дори кутиите от цигари през прозореца, опаковки от вафли... всякакви дребни боклуци На въпроса ми - ЗАЩО???Отговора беше - Защото тук има хора, които си вършат съвестно работата и улиците винаги са чисти! По-лошото е, че те се ТВЪРДО убедение, че това е нещо нормално.....

                    Коментар


                      #55
                      Kuku написа:
                      Точно миналата година по това време бях в едно малко курортно селище в Италия - Вила Роса.Там имах чувството, че ВСИЧКИ правеха точно така - тръскане на цигарите през прозореца и фасовете директно навън, дори кутиите от цигари през прозореца, опаковки от вафли... всякакви дребни боклуци На въпроса ми - ЗАЩО???Отговора беше - Защото тук има хора, които си вършат съвестно работата и улиците винаги са чисти! По-лошото е, че те се ТВЪРДО убедение, че това е нещо нормално.....
                      Абсолютно. Като отидеш в Китай например в почти всички заведения може да си плюеш буквално на земята в заведението.И това също е нормално за тях колкото за мен да си поръчам едно безалкохолно от сервитьорката.Хайде иди ги убеждавай, че това по принцип не е нормално поведение
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #56
                        BO написа:
                        infineon написа:
                        Ми като са му малко да не стои там бе. Някой да не го е вързал насила да работи, като не го кефи Писна ми от тва мрънкане , айде щото зимали малко и да правят квото си искат.Мен не ме интересува той колко зимал. Това си е проблем между него и бензиностанцията. Аз като отивам там очаквам точно обслужване пък ако ще и самия им шеф да дойде да сипва.
                        С това мислене ми напомняш на типовете, които си изхвърлят боклука на улицата, а не в кофата, защото разбираш ли си плащаш за чистене и искаш да чистят.Изказването ти е точно такова.Ако се върнеш съвсем малко назад в темата ще видиш, че има хора, които искат не искат ще стоят там за смешните пари. Като няма друг избор, удавника се хваща и за сламка.
                        Какво общо има едното с другото?Чистенето е съвсем друго, а и там няма да ти е приятно да ти закръглят такса смет на 90 вместо 89 лв примерно.Не може ниското заплащане да е оправдание за некачественото обслужване.
                        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                        FIAT БРАВО 1.2 16v
                        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                        Коментар


                          #57
                          infineon написа:
                          Какво общо има едното с другото?Чистенето е съвсем друго, а и там няма да ти е приятно да ти закръглят такса смет на 90 вместо 89 лв примерно.Не може ниското заплащане да е оправдание за некачественото обслужване.
                          Напротив, имат много общи неща.Много ще ми бъде по-приятно да оставям 2 стотинки на касата в бензиностанцията, вместо да плащам точно 90-те лева за такса смет (по спомен плащам над 100лв) и кофата пред нас да е пълна и аз да изсипвам по земята.Ако отида в едно заведение, за което за една вечеря с жената плащам 200лв очаквам перфектно обслужване. Когато отивам на същата вечеря в пицарията до нас плащам 40лв и въобще не очаквам същото обслужване като в другия ресторант.И все пак темата не е за обслужване спрямо цени а за там 1 стотинка да си прибираме. Това е въпрос на личен избор. Само не разбрах с тази "инициатива" кой наказваш в крайна сметка.Или това е като протеста за горивата - дайте да се изсипем 1000 коли пред бензиностанцията да не пускаме никой вътре. Ама на следващия ден си наливаш горивото, което си изразходвал за разкарването и надуването на двигателя пред въпросната бензиностанция. Наказание, няма що Същото като изказванията на някой, да правим протест да си оставим колите и да се предвижваме с градския транспорт на работа.Аз ще питам веднага - като в 18:00 свърши работното време на Бизнес Парка в София точно кой рейс ще побере тези около 15-20 хиляди души на спирката Не трябва само ядене трябва и акъл като се предложи нещо.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар

                          Working...
                          X