Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акция "Искам си стотинката" при зареждане на горив

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Тия стотинки, които според вас остават за касиерите не е така! Имам предвид големите вериги бензиностанции! Същото важи и за верига супермаркети, знаете кои са, няма да споменавам! Не си мислете, че като оставите на касиерката 5ст. те остават за нея. Отиват си в касата и плюса остава за съответния магазин и не се разпределят на служителите, но когато е на минус - касиера доплаща разликата. В малките магазинчета тип нонстоп, бакшиша си остава за самия касиер. Вече е личен избор на касиера дали ще излъже клиента или не, но това бързо управителя го разбира. BO, тия вафли, които спомена, не е решение на бензиностанцията, а на мърчена на съответната фирма, която ги доставя съгласувано с управителя на бензиностанцията. Те си плащат за това вафлите им да стоят на касата на бензиностанцията или където и да е. Управителя определя таргети на касиерите и ако продадат N бройки от еди кой си продукт (в случая вафли) получават бонус от типа на 10-30 лева. Бонусите не идват от бензиностанцията, а от доставчика (представителя на еди коя си марка вафли за региона).До колкото за срока на годност - някои фирми вземат продуктите от търговския обект след като им е изтекъл срока. По печените управители, след като изтече срока на даден продукт, а не могат да се върнат на дадената фирма или се бракуват и се продават на служителите на доставна цена, или се изхвърлят. Това зависи от търговския обект и от самия управител.

    Коментар


      #32
      И аз мисля,че е редно колкото е заредено толкова да се плати.На Шел в кв.Зорница/Бургас редовно ми слагат с 3-5...дори и 10 стотинки надолу и това всеки ама абсолютно всеки път.Чашата преля при едно зареждане от 9,90лв и касиерката ми ги закръгли на 10лв.Възмутих се защо всеки път ми слагат по-малко и нито един път над.Върна ми в крайна сметка 10-те стотинки с оправданието,че като сложат НАД и имало хора,които не си плащали стотинките,а и било трудно да се уцелва точно...Ама аз не съм другите хора,а и навсякъде уцелват с разлика 1-2 стотинки максимум-как тоя Шел не може не знам.Пък и в крайна сметка да си вземат колонки като на Еко/Ромпетрол с автоматично стопиране на зададената сума.То ако навсякъде почне да се закръглят сметките не знам докъде ще я докараме
      EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
      Fiat Punto 1.2 16v Sporting

      Коментар


        #33
        Тия стотинки, които според вас остават за касиерите не е така! Имам предвид големите вериги бензиностанции! Същото важи и за верига супермаркети, знаете кои са, няма да споменавам.../Не съм съгласна,че това,което е отгоре не остава за касиера.В повечето обекти когато започва смяната на касиера иманякаква оборотна сума в касата.Съответно когато си пусне отчета накрая пак трябва да остави същата сума за колегата след него.А естествено ,че липсите си ги плаща касиера.Аз лично имам приятелка управителка на бензиностанция и тя когато има бракувана стокав повечето случаи или я раздава "като бонукс" на колегите или я изхвърля.
        Животът е това,което се случва докато кроим други планове.
        Love is a language spoken by everyone,but understood only by the heart

        Коментар


          #34
          dkenanova написа:
          Тия стотинки, които според вас остават за касиерите не е така! Имам предвид големите вериги бензиностанции! Същото важи и за верига супермаркети, знаете кои са, няма да споменавам.../Не съм съгласна,че това,което е отгоре не остава за касиера.В повечето обекти когато започва смяната на касиера иманякаква оборотна сума в касата.Съответно когато си пусне отчета накрая пак трябва да остави същата сума за колегата след него.А естествено ,че липсите си ги плаща касиера.Аз лично имам приятелка управителка на бензиностанция и тя когато има бракувана стокав повечето случаи или я раздава "като бонукс" на колегите или я изхвърля.
          Ще смееш ли да вземеш 10-20ст. от касиерното след самия отчет след като гъмжи от камери. Това е кражба. В ония магазини, които споменах тип нонстоп плюса (не бакшиша) остава записан като плюс в една тетрадка и при минус от някой от касиерите, от там се приспадат. Но това както казах е политика на самия управител и на магазина. Но това няма как да стане във верига магазини! При нонстоп магазините, това може да ви се струва като стимулиране за лъгане на клиенти, но никой не е толкова глупав, че да си рискува работата и името на магазина.

          Коментар


            #35
            coolboby написа:
            dkenanova написа:
            Тия стотинки, които според вас остават за касиерите не е така! Имам предвид големите вериги бензиностанции! Същото важи и за верига супермаркети, знаете кои са, няма да споменавам.../Не съм съгласна,че това,което е отгоре не остава за касиера.В повечето обекти когато започва смяната на касиера иманякаква оборотна сума в касата.Съответно когато си пусне отчета накрая пак трябва да остави същата сума за колегата след него.А естествено ,че липсите си ги плаща касиера.Аз лично имам приятелка управителка на бензиностанция и тя когато има бракувана стокав повечето случаи или я раздава "като бонукс" на колегите или я изхвърля.
            Ще смееш ли да вземеш 10-20ст. от касиерното след самия отчет след като гъмжи от камери. Това е кражба. В ония магазини, които споменах тип нонстоп плюса (не бакшиша) остава записан като плюс в една тетрадка и при минус от някой от касиерите, от там се приспадат. Но това както казах е политика на самия управител и на магазина. Но това няма как да стане във верига магазини! При нонстоп магазините, това може да ви се струва като стимулиране за лъгане на клиенти, но никой не е толкова глупав, че да си рискува работата и името на магазина.
            Пускаш отчета,оставяш оборотните пари /30лв/ на колегата.След това с касовия бон от апарата отиваш в стаята на управителя ,за да отчетете паритеи да ги запечатате за инкасото.Не искам да се заяждам ама имам наблюдение не само от бензиностанци.В магазитите за техника,аптеките и др пак е така/все места където на всеки клиент се издава касов бон или фактура./
            Животът е това,което се случва докато кроим други планове.
            Love is a language spoken by everyone,but understood only by the heart

            Коментар


              #36
              Когато ми превеждат заплатат никой не ми дава стотинка отгоре, защо аз трябва да пускам бакшиш на когото и да било, затова че си е свършил работата на която е назначен?
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #37
                coolboby, на колко бензиностанции знаеш как се предава оборота?Кажи ми конкретно на една на която е както казваш и аз лично ще проверя.Казвам, че на ЕКО, Лукойл и две ОМВ-та оборота е така както каза колегата по-горе.Започваш с някаква сума пари, която в края на смяната трябва да оставиш в касата. Пускаш отчет на твоята каса и трябва да събереш толкова пари спрямо отчета. Колко има в касата никой не го интересува. На отчета пише 1325.45 лева, оставяш толкова пари и си тръгваш. Никой не "краде".За това те питам коя е бензиностанцията на която отчета е по друг начин?НЕ питам за никоя друга верига за хранителни и нехранителни стоки. Питам единствено и само за бензиностанции.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #38
                  Принципа навсякъде е един и не съм казал, че е различен от тоя, който ти казваш. Перфектно знам как се отчита оборот!Какъв ти е въпроса, че не разбрах?!

                  Коментар


                    #39
                    Честно казано на мен ми се е случвало да ми спестят някоя стотинка особено по магазините вмахлата. Е преди седмица и майстора дето ми сменя радиатора калкулира всичко 352лв, каза дай 350лв. Съответно и аз изтървам по някоя стотинка тук там и не я правя на драма. Ако някъде усетя че минават някаква граница просто спирам да пазаря там.Мисля си че има доста повече неща които да направим на ’акция’ и да са по-важни.

                    Коментар


                      #40
                      coolboby написа:
                      Принципа навсякъде е един и не съм казал, че е различен от тоя, който ти казваш. Перфектно знам как се отчита оборот!Какъв ти е въпроса, че не разбрах?!
                      Аз нямам въпрос.Имам коментар, че парите от касата си остават за касиера. Имам познати в тази сфера и към момента и го твърда на 100%.Говоря единствено за бензиностанциите!Защо мислиш не може да си използваш картата за отстъпка повторно примерно 12 часа след използването й на конкретна бензиностанция? Не е защото така са решили шефовете и не искат да ти продадат гориво пак и те карат да ходиш на друг обект.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #41
                        BO написа:
                        coolboby написа:
                        Принципа навсякъде е един и не съм казал, че е различен от тоя, който ти казваш. Перфектно знам как се отчита оборот!Какъв ти е въпроса, че не разбрах?!
                        Аз нямам въпрос.Имам коментар, че парите от касата си остават за касиера. Имам познати в тази сфера и към момента и го твърда на 100%.
                        Това сега как да го разбирам?Аз ли нещо не мога да схвана. За едно и също ли говорим или проблема ми е, че в момента чета от една стара и с надраскан дисплей Nokia?!

                        Коментар


                          #42
                          Princo написа:
                          И да стоиш по 12 часа за 300 - 400 лв. не е лесно,тъй че,до няква степен са оправдани,но да връщат по 1 стотинка нарочно или да не взимат картата за отстъпка,тва вече е глупаво ...
                          +1
                          първият ми автомобил беше ЖИГУЛИ
                          Lancia Kappa 2.020v 155 H.P
                          Велико Търново/ Горна Оряховица там ми е корена

                          Коментар


                            #43
                            Бакшиша на засуканата сервитутка у механата никой не го прави на въпрос,а за една стинка що нещо се изписа....
                            FIAT FORUM BULGARIA
                            Ракията е над политиката

                            Видео от Италфест 2011

                            Коментар


                              #44
                              По бензиностанциите се водят,че ще взимат 500-600 лева ама като ги ударят с удръжките и ако вземат 400 лв е добре (еднакво за бензинджиите и касиерите) обаче,едните ако вземат бакшиш вземат и мръзнат цял ден,а другите само чакам чужденци да им разменят евро на 1.50 :D

                              Коментар


                                #45
                                Нека разреша спора, работил съм на 2 от големите вериги бензиностанции като зареждач и смея да твърдя, че тая 1-стотинка която понякога не се връща не е за фонд работна заплата както някои твърдят....има си дневен отчет на оборота по касов апарат....демек ако има 4500 лева по касов апарат от касата тряа да излезе толкова. Ако има 4501 лева, 1лв касиерката може да си го вземе(просто ако днеска е спестила 100 връщания по 1ст на края на смяната си взима 1лв)...ако липсват 10 лева , въпросната трябва да си ги възстанови от джоба...просто собственика си иска това което е по касов апарат. Реално тази 1ст се връща но на практика тя може да си ги заделя в касичка така , че 9.99 са си в касата и няма никаква нередност.
                                Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                                Коментар

                                Working...
                                X