Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КАТ започват нови акции

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Не съм катаджия 100%...надявам се и да не бъда никога...Това, че някой е разрешил на някой да строи бизнес парк в съседство на блока ви в градинката в която сте израсли с железните страшни катерушки обикновено не е причина да си спреш колата пред кофата за боклук или така, че да спреш движението и да те вдигне паяка. Това не е предпоставка и да караш без колан. Парко места има пред доста от жилищните блокове. Живял съм в самия център на Варна и почти всеки блок си има предвидени парко места. Е да инфраструктурата не предвижда в блок за 50 живущи да има 70 автомобила + тези на комшиите от съседния блок дето са малко по "паралии" и имат 80 ама толкова си ни е акъла и манталитета, трябва да се показваме че моЕм си купим 3 таралясника 92г...Има една приказка която гласи : Като имаш мустачки трябва да имаш и гребенче. Като имаш кола, трябва да намериш къде да я спираш. Никой не те кара да спираш колата си на платен паркинг за 20лв на вечер. Сигурен съм обаче, че в обсег около 10мин пеш около вас се дават поне 3 гаража под наем за по 40-50лв на месец...ама пусто на на никой не му се върви...ПС. Сега започнахте да си ги смучете от пръстите...Какво значение по-точно има дали фиша ти ще дойде утре или след 2 седмици като си бил в нарушение, карал си без колан или си паркирал на забранено място...Отделно, че от известно време подобни известия пристигат до няколко дни...Фиш конкретно се пише на момента и ти се връчва от полицая. А за камерите не искам да разбирам, но доколкото знам идва до 3 дни снимката...Сега се сещам за още една приказка...Оправданието е като задника, всеки си го има...Намирайте разрешено място за паркиране, платете си синята зона и слагайте коланите...У Европа е така...
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #17
      Re: кола

      kluchar написа:
      Ама има паркинги и места за паркиране в Солун Синя зона е 1 лв а тук ще стане 2 лв .Това не решава транспортните проблемите като налагат глобит.Така да направят че да не трябва да нарушаваш правилата.
      В Зона Б5 видях поне 5 подземни паркинга стоящи празни 24/7. Не, че съм от София, но винаги съм се чудил защо готовите Ви паркинги седят празни, а около тях ако можеше и вертикално щяхте да спирате...
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #18
        кола

        Разбирам да има транспорт от Люлин до ВМА или НДК например няма с какво да се иде освен с маршрутка или да се прехвърляш на поне 2-3 транспорта .Така общината пак не печели .В новата синя зона също няма транспорт.Трябва пеша да се минава .Целия център няма рейсове нито тролей те са на страни .
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #19
          Re: кола

          kluchar написа:
          Разбирам да има транспорт от Люлин до ВМА или НДК например няма с какво да се иде освен с маршрутка или да се прехвърляш на поне 2-3 транспорта .Така общината пак не печели .В новата синя зона също няма транспорт.Трябва пеша да се минава .Целия център няма рейсове нито тролей те са на страни .
          Еми маршрутки маршрутки...толкова са ни възможностите...По центъра, ако имаше автобуси и тролеи всеки щеше да нарежда, че е тъпо да се чуди как да се размине с тролей по тесните улички..Пък и спирките им щяха да са като мини паркинги и щяха да глобяват и после пак сърдити...угодия НЯМА! ПС. Не се заяждам с никой.. Някой да не вземе да се впрегне сега... В България винаги има едно..."Ако.." и "Освен"...и "онова"....Какво ще рече " Няма с какво да отидеш, освен с маршрутка." Тя какво е? Някакво изчадие ли? Да че са мизерни са мизерни. Че карат като изтървани - да така карат. Ама Някак как да е друго яче докато не започнат да са постоянни и масови подобни акции... Акции за неправилно паркиране, акции за не поставяне на колан, акции за изхвърляне на боклук през прозореца на колата, акции за малоумно шофиране и говорене по телефона, акции за акциите....ПС2. Идеята като цяло не е "Кой да спечели" Общината или някой частник с 5 буса който превозва хората. Идеята е да ти е удобно и да можеш да стигнеш от т.А до т.Б и после да се върнеш. Мен ми е все тая дали ще се кача в частен микробус или в общински...та нали след някоя година примерно ще се радвам ако моето дете има частна фирма и печели парички примерно от маршрутки...Тогава няма да са ми гадни, а най-милите и хубавите...
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #20
            Мен винаги ме е учудвала манията да се ходи на работа с личната кола. Какво по-удобно от това колата ти да си стои в гаража, или дори пред дома, а ти да идеш с градския транспорт, или още по-добре пеш на работа. Ако е толкова далеко, та дори и три автобуса да смениш, при всички случаи ще изгориш повече гориво и по-скъпо ще ти излезе с колата. Като се има предвид и състезателния нрав и изнервеността на повечето пилоти в столицата, по този начин намалява драстично и шансът колата ти да пострада в хаотичното движение. Изобщо, само минуси виждам в безцелното, но на всяка цена, ползване на колата.
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #21
              ами студ, жега, голямо разстояние до детската градина, сняг, кал, глутници кучета по преките пътеки, недоклатен градски транспорт... много са факторите, които водят до въпросното "вманиачаване". и в един момент човек просто свиква и не му се занимава да се променя на дърти години.
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар


                #22
                Колега никой не се впряга ! Прав си за закона че трябва да се спазва, но все пак не е нормално да те поставят в мат с тези нововъедения за сини пембени и карамбозови зони. Аз имам жилище от 40 г на това място, купил съм си кола паркирал съм я пред жилището си и изведнъж се пръква няк’ъв умник и ми казва "Ми ша си плащаш" Че на к’во отгоре ??? Дори да паркирам ам за 20 минути докато си разтоваря или натоваря багажа, пак трябва да плащам. На всичко отгоре, тези пари които събират, не се вижда да се влагат в общинската пътна инфрастуктура, а се купуват паяци и всякакви съоръжения, които не улесняват а напротив - затрудняват жителите на даден район. Когато плащам, искам да получавам нещо насреща, не да си плащам за да ми правят гадно Пред хирургичния блок на болницата в Русе има паркинг. Поставиха бариери и го отдадоха на някаква фирма да събира едни пари. Влизаш на паркинга да вземеш трудно-подвижен твой близък и трябва да платиш за това !??? Нормално ли е според теб ? Ами ако караш по спещност някой ... трябва да се обясняваш със тъпи "служители" да чакаш карта и да се регистрираш на ма машинката ... К’во става с болния през това време ? Това, нормално ли е ? Отиваш да свършиш служебна задача - трябва да вземеш от адрес а компютъра примерно, и няма къде да паркираш за да си свършиш работата ... Ония галфони дето раздават билетчета се крият, ако пък се обърнеш и айде скобата е на колата ... Това нормално ли е ?
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #23
                  Dido_Lyubenov написа:
                  Колега никой не се впряга ! Прав си за закона че трябва да се спазва, но все пак не е нормално да те поставят в мат с тези нововъедения за сини пембени и карамбозови зони. Аз имам жилище от 40 г на това място, купил съм си кола паркирал съм я пред жилището си и изведнъж се пръква няк’ъв умник и ми казва "Ми ша си плащаш" Че на к’во отгоре ??? Дори да паркирам ам за 20 минути докато си разтоваря или натоваря багажа, пак трябва да плащам. На всичко отгоре, тези пари които събират, не се вижда да се влагат в общинската пътна инфрастуктура, а се купуват паяци и всякакви съоръжения, които не улесняват а напротив - затрудняват жителите на даден район. Когато плащам, искам да получавам нещо насреща, не да си плащам за да ми правят гадно Пред хирургичния блок на болницата в Русе има паркинг. Поставиха бариери и го отдадоха на някаква фирма да събира едни пари. Влизаш на паркинга да вземеш трудно-подвижен твой близък и трябва да платиш за това !??? Нормално ли е според теб ? Ами ако караш по спещност някой ... трябва да се обясняваш със тъпи "служители" да чакаш карта и да се регистрираш на ма машинката ... К’во става с болния през това време ? Това, нормално ли е ? Отиваш да свършиш служебна задача - трябва да вземеш от адрес а компютъра примерно, и няма къде да паркираш за да си свършиш работата ... Ония галфони дето раздават билетчета се крият, ако пък се обърнеш и айде скобата е на колата ... Това нормално ли е ?
                  Колега тези неща със сигурност не са нормални и аз също съм против тях. За целта обаче има нужните инстанции към които да се обърнеш. Община - да пуснеш жалба. Телевизия - да изпратиш сигнал. Адвокати - да съдиш общината. Не е нужно да чакаме някой да се сети да спре да ни взема парите. Че ще намерят друг начин е сигурно, но той трябва да е цивилизован и оправдан било то с европейски норми или някакви други....А по въпроса "Да паркирам за 20 минути да разтоваря..." Не те ли е яд като видиш място на което някой бус си разтоварва кашоните в продължение на 20 минути и не си е платил за мястото и се налага да го чакаш за да паркираш и после и да си платиш за това?! Да ти задам така въпроса. Законите и правилата трябва да се гледат от всички страни...по този принцип можеше да направят закон, че пешеходец който пресича неправилно на необозначено място без да се огледа и го тресне кола, шофьора да не е виновен...И знаеш ли какво ще стане!? Всички поръчкови убииства в България ще са чрез премазване с автомобил...просто защото всеки рано или късно пресича неправилно А шофьорите ще са невинни защото видиш ли пешеходеца не се е огледал и не е бил на пешеходната пътека...
                  Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                  BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                  BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                  Коментар


                    #24
                    :D Е не съм чак такъв капризен. Ако някой бус е спрял да разтоварва кашони пред даден търговски обект или вход към/на жилищна сграда, не се сърдя ни най-малко, защото на такива места по принцип си е запранено паркирането освен в случаите за товаро-разтоварна дейност. Там нямат право да ми вземат пари за парко-място, би трябвало да ме глобят за неправилно паркиране. Мислиш ли че някой ако ми спре пред портата на къщата, и аз се върна от село с пълен багажник и няма да го закача на буксир да го издърпам ? Да ходи да се оплаква на Обама ако ще. Няма работа там. Така и аз се съобразявам къде паркирам. А това за премазаните пешеходци, е спорен въпрос. Не казвам че трябва да ги мачкаме :D (буквално) а че трябва да им бъдат налагани адекватни санкции. Не може мен да ме глобяват 200 - 300 лв за неспиране пресд пешеходна пътека, а на пешеходеца да му вземат 10 лв за неправилно пресичане. Като изравнят глобите, няма да има през 10 метра пресичащи пешеходци и да ти никнат като гъби по платното а ти да се чудиш как да ги опазиш всичките. Тогава ще останат много по-малко рискови обекти, като децата и психично болните. Е тука там и самоубийци срещат :D Но тогава и шофьорите ще са по-спокойни и адекватни в действията си. Тогава с удоволствие бих спирал пред пешеходните пътеки и бх реагирал много по-спокойно на необлислено действие на някой колега. Сега почти всички се изнервят от нещо на пръв поглед дребно. на един водач да му писне от нагли пешеходци, повлича още поне двама трима, защото става агресивен, без да осъзнава попречва на друг и ето то дна вержна реакция. А нужно ли е да се случва изобщо ?
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      #25
                      Dido_Lyubenov написа:
                      :D Е не съм чак такъв капризен. Ако някой бус е спрял да разтоварва кашони пред даден търговски обект или вход към/на жилищна сграда, не се сърдя ни най-малко, защото на такива места по принцип си е запранено паркирането освен в случаите за товаро-разтоварна дейност. Там нямат право да ми вземат пари за парко-място, би трябвало да ме глобят за неправилно паркиране. Мислиш ли че някой ако ми спре пред портата на къщата, и аз се върна от село с пълен багажник и няма да го закача на буксир да го издърпам ? Да ходи да се оплаква на Обама ако ще. Няма работа там. Така и аз се съобразявам къде паркирам. А това за премазаните пешеходци, е спорен въпрос. Не казвам че трябва да ги мачкаме :D (буквално) а че трябва да им бъдат налагани адекватни санкции. Не може мен да ме глобяват 200 - 300 лв за неспиране пресд пешеходна пътека, а на пешеходеца да му вземат 10 лв за неправилно пресичане. Като изравнят глобите, няма да има през 10 метра пресичащи пешеходци и да ти никнат като гъби по платното а ти да се чудиш как да ги опазиш всичките. Тогава ще останат много по-малко рискови обекти, като децата и психично болните. Е тука там и самоубийци срещат :D Но тогава и шофьорите ще са по-спокойни и адекватни в действията си. Тогава с удоволствие бих спирал пред пешеходните пътеки и бх реагирал много по-спокойно на необлислено действие на някой колега. Сега почти всички се изнервят от нещо на пръв поглед дребно. на един водач да му писне от нагли пешеходци, повлича още поне двама трима, защото става агресивен, без да осъзнава попречва на друг и ето то дна вержна реакция. А нужно ли е да се случва изобщо ?
                      Дидо, подкрепям те на 100%, за всичко а за НАГЛИТЕ пешеходци и глобите за тях на 1000%, многократно ми се случва пешеходец да тръгне да пресича с качулка на главата, говорейки по телефона и без дори да се огледа, а като свирна с клаксона на някои който пресича през платното / където има и мантинела даже и я прескачат / чак се обръщат и започват да изпращат много поздрави на майка ми....., не може само ние да ги пазим трябва и отговорност и от тяхна страна и яко бъркане в джоба та да се научат- нас само това ни оправя.

                      Коментар


                        #26
                        синя зона

                        Сега гледам по Скат са почнали анти кампания продив СИНЯ ЗОНА .и вдигането и на цената .
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #27
                          Аз виждам друго в тия акции. Май се опитват да изпразнят София.1. В последните години половин България се премести в София.2. От горното последва затрудненото движение по улиците, паркоместата не стигат (по празниците всичко в София се нормализира).3. Заплатите паднаха доста, защото има богат избор на желаещи да работят, каквото и да е, за каквато и да е заплата.4. Сега остава да вдигнат 10 пъти данъците в София и повечето хора ще се върнат по родните си места.
                          Няма начин да няма начин!

                          Коментар


                            #28
                            А на които родното им място е тук какво да правят? На тях заплатите не им се вдигат автоматично Със синята зона имам два основни проблема:1. Местата са пълни с разни "престояващи" (вътре е оставен пътник), които не плащат, а аз през това време наистина няма къде да спра.2. За толкова години "Паркинги и гаражи" не са построили един паркинг със събраните пари. Само стопанисват една маркировка върху асфалт/тротоар, като двете се правят и поддържат от общината с още наши пари.Ако ще и 10 лева да стане паркирането, но да знаем защо, не само да пълним нечия гуша. Примерно таксата за викане на паяк е безумие, да си ги търсят от нарушителя.
                            Brava 1.6 16V 103hp

                            Коментар


                              #29
                              Във всички по-големи градове има проблем с паркоместата, но на ония "горе" им е по-изгодно да си тъпчат гушите, вместо да направят нещо умно. От какъв зор ще строят паркинги на няколко нива, като може да събират едни пари за неправилно паркиране ? Никъде не съм видял да има паркинг на 5 етажа примерно, на който да можеш да си паркираш колата, а улицата да остане свободна за движение на автомобили и пешеходци. Направиха МОЛ-ове с подземни гаражи и ни заблуждават че са решили проблема !? Че кой нормален собственик на МОЛ ще остави сульо и пульо да паркират там, ако не са клиенти в МОЛ-а ? Пък и колко места има там ?
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар


                                #30
                                Паркинги

                                Има паркинги ама ги купиха на безценица Мутрите и сега нямат пари да ги стопанисват .Около НДК например има поне още 3 празни на по 2 нива в Новото военно НДК също има на 3 нива празен.И в Зона 5 също .Не случайно един от шефовете на паркинги и гаражи го ликвидираха въртят се доста пари и за това .А който иска да ходи пеш нека върви .Може ама в някои по малък град .Виж в Благоевград по става дори там центъра е затворен за коли но разстоянията са малки .Мисля че пак ще има атакуване в съда за разни разпоредби на общината .Например може да сложиш колата на тротоара ако има място за минаване на пешеходципоне така е по закон не забранява Чл. 94 алинея 3 но в София решиха че не може дори и да има място .
                                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                                Коментар

                                Working...
                                X