Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как минавате на ГТП, ако нямате платен данък

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Оги, защо така упорито ти бяга това "дата на предшестващия преглед" в чл. 27?Това, че си минал метър един път, не променя нещата. И аз съм нарушавал, и мен са ме пускали. Но не карам хората да правят нарушения заради това. Най-малкото могат да имат големи проблеми със застраховката.

    Коментар


      #32
      eh4ev07 написа:
      ... Аз лично (защото ми стиска) ходя на преглед първия работен ден след перфорирания месец. Така минавам веднъж на 13 месеца. ...
      Нещо не си ги сметнал. Минаваш в началото на 13-я месец от ГТП, който се явява 1-ви от следващата година. Т.е. минаваш по веднъж на 12 м.
      Stop giving directions, just say "Follow me."
      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

      Коментар


        #33
        А следващата година като постъпя пак така и какво излиза всяка година местя един месец дали 12 или 13 с един повече от колкото трябва
        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

        Коментар


          #34
          tomny написа:
          Оги, защо така упорито ти бяга това "дата на предшестващия преглед" в чл. 27?Това, че си минал метър един път, не променя нещата. И аз съм нарушавал, и мен са ме пускали. Но не карам хората да правят нарушения заради това. Най-малкото могат да имат големи проблеми със застраховката.
          Много точно казано. Вината в случая, разбира се е на юристите. Това са едни непрецизни хора, които оклепват голяма част от нормативните актове с двусмислените си писания, защото нямат точна, инженерна, математическа мисъл :D .И пак да се върнем на този световно-исторически проблем - дали меродавна е датата или само месецът, през който трябва да бъде извършен следващият преглед? Какво значение има, какво печелите, ако се явите в месеца, но след точната дата? Или пък дори през следващия месец? Една кола трябва да я притежаваш 12 години, за да спестиш един преглед с изместването във времето, ако това е целта на занятието .
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #35
            Само да Ви подсетя, че според застрахователите и застраховките Каско и ГО не важат, ако щетата е настъпила след датата на следващо представяне на ГТП.
            Lupo - The Monster
            Е83 3D

            Коментар


              #36
              geo_g написа:
              Само да Ви подсетя, че според застрахователите и застраховките Каско и ГО не важат, ако щетата е настъпила след датата на следващо представяне на ГТП.
              личен опит ли споделяш или ... ? дай малко подробности.

              Коментар


                #37
                Riki888 написа:
                В талончето е написано че подлежи на технически преглед до дата.
                И аз щях да сканирам моето картонче, но ти си ме изпреварил. Не разбирам защо изобщо се спори след като на картончето е записано подлежи на следващ преглет до дата.месец.година. Колега Оги без лоши чувства, но ако те спре чичко полицай и почнеш да му развиваш теории коя е наредбата и члена, по който те задължават да минеш преглед до еди коя си дата, смяташ ли че ще разминеш акта и че няма да ти спрат колата от движение. Да предположим, че след това обжалваш и т.н., смяташ ли че ще спечелиш? Аз мисля, че само ще загубиш пари и време вместо това просто да отидеш до минеш преглед до съответната дата.
                Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                Chevrolet Aveo

                Коментар


                  #38
                  Днес говорих с моя застраховател, тъй като вече 3-та година той ми оправя документите за прегледа. НЕ Е необходима бележка за платен данък, сега само е " задължително " колата да мине в пункта за прегледи- преди това въобще не съм ходила. Той има копия на талоните и само минавах да си взема стикерчето и талончето. Цената на услугата се е повишила малко- 50 лв., преди плащах 40лв.

                  Коментар


                    #39
                    u_bo написа:
                    geo_g написа:
                    Само да Ви подсетя, че според застрахователите и застраховките Каско и ГО не важат, ако щетата е настъпила след датата на следващо представяне на ГТП.
                    личен опит ли споделяш или ... ? дай малко подробности.
                    Пише го в общите условия на Каско-то на ДЗИ поне.

                    Коментар

                    Working...
                    X