Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как минавате на ГТП, ако нямате платен данък

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как минавате на ГТП, ако нямате платен данък

    Здравейте колеги, абе скоро минавах на преглед с две коли и в двата случая ме направиха на луд, въпреки че от 10 години минавам на този пункт и са мои хора. Сега ми казаха, че като вкарат номера на колата, излиза всичко за автомобила, включително и това дали е платен данъка на автомобила, и ако не е платен, няма минаване. Само при тези юнаци ли е така или наистина няма начин? Въпроса живо ме вълнува, защото имам няколко коли, които не са регистрирани в данъчното, съответно нямат и данък, а ги карам от време на време, но сега остават без преглед???

    #2
    Re: Как минавате на ГТП, ако нямате платен данък

    VET написа:
    ... Сега ми казаха, че като вкарат номера на колата, излиза всичко за автомобила, включително и това дали е платен данъка на автомобила...
    Другото няма да го коментирам, защото съм ЗА да се плащат данъците. Но това, което съм цитирал, не може да е вярно в настоящия момент. При положение, че дори КАТ няма достъп до базите-данни на общините за автомобилите и платените данъци, някакъв си пункт за ГТП със сигурност няма как да има такава връзка и съответно-информация. Съответният пункт би могъл да има само своя собствена история за даден автомобил, който е минавал поне веднъж на преглед.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #3
      Аз и двете коли ги прекарвах в рамките на една седмица и въобще и дума не стана за платени данъци...Даже за Сеат-а нарочно си направих устата дали им прябва бележката за данъка ,а те категорично ми отговориха ,че не им трябва...Явно са решили да ти се направят на интересни...
      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
      Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
      EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

      Коментар


        #4
        Може да минеш по следния начин - плащаш в банка по сметката на данъчното някаква малка сума, да речем 15 лв, и с тази бележка минаваш. Макар че дори и така, ако решат да ти се заяждат, ще те разберат.

        Коментар


          #5
          Predatorsi написа:
          Аз и двете коли ги прекарвах в рамките на една седмица и въобще и дума не стана за платени данъци...Даже за Сеат-а нарочно си направих устата дали им прябва бележката за данъка ,а те категорично ми отговориха ,че не им трябва...Явно са решили да ти се направят на интересни...
          А в момента все още не си и длъжен да си платил данъка за 2012 г. Срокът за първата вноска е до 30.04 .
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            snake написа:
            Predatorsi написа:
            Аз и двете коли ги прекарвах в рамките на една седмица и въобще и дума не стана за платени данъци...Даже за Сеат-а нарочно си направих устата дали им прябва бележката за данъка ,а те категорично ми отговориха ,че не им трябва...Явно са решили да ти се направят на интересни...
            А в момента все още не си и длъжен да си платил данъка за 2012 г. Срокът за първата вноска е до 30.04 .
            ...и искат бележка за миналогодишния.

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              snake написа:
              Predatorsi написа:
              Аз и двете коли ги прекарвах в рамките на една седмица и въобще и дума не стана за платени данъци...Даже за Сеат-а нарочно си направих устата дали им прябва бележката за данъка ,а те категорично ми отговориха ,че не им трябва...Явно са решили да ти се направят на интересни...
              А в момента все още не си и длъжен да си платил данъка за 2012 г. Срокът за първата вноска е до 30.04 .
              ...и искат бележка за миналогодишния.
              Но пък няма как като "чукнат на компютъра" да разберат дали си го платил .
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                Ако наистина ми се правят на интересни, ще им извия вратовете на тея старци разбойници. Все пак прекарвам по 20-тина коли всяка година през тях и всеки път им оставям по 10-15 лв отгоре. А за колегата Снейк, гледай сега и аз съм на твоето мнение, но имам 15-тина коли в данъчното, на които всяка година им се плащат дънъците, въпреки, че повечето не са карани последните няколко години - бавно развиващи се проекти , за мое съжаление прекалено бавно, ама не остава време. Но имам и няколко, които още са с неустановено бъдеще, но ги карам и сега такъв проблем ми съсипва душевното спокойствие.

                Коментар


                  #9
                  Как минавате на ГТП, ако нямате платен данък

                  Тези в пунктовете за ГТП откога са на държавна и общинска служба.....Бамааму и държава и овча психика...
                  FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                  FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                  Коментар


                    #10
                    истината е, че трябва да си преведеш в законно издържан вид документацията на автомобилите, които притежаваш, и няма да имаш проблеми, момчета ако не забелязвате малко по малко, ни вкарват в правия път, искаме да сме европейци и да живеем като такива, а ако може от тук нещо да краднем, тук нещо да скрием... няма да стане така.

                    Коментар


                      #11
                      Как минавате на ГТП, ако нямате платен данък

                      В белите държави с просрочени държавни вземания не се занимават пунктове за тенически прегледи.Това , че пиша срещу тази практика , не означава че не си плащам данъците .
                      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                      Коментар


                        #12
                        Минах преглед в петък. На пункта където ходя от години ме върнаха, тъй като нямах платен данък за 2012г. Отидох на друго място където изобщо не ме питаха за платен данък, искаха само големия и малкия талон и ГО. Прегледа беше доста обстоен, спирачки, всякакви видове светлини, газ анализатор. Новото е, че прегледа вече важи до дата, а не както преди до месец.
                        Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                        Chevrolet Aveo

                        Коментар


                          #13
                          Kemaloff написа:
                          Новото е, че прегледа вече важи до дата, а не както преди до месец.
                          Покажи в коя наредба/закон го пише? Може и съответен брой на Държавен вестник.

                          Коментар


                            #14
                            Kemaloff написа:
                            Минах преглед в петък. На пункта където ходя от години ме върнаха, тъй като нямах платен данък за 2012г. Отидох на друго място където изобщо не ме питаха за платен данък, искаха само големия и малкия талон и ГО. Прегледа беше доста обстоен, спирачки, всякакви видове светлини, газ анализатор. Новото е, че прегледа вече важи до дата, а не както преди до месец.
                            1.Прегледа от поне 1 година важи до дата!2. Защо да трябва да си плащам данъка,за да мина ГТП? Ако закъснея с плащането на данъка си плащам лихви.Общината си взима своето.Аз не съм нарушил закона,като съм забавил плащането. Търпя си санкцията. Аз лично се опитвам колкото се може по-късно да си платя данъците. Просто така ми е по-изгодно.Плащам си наказателните лихви и ме устройва напълно.
                            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                            Коментар


                              #15
                              Kemaloff написа:
                              Минах преглед в петък. На пункта където ходя от години ме върнаха, тъй като нямах платен данък за 2012г. Отидох на друго място където изобщо не ме питаха за платен данък, искаха само големия и малкия талон и ГО. Прегледа беше доста обстоен, спирачки, всякакви видове светлини, газ анализатор. Новото е, че прегледа вече важи до дата, а не както преди до месец.
                              Както вече казах, в момента не си длъжен да си платил данъка за 2012 г. А за "новото", аз откакто се помня на картончето за ГТП пише датата на прегледа, но на стикера, залепен за стъклото, са отбелязани само месецът и годината, през които трябва да се явиш на преглед, но не и точната дата. То па тва е егати и "проблема" - дали ще се явиш на първи, осми или 15-ти каква е разликата? Все едно - един път през годината трябва да се явиш. Дори и месец по-рано да го направиш, не губиш нищо.
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар

                              Working...
                              X