Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се извиня ли на съседа?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    fihi написа:
    ls1 написа:
    Може би имаше вариант и първо да вдигнеш чистачките.
    Той щом е спрял там, надали ще разбере защо са му вдигнати чистачките.
    Най-много да помисли,че някой му прави услуга и ги е вдигнал да не замръзнат
    Животът е това,което се случва докато кроим други планове.
    Love is a language spoken by everyone,but understood only by the heart

    Коментар


      #17
      Са аз да споделя, че и аз като вас така се паля с твърдо не и въвеждам ред в района и се наложи да пребоядисам колата. Така че помисли си дали съседа няма да търси мъст сега...

      Коментар


        #18
        Остава и мъст да търси, трябва да е най-тъпият и прост и малоумен и ограничен човек на света! Ако има само една мозъчна клетка повече, отколкото са му нужни да диша и да сере, трябва да потърси колежката и да поднесе своите извинения и да обещае, че това няма да се повтори! Малко му е било, трябвало е на средата, да запушите улицата, паякът сам ще си дойде. Как може такива селяндури да има на тая земя... Да паркираш на инвалидно място и да преместиш антипаркинга...

        Коментар


          #19
          Не.

          Коментар


            #20
            ogi28b написа:
            Остава и мъст да търси, трябва да е най-тъпият и прост и малоумен и ограничен човек на света! Ако има само една мозъчна клетка повече, отколкото са му нужни да диша и да сере, трябва да потърси колежката и да поднесе своите извинения и да обещае, че това няма да се повтори! Малко му е било, трябвало е на средата, да запушите улицата, паякът сам ще си дойде. Как може такива селяндури да има на тая земя... Да паркираш на инвалидно място и да преместиш антипаркинга...
            Пробвай да го направиш на 10 водача, представи им се после и ще се окаже, че 9 от 10 са такива...

            Коментар


              #21
              За съседа лошо или нищо а за съседката , мммм според зависи :D
              Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
              Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

              Коментар


                #22
                На неправилно паркиралите (тези които ми пречат) им слагам едно листче под чистачката с напомняне да си прегледат съответния член от ЗДвП. След това не са повтаряли грешката си. Обаче да паркира на място на инвалид, като преди това е преместил заграждението, на секундата вдигам телефона и викам КАТ. Ако в града има паяк и него.С такива никакви компромиси и моментално наказание. Извинение ли? Тоя е направо за бой!
                Няма начин да няма начин!

                Коментар


                  #23
                  По едно време броиха освидетелстваните от ТЕЛК и ги изкараха 800 000 човека. Така че има шанс човека да е инвалид. Инвалид не значи само седящ в количка. Не го защитавам, просто трябва да се провери, предупреди, па тогава чак такива мерки. Щото какво ще получи човека ако излезе че е инвалид, независимо в каква степен? Едно ’айм сори’?

                  Коментар


                    #24
                    Нали ще има лепенка ако е инвалид...Съгласен съм с Оги.

                    Коментар


                      #25
                      Лепенка има ако е регистрирана на инвалид, със съответните там привилегии. Вижте, аз обикновено съм този дето е краен и ме обвиняват че слагам всички под общ знаменател. А в тоя случай автоматично без абсолютно никаква проверка всички приемате че човека е нарушител. Колежката изобщо не е знаела на кого е колата, чак после е разбрала даже че е на комшия. Как ще реагирате ако вие сте инвалид, взели сте на познат колата и после я заварите избутана? Малко ви е всичкото и борбата с физическото усилие, ами и това на главата. Може хич да не е това случая и човека да е откровен нахал. Но някой провери ли?

                      Коментар


                        #26
                        Предполага се, че щом човека е комшия на колежката и тя се възмущава, то той не е инвалид. Иначе само си пълним форума с драсканици.Обаче на Кауфланд, Била, Метро и т.н. масова се паркира на местата за инвалиди и то от мастити бизнесмени със скъпи коли, защото може да се претоварят от ходене 15-20 м пеш. За такива само дърво!
                        Няма начин да няма начин!

                        Коментар


                          #27
                          Re: Да се извиня ли на съседа?

                          dkenanova написа:
                          Познайте защо е паркирана така колата Въпросния индивид беше паркирал на персоналното инвалидното място пред блока,като беше преместил антипаркинг заграждението. Това не е за първи път и съм свикнала.Но днес ми падна пердето и помолих за помощ две здрави съседчета.Последва наказание "избутване" на заден ход,докато и се заключи волана.Извадихме голям късмет,че беше забравил да си заключи колата. То аз седях от страни и гледах сеир де.Но сега след няколко часа,взе да ме гризе съвеста,след като установихме,че колата е на съсед от блока.Да се извиня ли на съседа?
                          Колежката изобщо е нямала идея на кого е колата.

                          Коментар


                            #28
                            nikolovvd написа:
                            За такива само дърво!
                            ...ама неокастрено! Иначе, според мен, няма място за извинение, колежке.
                            "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                            Ванга

                            Коментар


                              #29
                              Уф, "съсед от блока"... какво повече искаш?Ако си взел колата на приятел няма да спреш на място за инвалид, защото ще мине паяка и ще трябва да ходиш да взимаш колата и да плащаш

                              Коментар


                                #30
                                Съсед от блока се оказва след няколко часа, нали така? В момента на избутването е бил "не знам кой".Аз не споря дали човека е виновен. Това е съвсем отделен въпрос. Има си КАТ, паяк, там който отговаря. Звънкаш, сигнализираш, толкоз. Останалото му викат "самоуправство". Рипаме да сме в белите държави, но за такова нещо ако човека се окаже инвалид леле какво ви чака там.Понеже пишат и колеги инвалиди във форума, много ми е интересно как ще реагирате ако някой от тях се оплаче че си е оставил колата, а я е намерил избутана. Не може ей така, спрял ли е на инвалидното място - автоматично е нарушител.А иначе дали трябва да се извинява не знам. Доколкото усещам мотива за извинение в случая е, че ау, той се оказал комшия, а не някой дето да се разкара и да не мъсти. На колежката мога да кажа една универсална истина. ВИНАГИ ще се намери кой да му каже.

                                Коментар

                                Working...
                                X