Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

курсове за "професионална компетентност" на водачи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ако ти Venco67 случайно започнеш като проектант в нашата фирма никой няма да ти поиска документ за проофесионална компетентност-член на камарата на инженерите-и ти го знаеш това нали ?
    Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

    Коментар


      #17
      кроко61 написа:
      Ако ти Venco67 случайно започнеш като проектант в нашата фирма никой няма да ти поиска документ за проофесионална компетентност-член на камарата на инженерите-и ти го знаеш това нали ?
      Всъщност, искат, Емо. При това искат "пълна проектантска", и ако нямаш, те отсвирват. Там където не искат, просто заобикалят закона. В закона изрично си пише, че проекти, изготвени от проектанти, които не са членове на камарата не подлежат на разглеждане и одобрение от компетентните органи.Това че на много места един прави проекта (без да е член на Камарата), а друг се подписва отдолу - е масова практика - но в един момент някой така ще изгърми, че...Разбира се, че моето мнение е съвсем различно от сегашната действиетелност.Истински проектант не се става, като платиш 120 лв членски внос някъде. Както и безумното решение твои "колеги" (а всъщност - директни конкуренти) да решават дали си способен да си вършиш работата или не. Но моето мнение е без значение... плащам си като поп и толкоз. Поне спретват по един банкет годишно за тези 120 лв... Друга файда досега не съм видял от тая Камара...

      Коментар


        #18
        аз взех C категория през март 2011 и трябваше да карам "начално обучение" курса е 1 месец и 1000 лв ми излезе с таксата за картата в ДАИ. в ДАИ никой и дума не обели като взимах книжка за въпросния курс, разбрах като ме глобиха 1500 лв за това че нямам проф. компетентност

        Коментар


          #19
          вече са по 250 лева за превоз на товари и 250 за превоз на пътници... бахти кожодерите

          Коментар


            #20
            nedialk00 написа:
            вече са по 250 лева за превоз на товари и 250 за превоз на пътници... бахти кожодерите
            250 са за тези взели категориите преди 2009 годинапериодично обучение 250 лв (1 седмица е курса)начално обучение (за тези след 2009) между 700 и 1200 зависи от фирмата (1 месец е курса)

            Коментар


              #21
              добре примерно ако си имам мой си камион и си го карам за кеф, без да извършвам заплатени услуги с него, необходим ли е този документ ?

              Коментар


                #22
                Ако те спрат ДАЙ с празен камион може да ти пишат акт, че караш незаконно въздух! Тъй де, щом няма товар има въздух! :D
                Няма начин да няма начин!

                Коментар


                  #23
                  nedialk00 написа:
                  добре примерно ако си имам мой си камион и си го карам за кеф, без да извършвам заплатени услуги с него, необходим ли е този документ ?
                  По-горе вече отговорих на този въпрос.НЕ.На ДАИ изобщо не им е работа да те спират, щом си караш камиона за кеф, а не извършваш "превоз на пътници и/или товари".

                  Коментар


                    #24
                    nedialk00 написа:
                    добре примерно ако си имам мой си камион и си го карам за кеф, без да извършвам заплатени услуги с него, необходим ли е този документ ?
                    Не,необходим е само ако изкарваш пари по този начин тоест ако си шофьор на заплата или собственик на транспортна фирма.А и цената си е супер, в Германия са пет модула на обща стойност около 850 Евро
                    Fiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
                    Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!

                    Коментар


                      #25
                      То добре айде искат професионална компетентност, ама защо няма една фиксирана цена ами всеки си слага май квато той си иска. В Плевен курса стува 350 лв, във Варна е 220, в Русе е 300, по другите градове вече кой знае какви други варианти ги има!!!!

                      Коментар

                      Working...
                      X