Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

курсове за "професионална компетентност" на водачи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    курсове за "професионална компетентност" на водачи

    някой знае ли що за дивотия е това, и какви са цените ? става въпрос за превози на товари и пътници - с и д категории (важи и за Е) ако имате С, Д, Е след 10.2009 трябвало да се кара начален курс, а иначе на всеки 5 се карал опреснителен курс или нещо от този род..

    #2
    Ако си придобил С категория преди 1992 г. вече трябва да разполагаш с този документ.За останалите водачи срокът е до края на 2012 г.Курсът струва 250-300 лв, а самият документ се издава от ДАИ и струва 80 лв.Честито!Дис ис дъ Бългериан Уей...
    I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

    Коментар


      #3
      Колега,според ТИРаджийския форум е по 250 за товари и 250 за пътнициЕто,разгледай го. http://www.driver-bg.eu/index.php?topic=1624.0 Можеш да напишеш професионална компетентност в търсачката им.Излизат интересни неща.Не изисква регистрация

      Коментар


        #4
        Пропуснал съм пътниците ... пак честито!!!
        I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

        Коментар


          #5
          И ако нямам такъв документ - кво?Имам си категорията, карам празен камион примерно - нищо не превозвам, лично мой камион например!? Не ми е професия, просто предпочитам да карам камион вместо лек автомобил!?!?Ей... дивотия след дивотия в таз страна (умишлено не използвам думата "държава" )

          Коментар


            #6
            Dilyan-Z написа:
            Колега,според ТИРаджийския форум е по 250 за товари и 250 за пътнициЕто,разгледай го. http://www.driver-bg.eu/index.php?topic=1624.0 Можеш да напишеш професионална компетентност в търсачката им.Излизат интересни неща.Не изисква регистрация
            Диляне, прочитайки линка, още повече намразих всичко, що почва с "държавно"...

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              И ако нямам такъв документ - кво?Имам си категорията, карам празен камион примерно - нищо не превозвам, лично мой камион например!? Не ми е професия, просто предпочитам да карам камион вместо лек автомобил!?!?Ей... дивотия след дивотия в таз страна (умишлено не използвам думата "държава" )
              Все едно нямаш СУМПС, извратената логика е, че ти знаеш да караш, но не си КОМПЕТЕНТЕН ВОДАЧ ... а глобите на бившето ДАИ (май трябва с "Й" да се изписва) започват от 500 лв.Дидо, аз по неволя съвместявам и длъжността р-л транспорт и да ти кажа, всеки шофьор трябва да си наема човек да му води бумащината!
              I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

              Коментар


                #8
                елезте с сайта на ИААА и там си пише всичко.

                Коментар


                  #9
                  Ама мене какво ме касае ДАИ?!?Ако аз съм достатъчно извратен и си карам камиона като личен автомобил, не съм фирма, не извършвам превози срещу заплащане. Просто малко по-голям личен автомобил?Нещо ей такова, без ремаркета:§ 1. По смисъла на този закон (Закона за автомобилните превози):1. "Обществен превоз" е превоз, който се извършва с моторно превозно средство срещу заплащане.2. "Превоз на товари" е дейност на физическо или юридическо лице, регистрирано като търговец, извършващо превоз на стоки срещу заплащане със собствени или собствени и наети превозни средства, включително и на лизинг, независимо дали са натоварени или не.Ако си карам камиона като личен автомобил, не попадам в горните 2 категории. ДАИ не ме касае Всъщност си отговорих на въпроса Иначе е ясно, че всичко е направено за цоцане на парички от и без това изстрадалия български народец.

                  Коментар


                    #10
                    курсове за "професионална компетентност" на водачи

                    Брееееееееййй....Категория С имам от 1984 г. През 2005 г. ми подновиха СУМПС .И сега , ако ми искат 80 лв. ???
                    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                    Коментар


                      #11
                      Колегата Immortal е прав защото и таксито е обществен превоз и е под наблюдението на ДА"Й" въпреки че е лек автомобил и за бакшишите важи психо теста и т.н.... А аз като него ако бях малко по добре платежоспособен щях да си ходя на работа с автобус и то съчленен :D
                      Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                      Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                      Коментар


                        #12
                        курсове за "професионална компетентност" на водачи

                        С двама италианци миналият месец пътувахме насам - натам .Учудиха се от присъствието на КАТ на пътя , а също и от присъствието на онова недоразумение ДАИ .Срамувах се и като трябваше да превеждам въпросите на нашите граничари на Дунав Мост ,, Къде отивате , Господа ’’ ?
                        FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                        FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                        Коментар


                          #13
                          Re: курсове за "професионална компетентност" на во

                          Румен_Хинчев написа:
                          Срамувах се и като трябваше да превеждам въпросите на нашите граничари на Дунав Мост ,, Къде отивате , Господа ’’ ?
                          Отклоняваме се от темата...но...И мен една гранична полицайка на Свиленград (КПП Капитан Петко Войвода) преди време ми зададе такъв въпрос. Отговорът ми беше "На разходка из Европейския съюз". Нищо повече не ме пита.

                          Коментар


                            #14
                            avvasilev написа:
                            ... а глобите на бившето ДАИ (май трябва с "Й" да се изписва) .....
                            Баща ми още преди 89-та ги наричаше така. Нищо ново под слънцето, всичко си върви така още от време оно, когато нямаше нищо и всичко ставаше с връзки ( ти на мене аз на тебе) или с пари, а което не ставаше с пари, ставаше с много пари. Това е, корупцията си върви още от времето на така наречения комунизъм.

                            Коментар


                              #15
                              Не разбирам какво толкова се чудите, че освен СУМПС се изисква и още някакъв документ за който естествено трябва да се кихне някой лев. То тая практика не е от вчера. Та нима аз с инженерската си диплома мога да извършвам примерно проектантска дейност, без да стана член на камарата на инженерите? А нима правоспособен юрист има право да парктикува като адвокат без да стане член на адвокатската колегия. И за всичко се плаща... Само разликата в случая е че се плаща директно на държавата /в лицето на ДАИ/. Изобщо спрях да се очудвам на такива новини.
                              Peugeot 301
                              Punto 1.9 JTD - на жената

                              Коментар

                              Working...
                              X