Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Почистване/смазване на ръчен часовник.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ogi28b написа:
    Не ви знам какви батерии слагате, но ми е трудно да повярвам, че издържат толкова малко, ако са от сериозна марка и показват поне 1.58 В преди да бъдат сложени.
    Оги, много, много си прав, обаче аз лично не се задълбочавам толкова - грабам една батерия, слагам я и газ... Слагал съм и Сони, и Максел - все тая. Кой знае колко са седяли по магазините тия батерии докато стигнат до часовника ми. Може да са произведени преди 3-4-5-6 години, знае ли човек.В крайна сметка за часовник за 50лв, кво да му мисля толкова. То и верижката му се разпъна с годинити - нищо че е метална(стоманена) - отвориха й се по малко сглобките... Та ми оскуба космите на ръката и лопка... Заминава по течението и това е... То за 6 години 2 пъти колата съм си сменил, а часовника - все същия... Съзирам някаква несправедливост
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #17
      Не е нормално батерията да изкарва по-малко от две години, освен ако часовника не е с хронограф и той се използва всекидневно. Имам Raymond Weil от 1995г. и Candino от 1999г. и двата оригиналните им батерии бяха "RENATA". Не знам колко са стояли по витрините, но и двата изкараха по над 5г. с тези батерии. В последствие са сменяни с Maxell и SONY, които ме карат поне по три години. За тези години часовниците са ходили по два пъти за основно сервизиране и профилактика.
      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

      Коментар


        #18
        Явка, май си напълно прав за батериите.Моя часовник е по-млад - на около 4 години.2 години с оригиналната батерия си изкара (толкова пише и в книжката). Със следващата умря много бързо.Смених я пак. Започна да спира от време на време. Както казах последните 3-4-5 месеца е бетон. Цепи си секундата. Май е избързал с 2-3 секунди за тия 4 месеца но ще му го простя Та и аз въпреки това съм решил да го заменя. Метнал съм едно око на един Джи-Шок, метален. Та ръката не ми е много голяма, та за това избрах възможно най-малкия метален такъв, като изискването ми беше и да не е мега шарен. За това съм се спрял на това:Хем ще го блъскам мега спокойно, даже нарочно хем го избрах да е със самозареждаща се батерия, та да не попадам на бъдещи ментета.Пък ако събера смелост да си сменя часовника и намеря точно този в България със сив циферблат, спокойно ще си смажа моя с ВД40 да видя дали ще спре Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          Имай едно наум с тази презареждаща се батерия, тя въобще не е вечна .
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #20
            batproho написа:
            Имай едно наум с тази презареждаща се батерия, тя въобще не е вечна .
            Никой не си мисли, че има нещо вечно.Тъкмо ще видя колко време ще изкара. Пък може да я сменя и след 1 година, а може и след 8, примерно :DАма ето на, батерията в ключа на БМВ-то захапва 9-та година пък още работи. Може и да изкарам някакъв късмет с тая соларна щуротия
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #21
              Принципно слънчево зарядните батерии на Касио и съответно Еко драйв на Ситизън при интензивно натоварване изкарват 7-9години. Конкурента им кинетик на Сейко средно 5-7години. А в последствие самия акумулаторен елемент е и скъп и трудно се намира (поне в България), това само за информация .
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #22
                Аз си търся рибарски часовник. Искам да показвам атмосферно налягане и температура.Оферти? :D
                "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                Коментар


                  #23
                  tyson написа:
                  Аз си търся рибарски часовник. Искам да показвам атмосферно налягане и температура.Оферти? :D
                  А къде и каква риба има нещеш ли да показва?И на какво кълве?
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #24
                    tyson написа:
                    Аз си търся рибарски часовник. Искам да показвам атмосферно налягане и температура.Оферти? :D
                    Търсиш си Casio от серията им Pro-Trek .
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар

                    Working...
                    X