Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чувствате ли се прецакани от покупката на винетка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Сега се замислих за нещо и признавам си,че на съм се интересувала досега. Това ли са действителните цени за ремонт и построяване на пътища? И колко ли успяват да " оскубят" Държавата фирмите изпълнителки?
    Животът е това,което се случва докато кроим други планове.
    Love is a language spoken by everyone,but understood only by the heart

    Коментар


      #77
      Ето една скъпа магистрала, заради множеството тунели и мостове:[i:1fc20a9e4f]Магистрала ,,Люлин

      Коментар


        #78
        много се извинявам но накрая на всяка година казват колко са събрани от винетки и ако не се лъжа за 2011 година бяха около 265 000 000 лева...аз имам кола от 5 години като от тази и от миналата година съм изряден и си купувам винетка с чистото съзнание, че може би няколкой ден ще видя нов асфалт някъде...та ако сметнем за тея 5 години всичките милиони където са събирани, какво са направили: ами редовно пътувам София-Стара загора-Сливен, поне 3-4 пъти в годината Сливен-Бургас-Южно Черноморие... поне 2 пъти в годината на планина(предимно Стара Планина), всеки месец пътувам Сливен - Община Тополовград(Област Хасково)....та по тези маршрути от 5 години не съм виждал нов асфалт, а дупки не липсват въобще...магистралите са в окаяно състояние....а тея милиони къде ги събират така ли нямаха за 4-5 километра нов асфалт и то на магистралите.....а да не говорим в обшина Тополовград как е . Искате ли да ви пратя видео клипове по какъв път се кара - пътя е изцял върху кал и чакъл, някога имаше остатъци от асфалт....а иначе се води републиканска пътна мрежа....та скъпи колеги посочете къде за 5 години са оправили някой път. Къде ремонтират? И само неказвайте "ами новите участъци от тракия се строят с пари от винетки" . Ами не е така строят се от европейски пари. А парите от винетки отиват за бонуси в пътната агенция...ако искате ще ви изровя видео материала от новините на БТВ където дават репортаж точно за това...
        Fiat Bravo 1.9 JTD 100

        Коментар


          #79
          Еми да, така е. Затова - не си купувай винетка и не пътувай по тези пътища с кола, просто е. Използвай БДЖ, автобусни превози.

          Коментар


            #80
            И от двата вида транспорт имам лоши спомени /не,че не съм пътувала/
            Животът е това,което се случва докато кроим други планове.
            Love is a language spoken by everyone,but understood only by the heart

            Коментар


              #81
              БДЖ - за да се запали някъде по пътя вагона или да спре тока за 2-3 часа. Не благодаря. Ама, защо така колега ОГИ с тея разсъждения "като били лоши пътищата не се качвай на кола" ? Това ли е решението? Ми дай, и заплатите като са ниски и да ходим да работим по чужбина. Дай като тока е скъп и да го спрем и да си светим на свещи и да си готвим на дърва. Дай като е скъпо парното да се топли на въглища и дърва. Това ли според теб е решението ?
              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

              Коментар


                #82
                mitkosoft написа:
                ....та скъпи колеги посочете къде за 5 години са оправили някой път. Къде ремонтират? ...
                http://stroitelstvo.info/shimg/oo_1172340.jpgАз съм пътувал по Лот 11 и Лот 19.
                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                Коментар


                  #83
                  mitkosoft написа:
                  БДЖ - за да се запали някъде по пътя вагона или да спре тока за 2-3 часа. Не благодаря. Ама, защо така колега ОГИ с тея разсъждения "като били лоши пътищата не се качвай на кола" ? Това ли е решението? Ми дай, и заплатите като са ниски и да ходим да работим по чужбина. Дай като тока е скъп и да го спрем и да си светим на свещи и да си готвим на дърва. Дай като е скъпо парното да се топли на въглища и дърва. Това ли според теб е решението ?
                  Според мен, колегата Оги иска да каже, че докато все търсим някакъв начин да не си купим я винетка, я да спестим някой данък, я нещо друго, нещата няма да се оправят. Но, за да не се чувствате прецакани, купувайки си винетка, просто не я купувате, но и не карате кола, а разчитате на алтернативен транспорт.
                  Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                  Коментар


                    #84
                    Малко извън темата, но....някой минавал ли е близките 2-3 месеца през подбалканския път София - Бургас? Дали е ремонтиран вече? Миналата година минавах от там но имаше участъци които бяха разчистени за ремонт, но сега незнам как е. Дали са ги оправили ?
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                    Коментар


                      #85
                      смятам, че да си купиш повече от една годишна винетка е излишно. щото:гледам на файла, прикачен от колегата, че рижкия проход също го ремонтират, та искам да си споделя впечатленията от него. значи оттам минахме през 2009 от морето към шумен - разкошен път, много ми хареса! през 2010 си викам дай пак оттам да мина, само че в обратната посока. и да се е поразбил, колко ще се е разбил за една година, предвид прекрасното състояние в което беше. лунен пейзаж беше, колеги! на места не си личеше да е имало асфалт някога! и то само за една зима - от първокласен път до пълна съсипия. в един от траповете, така се треснах с 30-40 км/ч, че ми гръмна пиропатрона на пасажерския колан. добре, че нямам възглавница там! беше ми малко позацапан радиатора и от ниската скорост и голямата жега колата загряваше при включен климатик и децата ми - на 2 и на три годинки тогава, се спукаха да реват, че им е горещо. беше пълен кошмар! и после 1000 км. страх да не ме спрат при всяка патрулка, щото жената е без колан на практика. уби ни се кефа от цялото пътуване! отделно коланът. та, предвид факта, че през 2013 година въпросният проход ще е отново ремонтиран, аз през 2015 година отново ще мина оттам, живот и здраве, и ако е в някакво приемливо състояние, ще се сълася, че първо аз трябва да съм коректен в плащанията си към държавата, а после да чакам тя да е коректна към мен.щото, съгласете се, никъде не даваш първо парите и после да ти покажат салама. даже и ВиК, като монополисти, не ти казват, я сега ми плати водата до края на годината, щото ще ремонтираме магистрален водопровод, като се стопли след три месеца! всъщност и заплата получавам в края на изработения месец, и аванс не по-рано от средата на същия месец, за да ми кажат, ти сега си купи пет винетки за петте си коли, например, пък ние на лято ще построим/ремонтираме качествено пътищата, ако не е криза, ако всички си платят пенсионните осигуровки, ако предишното правителство едиквоси, ако 40 години комунизъм едищоси! разберете ме правилно, имам една кола и задължително си купувам годишна винетка, за да съм сигурен, че ще съм винаги изряден, но ако имам две коли, не бих си купил две годишни винетки, а бих си ги местил, според това с коя кола съм извън града. и във всеки случай няма да си сменя мнението по въпроса преди екскурзията до "ремонтирания" Рижкия проход през 2015 и после - в зависимост от това какво ще намеря там.
                      браво 1,6/90 - 09 г.

                      Коментар


                        #86
                        Аз пък мисля така:Ако си купя една винетка ще ми откраднат 67лв.Ако си купя 2 ще ми откраднат 134лв.Няма смисъл сам да се цакам с топла бира.
                        FIAT BRAVO 1.6
                        FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                        LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                        Коментар


                          #87
                          Да кажа и аз,третокласен път №606 който води до Стрелча,Копривщича,Панагюрище е направен през далечната 1950та и частично рехабилитиран през 1975 вече не е никакъв пътколи рейсове и камиони влизат в отъпканите ниви зада избегнат 40-50 сантиметрови дупки,за каккви винетки говорим като Бравата ми стана за 5 години пълен кенеффффф А лично шефа на Хебросбус Пловдив е принуден да насипва пътя с баластра и чакъл за да не му се чупят каляските по дупките ха ха ха пълен шииит ебаси
                          FIAT BRAVA_ELX 1.6 16V 103HP 97

                          Коментар


                            #88
                            dkenanova написа:
                            Сега се замислих за нещо и признавам си,че на съм се интересувала досега. Това ли са действителните цени за ремонт и построяване на пътища? И колко ли успяват да " оскубят" Държавата фирмите изпълнителки?
                            Преди 8 години мой приятел геодезист беше в бригадата, която замерваше пътя Варна-Бургас. Казваше, че там допуска за грешка е до 5 сантиметра, защото иначе ще се oскъпи излишно много пътя, който и без това си бил предостатъчно скъп. Та от него знам, че през 2004та, когато и петрола беше по-евтин, че цената на 1м2 асфалт е 200лв. Сложи това върху новата цена на петрола и инфлацията и изобщо няма да се изненадам ако съвременната цена е 400 и повече лева.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #89
                              Вчера от какъв кратер се разминах в Дървеница!!! И на тъмно и не осветено, късмет изкарах просто.. и никаква сигнализация, че има дупка и че тя е поне педя...

                              Коментар


                                #90
                                ogi28b написа:
                                Да бе, и кой ще си купи винетка за 200 лева? ...
                                Ще си я купи, този който не се чувства прецакан. Не мисля, че пътища се строят само и единствено с парите от винетките за леки автомобили. Я виж колко тежкотоварни коли има по пътищата.Като видя, че има ремонтирани пътища с радост ще си купя винетка с мисълта, че другата година ще карам отново по хубъв път. Но в сегашното положение, както каза popara801, само ни крадат парите. Не ми се смята колко пари съм дал за винетки, но аз карам кола от 2007г. и всяка година, в края на декември си купувам винетка (оригинална). От 2 години март месец купувам втора (оригинална) винетка и за другата кола. Тази година реших да спестя пари, като взема евтина винетка, но не можах да се "уредя".Ако някой все още не ме е разбрал - чувствам се много прецакан, затова искам да си взема евтина винетка, а не защото ей така ми се хитрува.

                                Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

                                Коментар

                                Working...
                                X