Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чувствате ли се прецакани от покупката на винетка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чувствате ли се прецакани от покупката на винетка

    Здравейте, миналия петък си пътувах от София за Сливен и реших да бъда съвестен водач и си купих годишна винетка. Не след дълго, "наслаждавайки" се на пътуването с високите цени на горивата и твърдото окачване на Фиат-а, започнах да се "наслаждавам" и на "новия" облик на пътната настилка преди и след Пловдив(по магистрала Тракия). И за поредна година си псувах в продължение на 60-70 километра докато дойде новия участък до Стара Загора. Та какво не ми харесва на пътя. Ами доста трудно е да се сравни и със швейцарско сирене, по скоро като ренде ама от страната където са по-ситните дупчици. След като безпрепятствено нацелих около 40-50 дупки от който вече левия ми носач се разчука зверски, претръпнах с чувството, че е нещо нормално да даваш пари за винетки и да разбиваме колиците си които поддържаме с последни средства. И така излязох на участука до стара загора. Там за момент си помислих че карам по магистрала. За момент, защото участъка е 20км а магистралата 214км. И така, вече доволен че съм подмогнал държавата с последните си пари за такса пътища продължих към Сливен. И за мое голямо "учудване" пътя между Стара Загора и Сливен беше тотално разбит от топенето на снега който беше около 2-3 сантиметра тази година в тази област като изключим преспите от по 1-2 метра. На места има ями от по една педя. В някой дупки даже като ги наближиш и се вижда само тъмница благодарение на дълбочината им. На места може да видите Япония даже през тях. И така карайки си с 50-60 по този участък заради десетките тирове и невъзможността да виждам навреме дупките. Попаденията с лявата гума вече станаха около 70-80. Може и повече да е след като вече при 120 ми се тресе зверски колата от кривата джанта. И така ако вече сте прочели неволите ми в желанието да се прибера за 2 дни да си видя родителите, споделете чувствате ли се и вие като мене прее*ани от държавното звено наречено пътна инфраструктура, давайки им мизерните си пари и да гледаме как всяка година асфалта си изчезва и не се преви нищо по въпроса. Чувствате ли се горди , че живеете в този ъпсурд наречен България. Та това е магистрала подяволите къде другаде ако поне тя не е поддържана?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    Повече се чувствам прецакан като си плащам данък МПС.Иначе конкретно на въпроса - да.Стара Загора - Сливен е минно поле, потвърждавам
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Не се чувствам прецакан. Задължителна е, купувам я, лепя я на джама и я забравям. Пътищата че са зле след снеготопенето, зле са, много зле са. Миналата седмица дадох 120 лв. за ремонт на предницата, но това е положението.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        благодаря за подкрепата сега поне колегите няма да си мислят, че преувеличавам
        Fiat Bravo 1.9 JTD 100

        Коментар


          #5
          Преувеличаваш според мен.На 19.02 с колегата Дидо(имортъл) изминахме над 500 км из България.Маршрут :Бургас-Кабиле-Сливен-Казанлък-Хисаря-Старосел-Пловдив-Стара загора-Нова загора-Сливен-Кабиле-Бургас. Не видях така описаната от теб трагедия.Имаше дупки на места,но нищо необичайно за сезона.Все пак иска време и технологична възможност да се запълнят.
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            #6
            да колега нямам си работа и реших да седна да преувелича , че ми е скучно.....нищо лично щом през 10 секунди заобикалям дупки, и това за тебе е нищо значи имаме различни представи за количество
            Fiat Bravo 1.9 JTD 100

            Коментар


              #7
              И аз не се чувствам прецакан. Купувам я, лепя я, и забравям за нея. Изобщо не очаквам, че след като си я купя и залепя, ще започна да карам по ново шосе, но се надявам, че ако повече колеги започнат да мислят като мен и колегата по-горе, има надежда.А към мърморещите колеги:Дали направихте нещо по въпроса? Примерно: Дали поне звъннахте поне на 112 да съобщите за опасни дупки, или за Вас компютърното/задклавиатурно форумно мрънкане е достъчно?
              Lupo - The Monster
              Е83 3D

              Коментар


                #8
                Не. Дупките по моя маршрут са предимно в градовете. Забелязах че около седмица след отварянето на дупка по междуградските пътища се запълва. Мисля, че нещата доста са се подобрили, остава само и качеството да го докарат поне до някакъв приемлив минимум.Има една дупка на изхода на Варна, дето преди години я пълнеха всеки 1-2 месеца. От повече от две години не се е отваряла, само леко е хлътнала, което си е постижение.
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  За всичко,за което даваш пари,някой с тях си пълни гушата,а на теб ти се изпразва джоба,без да имаш някаква възвръщаемост си е прецакване.В случая имам в предвид Общ.данък,ГО,винетка,ДДС и акциз на горивата,скъпия ГТП-грешни пари,за да притежаваш МПС.
                  Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                  ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                  Коментар


                    #10
                    не се чуствам прецакан, тази седмица пътувах по главния софия - варна, и в частност в частта от софия до отбивката за стражица, и честно казно състоянието е както преди зимата, аз съм доволен от пътя дупките по пътя са във велико търново както винаги до практикер, незнам колко години са им необходими да го оправят тоя участък

                    Коментар


                      #11
                      nedialk00 написа:
                      дупките по пътя са във велико търново както винаги до практикер, незнам колко години са им необходими да го оправят тоя участък
                      На въпросното място има гумаджийница Не че има нещо общо де, но добре дошло за тях Надяваме се във В.Търново тоя проблем по ул. Магистрална, от входа на В.Търново до изхода да бъде решен, след като приключи "водния проект". За целта в момента е затворен 1/3 от Южния пътен възел, а в последствие от там посока София до Практикер поетапно движението ще се извършва в едната лента или през кв. Чолаковци и ул. 36-та, от което отново ще загубят OMV а складовете ще бъдат недоволни.

                      Коментар


                        #12
                        Ами никой не ти е опрял нож в гърлото да я купуваш тая винетка че да се чувстваш прецакан. Не те кефи да плащаш за такива пътища - ми не плащай.Вози се на влак или на рейс примерно, или пък поеми риска да караш без винетка и да платиш акта ако те хванат.Аман от мрънкане.
                        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                        FIAT БРАВО 1.2 16v
                        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                        Коментар


                          #13
                          Абе кво ви е нормалното да се запълват дупките......и ква е файдата, като на следващата зима всичко запълнено пак е леш......Тракията има трагични участъци, преди 2 години изкривих джанта в дупка на магистралата........нормално е като се направи един нов участък то той да трае поне 5 години, а тука на втората почват да "пълнят дупките" иначе си мислим че пътя е нов......Мда, чуствам се прецакан че си купувам винетка, туширам леко чуството с обстоятелството че не съм я залепил и се слага и на други места........
                          Alfa 156 2.0 TS
                          Alfa 156 20VTurbo
                          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                          Locost TF1 3.0V6

                          Коментар


                            #14
                            coolboby написа:
                            nedialk00 написа:
                            дупките по пътя са във велико търново както винаги до практикер, незнам колко години са им необходими да го оправят тоя участък
                            На въпросното място има гумаджийница Не че има нещо общо де, но добре дошло за тях Надяваме се във В.Търново тоя проблем по ул. Магистрална, от входа на В.Търново до изхода да бъде решен, след като приключи "водния проект". За целта в момента е затворен 1/3 от Южния пътен възел, а в последствие от там посока София до Практикер поетапно движението ще се извършва в едната лента или през кв. Чолаковци и ул. 36-та, от което отново ще загубят OMV а складовете ще бъдат недоволни.
                            пак ли ще се обикаля.. ужас, като правиха 1 година кръговото неможаха да направят и там...

                            Коментар


                              #15
                              Не Задължителна е Ако не шофирате няма да се прецаквате нито с винетки ...нито с ремонти

                              Коментар

                              Working...
                              X