Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чувствате ли се прецакани от покупката на винетка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Ако бяха въвели тол такса да АМ "Тракия" сигурно никой нямаше да я ползва от София до Пазарджик!
    Няма начин да няма начин!

    Коментар


      #62
      nikolovvd написа:
      Ако бяха въвели тол такса да АМ "Тракия" сигурно никой нямаше да я ползва от София до Пазарджик!
      Ако е в сегашното си състояние - със сигурност. ПП: Темата ме подсети да си потърся поръчаната "евтина" винетка, но се оказа, че са свършили. Така се налага до няколко дни да се прецакам отново с 67лв., като незнам точно колко от тях ще отидат за ремонт на пътища и колко за печат, дизайн и какво ли не.

      Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

      Коментар


        #63
        Ей не успя да накажеш държавата значи, тюх.

        Коментар


          #64
          mitenceto89 написа:
          Нито едните (67) нито другите (35) ще отидат за ремонта на пътищата - според мен. Ако ме убедиш в обратното ще съм ти благодарен. Наскоро Ферариста видя в какво състояние ми е окачването за 10-15 хил.км., като главно са навъртяни по пътя Ямбол-София и обратно. Не мисля, че е нормално да плащаме за нещо, което не получаваме.
          ами виж колко струва поддръжката на пътищата, както и тяхния ремонт или цялостна подмянаслед това виж колко събират от винетки и сам прецени дали парите стигат за нещоа защо толкова малко се събират като винетки - заради такива като тебщом окачването ти се чупи от пътя София-Ямбол си представям за какво качество на окачването ти става въпроспредставям си ако пътуваш Ямбол-Средец...ще трябва да го сменяш всеки дена лятото пуснат новите отсечки от Тракия (която ще те води почти в Ямбол) и изцяло ремонтират кофтия участък около Пловдив (2013г.) пак ли ще кара по системата 35 лева?защото съм сигурен че не си купуваш винетка не като "протест" срещу състоянието на пътищата, а просто защото си намерил начин да ти излиза по-евтино
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #65
            Чувствате ли се прецакани от покупката на винетка

            Наличието на винетка ти дава абселютното право да съдиш държавата в лицето на Агенция Пътна Инфраструкттура .
            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

            Коментар


              #66
              Чувствате ли се прецакани от покупката на винетка

              nikolovvd написа:
              Ако бяха въвели тол такса да АМ "Тракия" сигурно никой нямаше да я ползва от София до Пазарджик!
              Наличието на ТОЛ система предполага съществуването на паралелни пътища .Ей ...радвайте се ( ако може да бъде повод за радост ) , че плащаме само винетки.Има държави с винетна система + ТОЛ .И едно мое виждане :Предвид сравнително незаселената ни територия , което предполага наличието на малък автомобилен парк , с тази цена на винетката посмъртно не могат да се ремонтират пътищата.
              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

              Коментар


                #67
                Особено, ако никой не ги е поддържал 20 години!
                Няма начин да няма начин!

                Коментар


                  #68
                  Поне тия 67 влизат в държавата, както и да ги използват - там са си!

                  Коментар


                    #69
                    Дори и да се чувствам прецакан, най-вече заради състоянието на пътната мрежа, ако се налага да пътувам така или иначе избор нямам.
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #70
                      Sev написа:
                      ами виж колко струва поддръжката на пътищата, както и тяхния ремонт или цялостна подмянаслед това виж колко събират от винетки и сам прецени дали парите стигат за нещоа защо толкова малко се събират като винетки - заради такива като тебщом окачването ти се чупи от пътя София-Ямбол си представям за какво качество на окачването ти става въпроспредставям си ако пътуваш Ямбол-Средец...ще трябва да го сменяш всеки дена лятото пуснат новите отсечки от Тракия (която ще те води почти в Ямбол) и изцяло ремонтират кофтия участък около Пловдив (2013г.) пак ли ще кара по системата 35 лева?защото съм сигурен че не си купуваш винетка не като "протест" срещу състоянието на пътищата, а просто защото си намерил начин да ти излиза по-евтино
                      Не ме и интересува колко струва ремонта на пътищата. Ако трябва ще плащаме и по 200лв. за винетки, НО да отиват за ремонт на пътищата и да има видим ефект. Окачването ми смятам е добре. На фиата също се чупеше доста по Българските пътища, а като се кара в Италия не се чупи.Преди години също бях против "евтините" винетки, но ми писна вече.

                      Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

                      Коментар


                        #71
                        coolboby написа:
                        Поне тия 67 влизат в държавата, както и да ги използват - там са си!
                        Колко от тези 67 лв влизат в съответният фонд, и колко са за пиявиците по веригата, а?
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          #72
                          muns61 написа:
                          coolboby написа:
                          Поне тия 67 влизат в държавата, както и да ги използват - там са си!
                          Колко от тези 67 лв влизат в съответният фонд, и колко са за пиявиците по веригата, а?
                          И все пак нали знаеш една държава от какво се храни?!

                          Коментар


                            #73
                            coolboby написа:
                            muns61 написа:
                            coolboby написа:
                            Поне тия 67 влизат в държавата, както и да ги използват - там са си!
                            Колко от тези 67 лв влизат в съответният фонд, и колко са за пиявиците по веригата, а?
                            И все пак нали знаеш една държава от какво се храни?!
                            Хранил съм я достатъчно и винаги ме е преебавала. Ама когато пиявиците дърпат половината, а може би и повече, какво правим?
                            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                            Коментар


                              #74
                              Когато на някого не му отърва, се спасява поединично! Но това не е варианта!И аз не съм 100% чист, и аз ползвам един талон за паркиране в синята зона по 4-5 пъти, НО!

                              Коментар


                                #75
                                mitenceto89 написа:
                                Ако трябва ще плащаме и по 200лв. за винетки, НО да отиват за ремонт на пътищата и да има видим ефект.
                                Да бе, и кой ще си купи винетка за 200 лева? Нали веднага ще ореват орталъка, че това е безбожно висока сума за винетка. Още повече ще се разпространи практиката "плащаш 1 винетка, караш N коли с нея", защото, видиш ли, не можело Ганьо Балкански едновременно да кара и трите си коли по реп. пътна мрежа. Това е толкова масово в момента, при цена 67 лв, а представи си при тройна цена? Ако направиш търсене в Гугъл за "цена на километър път", можеш да видиш какви са офертите на кандидатстващите фирми. Пример - за построяване на нов път някъде си, който е 24 км, и ремонт на 8 км съществуващ път, най-ниската цена е 32’000’000 лв, най-високата - над 50’000’000. Ако приемеш, че този нов път и ремонтът ще се направят качествено за 33.5 млн., то лесно можеш да сметнеш, че само за този единствен път е нужно да бъдат продадени 500’000 винетки по 67 лева. Това значи половин милион леки автомобила да си закупят годишни винетки Сега помисли колко от автомобилите имат нужда от винетка, колко от купуващите си я сменят на поне две коли, и от тези които имат нужда от винетка - колко от тях купуват годишна? Аз, например, за 5 години откакто имам колата, съм дал 107 лв за винетки (годишна и 4 седмични). Моите пари някъде са стигнали за около 10 сантиметра нов път или за ремонт на 15 см съществуващ. А само там ли ще се строи нов път, само там ли ще се ремонтира съществуващ път? В съседната община също има нужда от пътища. Ами автомагистралите? Струват по над 1’000’000 евро на километър, а ако се строят мостове и тунели - още повече. Така че винетките, които плащат леките автомобили са колкото ей така, да не е без хич, че ползваш нещо, което вече е платено.

                                Коментар

                                Working...
                                X