Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нужда от компютърна консултация

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нужда от компютърна консултация

    Здравейте колеги,Има малко заплетен проблем и ще се радвам да чуя мнения на IT специалисти от форума. Дилемата е следната на майка ми й се налага да патува за 3,4 месеца в чужбина и от давна иска да си вземе лаптоп та явно сега е моментът. Проблема е че тя е корабен инжинер и на този лаптоп трябва да има програми като Autocad 2008,2009.... (3d моделиране не е задължително), който са си доста тежки,а от 2009 натам знам че преди инсталация правят проверка за CPU и ако не отговаря не иска да се инсталира изобщо. Другия проблем е че тя не може и не трябва да вдига много тежко.По спецификаций Autocad иска нещо от рода на Intel® Pentium® 4 processor or AMD® Athlon, 2.2 GHz or greater or Intel or AMD Dual Core processor, 1.6 GHz or greater Memory: 1 GB (Windows XP SP2), 2 GB or greater (Windows Vista).Харесах един нетбук (Sony VAIO VPCYB3V1E/S) малък е с досатачно рам с отделно видео, но за процесора нищо незнам (AMD Dual-Core E-450 APU 1.65ghz) и се притеснявам дали ще влезе в горните изисквания(гледам че пише AMD Dual Core) ама дали това не е някакъв друг. (намерих снимка в интернет на Windows 7 experience rating че всичко без процесора е на 5, а процесора е 3,9)Много ще съм ви благодарен ако ми ударите едно рамо с идей. Другия проблем е че нямаме в момента много финанси тоест новите ултрабуци знам че са чудесни, но просто не са ни по джоба, а този е около 900 лв. Ако се сещате за други модели моля споделете.Благодаря на всички предварително.
    Fiat Punto JTD HLX 1999

    #2
    Не знам защо се притесняваш, видно е, че процесора покрива изискванията.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

    Коментар


      #3
      Ами колега притесняваме това че явно този процесор е някакво ново поколение й не съм наясно с него. Според мен системните изисквания се говори за старите AMD и Intel Duo Core, който бяха преди I3,I5,I7 на пазара й просто не съм наясно дали този нищо че пише Duo Core покрива тези изисквания. Благодаря ти за мнението колега ако още някой потвърди ще съм му много благодарен, че да вложим 900 лв и да се окаже че не върши работа ... ще трябва да си изям ушите
      Fiat Punto JTD HLX 1999

      Коментар


        #4
        http://laptop.bg/laptops-lenovo-Thin...пютърът от линка е поне 2 пъти по-производителен. Само с 250 гр. е по-тежък, заради 13" дисплея.п.с. Видеото на Сони-то също е вградено.
        Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

        Коментар


          #5
          Аутокад 2010 работи нормално на мойто Сони Вайо, но то е вече на 4 години, с вградена видео карта е.Не мисля, че може да има съвременен компютър, на който да не работи нормално Аутокад 2008 - 2010.

          Коментар


            #6
            Защо не пробва това http://www.3ds.com/products/draftsight/overview/ или това http://www.nanocad.ru/products/detail.php?ID=371 И двете отварят Autocad и двете са на порядък по-леки.
            Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

            Коментар


              #7
              Въпросът бе към хардуера,Колега това вайо и аз го гледах, имай предвит, че този працесор AMD Dual-Core E-450 и аналога на Интел Атом са от най ниският клас и не трябва да се очакнат много неща от тях, за нетбуук и подобни машинки са идеялни, но до там.
              ...хладилник, карам хладилник...

              Коментар


                #8
                Ясно ми е че магий не мога да очаквам от него въпроса е дали ще успея поне да го подкарам да си го има инсталиран на компютъра. Притесняваме проверката която прави Autocada за хардуера. Пробвал съм на по стар процесор да изнталирам Autocad и така й не можах да го заобиколя даже да се пробва да го инсталира и стартира. Това ме плаши най-много. А иначе това леново не изглежда никак зле като вариант даже се учудвам че има подобна машинка и то лека. Sony-то определено е по дамския от двата, но този процесор... Сестра ми има Интел Атом и за леки работи найстина е перфктен батерията държи. Просто се чудя то ясно че няма да се ползва предимно за Autocad идеята е просто ако се наложи да може да се ползва и да върви що годе прилично. Програмите който ми даваш колега(syscop) не ми вършат работа, защото програмата не е проблема, а хардуера.Колега Immortal можеш ли да споделиш твоето Vaio какъв модел е да му видя хардуера мерси предварително!
                Fiat Punto JTD HLX 1999

                Коментар


                  #9
                  seninkn написа:
                  Въпросът бе към хардуера,Колега това вайо и аз го гледах, имай предвит, че този працесор AMD Dual-Core E-450 и аналога на Интел Атом са от най ниският клас и не трябва да се очакнат много неща от тях, за нетбуук и подобни машинки са идеялни, но до там.
                  Intel Atom, но кой точно атом? Щото има 2 атома, които са двуядрени с по 2 трейда на ядро и са с по-висока производителност от някои котлони от съвсем близкото минало (котлон= АМД Атлон). Аз лично работих с Intel Atom 330 в продължение на 2 години и не го намерих за нископроизводителен. Ако се цели малък лаптоп (нетбук) за АутоКад (което пък си е безумие, защото 10" да се полазват за промишлен дизайн е тъпо) един Атом или Бразос (AMD E450) са си идеални процесори с ниска консумация и обещаващи дълга автономност на батерия...
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #10
                    jenshen73 написа:
                    seninkn написа:
                    Въпросът бе към хардуера,Колега това вайо и аз го гледах, имай предвит, че този працесор AMD Dual-Core E-450 и аналога на Интел Атом са от най ниският клас и не трябва да се очакнат много неща от тях, за нетбуук и подобни машинки са идеялни, но до там.
                    Intel Atom, но кой точно атом? Щото има 2 атома, които са двуядрени с по 2 трейда на ядро и са с по-висока производителност от някои котлони от съвсем близкото минало (котлон= АМД Атлон). Аз лично работих с Intel Atom 330 в продължение на 2 години и не го намерих за нископроизводителен. Ако се цели малък лаптоп (нетбук) за АутоКад (което пък си е безумие, защото 10" да се полазват за промишлен дизайн е тъпо) един Атом или Бразос (AMD E450) са си идеални процесори с ниска консумация и обещаващи дълга автономност на батерия...
                    А добре можеш ли да поясниш нещо повече за този AMD Dual-Core E-450 ,доколкото четах това вече се слага на новите нетбуци което ме кара да мисля че трябва ако казваш че Intel Atom може да го подкара Autocada то това също би могло. Идеята каква е монитори колкото искаш имам и в къщи и навсякъде дет се вика винаги мога да и подаря ако се наложи да се ползва за постоянно чертаене. Размера е важен заради тежеста й да й е удобен при пътувания, а те много често ги има Варна София и къде ли още не. Въпроса е че ако се наложи да го ползва трябва да го има на този лаптоп и да работи горедолу нормално.Много се надявах точно ти да споделиш малко акъл в цялата тема защото знам че имаш доста познания по тези въпроси.Та ако мислиш че това е добра идея което съм го замислил(със сонито) или имаш някаква алтернатива ама адски ще съм ти благодарен.
                    Fiat Punto JTD HLX 1999

                    Коментар


                      #11
                      Моето предложение е да разгледаш ето тази страница - http://crash-bg.com/laptopi.html. Последните два лаптопа са идеални за целта - IBM ThinkPad T60p и Dell Precision M4300. Евтин и здрави машинки, а и видео картите им имат хардуерно ускорени за Autocad-a. Само не знам от към тегло дали ще са подходящи. Аз съм си взимал много неща от там и съм много доволен, хората са много точни.
                      Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
                      Punto GT 1.4 Turbo '99
                      Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

                      Коментар


                        #12
                        13" лаптоп и работа с АутоКАД (или какъвто и да е КАД) не ми се връзват хич. Жива мъка, по добре търси някой 17-18" лаптоп, за да можеш да чертаеш на спокойствие и да не се мъчиш.

                        Коментар


                          #13
                          Не мога да схвана какво значи "не може да вдига много тежко"? не може да вдига повече от 1 кг? или 2-3 кг? Humppa: няма лаптоп 17-18 инча за под 900 лева с конфигурация, подходяща за пдообна програма. Даже не знам дали изобщо има лаптоп с този размер на тази цена. Може би MSI
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            #14
                            Не може да вдига нежко си значи точно това. Преди 5-6 години падна много лошо. До 2 кг не е проблем те, но ако лаптопа с батерията е 2 кг като му се сложи захранване и всичко си натежава още малко. 17-18 инача е просто изключено от всякъде, а това че е малък ще й е плюс. Пак казвам за в бъдеще ако се наложи да го ползва всеки ден за Autocad и там другите чертожни програми ще и дам един монитор не е проблем. В момента просто ще се наложи да патува в чужбина. Тя няма никакъв личен лаптоп. Там съответно незнам какво ще има предоставено, но ми се иска да си има лаптоптчето малко и удобно, което ако се наложи да може да подкара поне за 1,2,3,5 дена тези програми , а за в бъдеще ако трябва за по дълъг период да се вързва към един по- голям монитор.Въпроса е малкия лаптоп и неговия хардуер.
                            Fiat Punto JTD HLX 1999

                            Коментар


                              #15
                              Ами то и теглото е важно в случая, защото нямаш голям избор. Погледни и тези Asus U31SD-RX281DM около 1000 и Lenovo IdeaPad Z370 около 1100.
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар

                              Working...
                              X