Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

какво ми се случи днес с един където кара АЛФА

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    какво ми се случи днес с един където кара АЛФА

    Ходих на края на улицата по работа с колата и един вика от Квартала/ Имаш ли кабели да ми дадеш ток да запаля / казах му че имам.Не че ми се занимаваше но изках да разбера що не пали АЛФАТА 156, 136к.с. или подобна бе.Пробвахме да запали но не можа /кабелите от 8лв не са качествени -не стават за всички коли/Викна той пътна помощ и шофьора донесе нови кабели с по-голямо сечение/ професионални/Запали колата като аз му дадох ток.Човека от пътната помощ вика нема какво да те карам вземи нов Акумолатор и си готов.казах му къде има и дори го закарах при един познат да си купи на близко върнах го сложи тои акумолатора и колата си запали като нова .колата му сигурно е докарана с такъв скапан акумолатор само за продаване.и сега най-изненадвашотоза губенето на времето имаше само едно мерси можеше да даде някой лев поне /а на пътната помош даде 10лв само където дойде .Каза че ще дойде да си направи ключове за колата. Е как да не му земеш повече пари на такъв.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    #2
    Глей сега. Ти като закъсаш в Пловдив ще ти искам 20 лв. да ти дам ток, ако се справим до 15 мин. Ако ме моташ час ще стигнем и до 50 лв. Ако ще ходиш да вадиш пари от закъсали колеги, поне подходи професионално. Вземи си купи една стартерна батерия, вземи си хубави кабели...Много ми падна в очите...
    no pain no pain

    Коментар


      #3
      AlBundy написа:
      Глей сега. Ти като закъсаш в Пловдив ще ти искам 20 лв. да ти дам ток, ако се справим до 15 мин. Ако ме моташ час ще стигнем и до 50 лв. Ако ще ходиш да вадиш пари от закъсали колеги, поне подходи професионално. Вземи си купи една стартерна батерия, вземи си хубави кабели...Много ми падна в очите...
      и аз горе долу мисля така2-пъти съм спирал на закъсал човек с кола,от които единия ми буташе 10лв докато привършвах и се "гониме" около колата и накрая ги взех,пича имаше някакъв голям магазин за украси по домовете ,сватби и т.н. и му се беше прецакал маркуча от резервоара до бенз помпа,играх си около 30мин докато намеря парче маркуч да го снадим

      Коментар


        #4
        смени си ника пич (а по-добре виждането ти за живота). това което си написал те компроментира много! не можеш да отиваш да помагаш на закъсал с мисълта какво ще получиш в замяна!
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #5
          charlie написа:
          смени си ника пич (а по-добре виждането ти за живота). това което си написал те компроментира много! не можеш да отиваш да помагаш на закъсал с мисълта какво ще получиш в замяна!
          ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

          Коментар


            #6
            Ключаря написа това в консултации на 04.08.2006 г.:Вчера си строших колата Ударих скоростите и се строши стойката за тампона добре че беше интернета и телефоните на ХРИСТО от Ямбол И ВЕСКО от Бургас. От магазина на христо взех нова част и с помоща но Веско Днес я смених . Сега колата е със сменена част /само че няма кой да ми плати труда за смяната като работа без пари много ме е яд / Не качвайте колите на тротоарите като е ниска колата като моята неща го това спортно окачване. /ДОБРЕ ЧЕ ИМА ТЕЗИ ТЕЛЕФОНИ ВЪВ ФОРУМА / вършат добра работа при нужда.пич 1 въпрос - Веско като ти помогна колко кинта му даде?????????????????май ще си сменяме ника...
            Fiat Punto 1.1-Синята птица
            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

            Коментар


              #7
              Ееееееееее, срамота бе, колега!!! Може ли такова нещо!!!
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #8
                Колеги, аз не мисля че kluchar е искал да му се плати. Мисля си че е очаквал човека отсреща да не му кажи само "мерси", а да е поискал да му се отблагодари повече.

                Коментар


                  #9
                  daley написа:
                  Колеги, аз не мисля че kluchar е искал да му се плати. Мисля си че е очаквал човека отсреща да не му кажи само "мерси", а да е поискал да му се отблагодари повече.
                  на това ли викаш, че не е искал пари: "...можеше да даде некои лев поне..."или под "...да му се отблагодари повече." имаш в предвид нешо различно от "мерси" и даване на кеш
                  "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                  (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                  Коментар


                    #10
                    Re: какво ми се случи днес с един кадето кара АЛФА

                    kluchar написа:
                    Ходих на края на улицата по работа с колата и един вика от Квартала/ Имаш ли кабели да ми дадеш ток да заяпаля / казах му че имам . Не че ми се занимаваше но изках да разбера що не пали АЛФАТА 156 .136к.с. или подобна бе. Пробвахме да запали но не можа /кабелите от 8лв не са качествени -не стават за всички коли/Викна той тътна помощ и шофьора донесе нови кабели с по голямо сечение/ професионални/Запали колата като аз му дадох ток.Човека от пътната помош вика нема какво да те карам вземи нов Акумолатор и си готов.казах му каде има и дори го закарах при един познат да си купи на близко върнах го сложи тои акумолатора и колата си запали като нова .колата му сигорно е докарана с тъкъв скапан акумолатор само за продаване.и сега наи изненадвашото за губенето на времето имаеше само едно мерси можеше да даде некои лев поне /а на пътната помош даде 10лв само кадето дойде .Каза че ще дойде да си направи ключове за колата. Е как да не му земеш повече пари на такъв.
                    не така бе, айде постави се на негово място. що за мислене?!
                    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                    Коментар


                      #11
                      charlie написа:
                      на това ли викаш, че не е искал пари: "...можеше да даде некои лев поне..."или под "...да му се отблагодари повече." имаш в предвид нешо различно от "мерси" и даване на кеш
                      Имам в предвид това, което се е случило с pugsy. Човека да му предложи пари, но дали ще ги вземе вече е друг въпрос. другото което се е случило, че закъсалият човек си е купил нов акумулатор и е олекнал с 60-70 лева. Вероятно е нямал други пари, след наложителната покупка.

                      Коментар


                        #12
                        е стига де вие го изядохте човека .има случаи когато отчаяно се нуждаеш някой да ти помогне и не ти пука за средствата ,друг е въпроса ,че когато помагаш на някого най-малкото нещо което би трябвало да очакваш е отплата ,е стига ми тая награда на мене да мие кеф ,че сме свършили работа!p.s.още ми е пресен случая ,след Ст.Загора закъсваме с един приятел,нито бензин нито гас ,ние сме си виновни зимам тубето и към бензиностанцията отпред 5 км. пише ,ейй всички ми бибткаха и се смееха ,а един спря да ми каже ,че съм в правилната посока и има още 2-3 км.до бензиностанцията ,ама не иска да ме качи до нея ,и накрая спря едно такси и ме закара и не ми взе пари .Е тва така и не можах да го проуменя ,за малко да се скараме с човека !
                        фиатче Браво 2.0

                        Коментар


                          #13
                          Май kluchar е искал друго да каже. (така си мисля де)Може човека с Алфата да е казал само едно "мерси", но ей така между другото или пък да се е държал гадно.Или пък е искал просто да му предложи пари, пък той да му откаже... - незнамНека каже по-подробноНе бързайте така да го съдите човека
                          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                          Коментар


                            #14
                            Не е прибързано! За мен ключар на Прага 1 влезе в непрепоръчителния за колеги адрес
                            no pain no pain

                            Коментар


                              #15
                              Не знам какво е имал впредвид колегата kliuchar, нопреди две години (тъкмо бях взел книжка) закъсах в 21.30 вечерта за бензин в Горна Баня (хлапашка работа :D ).Ей да знаете много гадно чувство е това!Та както и да е.Един човек ме видя през улицата и си изкара неговата кола.Източи ми 2 литра и ми ги даде.Тръгнах да му ги плащам, а той ми казва:-Приятелю, аз ако мислех да ти взимам пари въобще нямаше да тръгна да ти помагам, а щях да ти кажа да ми дадеш 5 лева да те метна до бензинистанцията.Жив и здрав и като видиш колега му помагай,а не се смей като подминеш!Знай, че удоволствието от това да помогнеш на човек в беда е безценно!И който не може да го изпита е пълен нещастник за мен!Доколкото съдя от предишните постове на колегата kliuchar не е някакъв цербер.Дано да не е искал материална облага, заради помощта си, а просто така да е прозвучало...надявам се заради него и заради умиращата ни култура и отношението между хората като цяло. Но ако човека, на който съм помогнал не оцени жеста много ще се издразня, ама много!!!Поради простата причина, че такъв няма да изпита съчувствие към колега и няма да спре! П.П.-Аз когато смятам, че мога да помогна на някого винаги спирам.Даже на едно момче от Брезник му подарих цял комплект свещи ( стари де), които имах в колата, защото с неговите не можеше да запали, а с моите запали от раз
                              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                              Коментар

                              Working...
                              X