Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да се откажа от категории за правоуправление?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да се откажа от категории за правоуправление?

    Колеги въпрсът ми следният: Аз имам категории за правоуправление B C D E T M. Искам да се откажа доброволно от C D и E категориите. Знаете ли каква е процедурата?

    #2
    Аз не знам да може да се отказваш,може и да има такава възможност,нека някой по знаещ да каже.Но ми е интерестно защо искаш да се отказваш?
    Fiat Marea 1.8 16v HLX
    Hyundai Terracan 2.9 CRDI

    Коментар


      #3
      campain написа:
      Аз не знам да може да се отказваш,може и да има такава възможност,нека някой по знаещ да каже.Но ми е интерестно защо искаш да се отказваш?
      Защото съм на 60 години, карам само Fiat Punto и Мотопедче. Подновяването на категориите освен че е безсмислено има и материално измерение.

      Коментар


        #4
        До колкото знам, на времето на баща и като му изтече срока на книжката с "С" категория, при подновяването и се отказа и си остана само с "В" и "М". За подробности не съм го питал...
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          Колега,почакай още десетина години...те сами ще ти ги вземат :D
          Fiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
          Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!

          Коментар


            #6
            ами ако имаш в предвид че ще сменяш книжка просто на медицинското се направи на далтонист и автоматично ще имаш само М,В,В+Е.
            Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

            Коментар


              #7
              Аз защо си мисля, че при смяна на книжката за да си остане Ц категорията трябва да си извадиш само медицинско. И цената не е толкова солена.
              Fiat Bravo 11'97
              1.4 12V A/C

              Коментар


                #8
                rudiem написа:
                Аз защо си мисля, че при смяна на книжката за да си остане Ц категорията трябва да си извадиш само медицинско. И цената не е толкова солена.
                За С се ходи задължително на очен лекар. А цената е двойна от това за В
                FIAT Marea ex
                FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
                Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

                Коментар


                  #9
                  За С се ходи задължително на очен лекар. А цената е двойна от това за В
                  Не е вярно,аз миналата година си смених книжката и си вадих само медицинско за 15 лв,на очен не съм ходил.Само,не знам дали възраста има значение и дали по-възрастните трябва да ходят на очен.
                  Fiat Marea 1.8 16v HLX
                  Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                  Коментар


                    #10
                    За любителска цената е една а за професионална друга, но разликата мисля, че беше 15лв.

                    Коментар


                      #11
                      campain написа:
                      За С се ходи задължително на очен лекар. А цената е двойна от това за В
                      Не е вярно,аз миналата година си смених книжката и си вадих само медицинско за 15 лв,на очен не съм ходил.Само,не знам дали възраста има значение и дали по-възрастните трябва да ходят на очен.
                      Твоето не е вярно.За медицинското за С категория се минава през:-общо-практикуващ лекар (GP)-очен;-Уши, нос, гърло;-вътрешни болести;-хирург;Накрая се заверява от GP-то. Медицинското е пред мен, правих си го преди няколко дни, не говоря наизуст.Разликата в цената от медицинското за В категория е 5 лв. Във всяка болница преполагам е различно, в Частната Хаджи Димитър в Сливен ми взеха 15 лв за това медицинско, за В категория е 10 лв.Колега - за 5 лв да си изгубиш категориите не ми се струва много логично, но ти си знаеш.

                      Коментар


                        #12
                        Да споделя и аз, че правих това упражнение преди 1 месец и още ми е прясно За "Ц" категория се минава през 6 кабинета, по 5 кинта на кабинет са точно 30лв. за медицинско - очен- уши, нос, гърло- невролог- психолог- хирург- кожен- накрая си при личния лекар, при който няма такса /поне при мен беше безплатно/Отделно има някакви нови бланки на медицинското, което се състои от две листчета, едното е където се вписват всички лекари с печати, а другото е някаква карта, в която пише само личния лекар За "В" категория мисля, че се минава само при личния и си готов, тоест там парите са поне наполовина.Това беше в град Самоков, незнам дали за други градове има някаква разлика
                        punto HGT

                        Коментар


                          #13
                          Конкретен отговор да дам на колегата:Един мой колега при подмяната на СУМПС просто мина необходимите прегледи за кат.В и при подаване на заявлението посочи кат.В.Лесно е!
                          I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                          Коментар


                            #14
                            marea-ta написа:
                            ами ако имаш в предвид че ще сменяш книжка просто на медицинското се направи на далтонист и автоматично ще имаш само М,В,В+Е.
                            И автоматично ще останеш без книжка
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Твоето не е вярно. За медицинското за С категория се минава през: -общо-практикуващ лекар (GP) -очен; -Уши, нос, гърло; -вътрешни болести; -хирург;
                              Ами и аз имам Ц и като си сменях книжката си извадих медицинско само от личният лекар и на никакви прегледи не съм ходил.Това беше миналата година края.Защо е така не знам,но и моето е вярно.
                              Fiat Marea 1.8 16v HLX
                              Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                              Коментар

                              Working...
                              X