Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко горе-долу харчи Bravo 1.6, 16V?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко горе-долу харчи Bravo 1.6, 16V?

    Та значи в близките месеци май ще си взимам кола(първа )и след дълго лутане скоро попаднах на Фиат Браво и доста изчетох за него и доста ми хареса. Единственото нещо, което ме интересува и така и не видях конкретен отговор е колко обикновено харчи тази кола в модификацията с двигател 1.6, 16V
    Fiat Brava 1.6 16V

    #2
    мойто, общо взето харчи колкото има, до сега не е успяло да изхарчи повече от колкото съм му сипал по спецификация е 6.5л/100км извън гр. и 11л/100км градско. но в реалноста нещата са други и зависят от техническото състояние на колата, уменията и стила на каране на карача, трафика и т. нт.П.С. ако е в добро състояние колата я зимай - нема да съжаляваш.
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    Коментар


      #3
      Хъм... В книжката на моето Браво 1.6 16 клапана 103 коня пише:Извънградско - 6.5 л/100кмГрадско - 8.2 л/100 кмСмесено - 7.6 л/100 кмКолата я карам предимно на газ, по мои изчисления харчи към 7 на 100 извънградско на газ без пуснат климатик, а с пуната клима разхода мисля че скача вече към 9, но не съ я засичал точно.Успех с покупката на Бравото и да знаеш, че няма хич да съжаляваш!

      Коментар


        #4
        Humppa написа:
        Хъм... В книжката на моето Браво 1.6 16 клапана 103 коня пише:Извънградско - 6.5 л/100кмГрадско - 8.2 л/100 кмСмесено - 7.6 л/100 кмКолата я карам предимно на газ, по мои изчисления харчи към 7 на 100 извънградско на газ без пуснат климатик, а с пуната клима разхода мисля че скача вече към 9, но не съ я засичал точно.Успех с покупката на Бравото и да знаеш, че няма хич да съжаляваш!
        твоето сигурно е некво вносно ако това което си написал, наистина ти го пише у книжлето, значи италианците хабер си немат коко требе да харчи, и се опитват да налучкат - у твойта толко, у мойта еди колко си, на некой у книжката сигурно му пише 6.5 градско...
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #5
          Хм. Мойта ми харчи около 9 градско, като се има предвид че още не я карам като хората - демек форсирам много и т.н. За извънградско не мога да кажа - още не съм пътувал на големи дестинации...
          Fiat Brava 1.6
          Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
          Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

          Коментар


            #6
            Ами аз си взех Браво-то преди 2 месеца и да ти кажа изобщо не съжалявам , много съм доволен ! За градско не мога да ти кажа , защото все не успявам да я засека , но извънградско е около 6 .
            ex : Bravo 1.6 16v 103hp
            now : Marea HLX 2.4 JTD

            Коментар


              #7
              ?

              Ако наистина италиянките ви харчат, 6 извън града и 8 в него...Това за стара кола си е мечта...Ша зимам фиатче май...

              Коментар


                #8
                charlie написа:
                Humppa написа:
                Хъм... В книжката на моето Браво 1.6 16 клапана 103 коня пише:Извънградско - 6.5 л/100кмГрадско - 8.2 л/100 кмСмесено - 7.6 л/100 кмКолата я карам предимно на газ, по мои изчисления харчи към 7 на 100 извънградско на газ без пуснат климатик, а с пуната клима разхода мисля че скача вече към 9, но не съ я засичал точно.Успех с покупката на Бравото и да знаеш, че няма хич да съжаляваш!
                твоето сигурно е некво вносно ако това което си написал, наистина ти го пише у книжлето, значи италианците хабер си немат коко требе да харчи, и се опитват да налучкат - у твойта толко, у мойта еди колко си, на некой у книжката сигурно му пише 6.5 градско...
                Че е вносно - вносно е - от Италия при това.За протокола - газовата е Landi Renzo - газов инжекцион.Както писах по-горе, не съм я засичал колата точно, само мотора съм го засичал колко точно гори. А колата си я знам на око колко гори, но не е точно. Обещавам през есента да я засеча точно и на газ и на бензин и да споделя.Иначе тоно тови си пише у книжлето, което е на ’талянски език. За това като съм го прелиствал съм се ориентирал само по картинките, абревиатурите и цифрите.

                Коментар


                  #9
                  Re: ?

                  Sashe написа:
                  Ако наистина италиянките ви харчат, 6 извън града и 8 в него...
                  Абе точно осем не е... Малко над 9 (поне мойта), ама не е чак 10, както четох в auto.ru
                  Fiat Brava 1.6
                  Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
                  Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

                  Коментар


                    #10
                    Мойта е:градско - 9л/100км извънградско - миналата година като ходих на море - 6.7л/100км. при около 120-130 км.ч.тази година - 7.28л/100км. но по магистралата съм карал средно с около 140-150.
                    Ex Fiat 126P
                    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                    Alfa Romeo 147 1.6 TS
                    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                    Коментар


                      #11
                      Нормално е карането с по-високи скорости да коства по-вече бензин :D Включването на клима води со още по-голяма консумация на гориво. Особено в случай като моя - малък работен обем на двигателя.Миналата седмица - по трасето Белене-София рано сутринта колата изгори 20 лева газ, а на връщане с набримчна клима - 40 лева

                      Коментар


                        #12
                        Humppa написа:
                        Хъм... В книжката на моето Браво 1.6 16 клапана 103 коня пише:Извънградско - 6.5 л/100кмГрадско - 8.2 л/100 кмСмесено - 7.6 л/100 кмКолата я карам предимно на газ, по мои изчисления харчи към 7 на 100 извънградско на газ без пуснат климатик, а с пуната клима разхода мисля че скача вече към 9, но не съ я засичал точно.Успех с покупката на Бравото и да знаеш, че няма хич да съжаляваш!
                        Ами мойто Браво е 1.8 и досега под 10/100 градско не съм слизал. Даже нормалното е 11-12 в София.Извънградско също под 7 едва ли ще слезе.
                        Fiat Bravo GT -> дзверчето

                        Коментар

                        Working...
                        X