Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Горивата гонят рекордни цени.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    ele написа:
    white_shark написа:
    ogi28b написа:
    Какво ще има на 17.03?
    http://www.facebook.com/pages/%D0%9D...90311954354955И аз не съм чел подробно за какво иде реч,но смятам да изляза за подкрепа.Тия дето не им е ясно явно не живеят в България може би или по-скоро те са антисоциалните същества,които не виждат по-далеч от входната си врата.То да имаше поне нещо нормално в тая държава ама...Ето ви пример,че наглите мафиотско-картелно-рекетьорски практики в петролния сегмент се прилагат и в фармацевтичния:http://www.bnews.bg/article-44383Сега сигурно пак ще има мнение,че българския народ си е заслужил и това.По логиката "щом бензина е 2.60 и колите не намалят няма проблем значи" следва,че щом лекарствата са ни най-скъпи и болните,които си ги купуват се увеличават значи пак няма проблем и всичко трябва да продължава така.
    Не е подходящ примера, можеш без кола, ама без лекарства не можеш.
    Защо да не можеш, все едно бабите ни само с лекарства са оцелели преди 60-70 години?
    ----------------------------------------------------------------------------
    Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
    ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
    ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

    Коментар


      #62
      Глупости.

      Коментар


        #63
        Ето отговорът защо ви се струват че цените на горивата тук са високи,справка за мин. работна заплата в ЕС към 2011г. - http://unitedexplanations.org/englis...n-europe-2012/
        ----------------------------------------------------------------------------
        Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
        ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
        ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

        Коментар


          #64
          Протест, организиран във Фейсбук? Ка’и чес’но... :38_2_2: Аз като нямам Фейсбук, как щях да разбера?

          Коментар


            #65
            то ся по фейсбук сичко е модерно да се прави , сигурно скоро и брак по фейсбук ще сключват
            Fiat Bravo 1.9 JTD 100

            Коментар


              #66
              В плана за унищожението на България (Ран-Ът)-който не го е виждал ето http://bgsviat.narod.ru/ се казва,че само Жан Виденов не е участвал в него и не се е съгласил да разпродаде и приватизира България на парче и затова са му устроили хиперинфлацията за да може народа да се надигне от скрапа и да го свали.чУдно обаче тоя циганин мръсен Иван Костов,който продаде Нефтозавода за жълти стотинки на руснаците и бил сред 29-те участвали в пъкления план продължава да е в парламента и да гради нов план
              EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

              Коментар


                #67
                itan75 написа:
                В плана за унищожението на България (Ран-Ът)-който не го е виждал ето http://bgsviat.narod.ru/ се казва,че само Жан Виденов не е участвал в него и не се е съгласил да разпродаде и приватизира България на парче и затова са му устроили хиперинфлацията за да може народа да се надигне от скрапа и да го свали.чУдно обаче тоя циганин мръсен Иван Костов,който продаде Нефтозавода за жълти стотинки на руснаците и бил сред 29-те участвали в пъкления план продължава да е в парламента и да гради нов план
                Колега, стига с тоя план... То така се устройва хипер-инфлация, по поръчка...Комунягите изнесоха всичко, дето не го бяха изнесли в Австрия още през комунизма, после Иван Костов им виновен...Ако не беше той, сега още щяхте да взимате заплати по 5 долара.Иван Костов ще е виновен и за кризата през 2050 година. Само червената сган никога за нищо не е виновна! ПфУ!

                Коментар


                  #68
                  Вчера времето беше малко по-благоприятно и реших се разходя малко пеш из бившата индустриялна зона на Бургас.Боже каква индустриялна зона .Като тъгнеш от Трапезица започваше със завод Ел Кабел-сега Кабелкомерс,който я произвежда една макара кабел.А си спомням навремето ни караха на практика там и що изтеглачи що работници имаше там .След него беше захарния завод-сега завод Победа.Правеха се много видове вафли,бонбони-сега производството е свито на минимум и складовата база е разпродадена.Следваше завод "Камбана"-т.е завода за олио-нищо няма от него даже и постройките са разрушени.По нататък следваше"Винпром"-съборен е и на негово място има МОЛ сИНЕМА ли кво ше става незнам. В съседство на "Винпром" беше бирената фабрика с прочутото "Бургаско"-няма и помен от негоНа част от "бирената" ,"безалкохолния" и "Сладкар има Кауфланд,Практикер,Моббо и други още некви дивотии.В завод "Спартак" за метали работят около 30 човека.Единствено "Кроношпан"-завода за мебели работи,но какво произвежда никой не знае.С Лукойл положението е същото.Когато постъпих на работа 2000г имаше около 8000 човека.В най-добрите години там са работили около 15000 души.Сега има няма 1500 човека.Оня ден пак ходих вече от три години при един директор да го моля за работа-той ми каза така:Стига идва вече писна ми от теб ...аз не съм виновен,че в Бургас останаха 5 работещи предприятия.Вагонния завод-сега Трансвагон откакто го купи румънеца Попеску пред интервюто изнесено казваше,че единствено той в България бил добре и имали много поръчки за товарни вагони от Германия.Но напоследък понеже живея точно до старата гара и вагонния завод като изляза на терасата да пуша виждам колко вагона нови излизат от завода.Преди около 2-3 години маневристите с машините не можеха да сварват да ги нареждат на линиите.Като малки все на гарата играехме и си спомням колко много вагони имаше със рула ламарина от Кремиковци за пристанището да ги натоварят за чужбина.С дни чакаха да дойде кораб.А колко хладилни вагони със продукцията точно на завод "Победа" също чакаха.Пак на тея 80-те началото на 90-те си спомням как ходехме по линията и първо отивахме до "Хлебозавода"-вземахме си по два топли хляба и отивахме до безалкохолни.Там ни даваха Кока-кола-голям лукс беше.После до завод "Сладкар работничките ни пълнеха шепите със сладки.Но най-сладкото беше в "Родопа"-когато ни даваха по някоя друга луканка .Сега няма и папер от "Родопа"-всичко е съборено из основи и на това място се помещават някои куриерски фирми и фирми за строителни материали внос от Турция или Румъния.От кораборемонтния завод където изкарах три години практика също нищо няма-нямаме вече корабостроене даже училището,което завърших "Корабостроене" не съществува,а е преименувано на училище за "Климатична и хладилна техника"-все едно ше кажеш,че произвеждаме климатици и хладилници :D .Хладилника ми е уж БЕКО трябва да е турски по-принцип,но отзаде пише-Произведено в Румъния.Купих си акумулатор за колата "Варта" произведен и той в Румъния,но въпреки,че е чисто нов едва-едва върти .На 100% съм пропуснал някой важен завод или фабрика,но това явно няма голямо значение на фона на това,което се случва в България където всеки е търговец и прекупвач и храни Румънци,Германци в техните коли втора ръка и техника и нашите пари остават в тяхната родина .А колко от тука пишещите са оставили своите едва спестени пари за някой прогнил Фиат,Алфа,Ланча и т.н в икономиката на Италия,която уж и тя е в задълбочаваща се криза? Истината е че като нямаме производство,а само ченчаджии,мазни търговци,измамници,мутри и всякаква друга сволоч няма да се оправим никога
                  EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                  Коментар


                    #69
                    Immortal написа:
                    Колега, стига с тоя план... То така се устройва хипер-инфлация, по поръчка...Комунягите изнесоха всичко, дето не го бяха изнесли в Австрия още през комунизма, после Иван Костов им виновен...Ако не беше той, сега още щяхте да взимате заплати по 5 долара.Иван Костов ще е виновен и за кризата през 2050 година. Само червената сган никога за нищо не е виновна! ПфУ!
                    чИ тя мойта пенсийка като служител в "Бърза помощ" дето днеска само колко паднали изпренесох в спешното,колко пъти влизах със стирката да чистя кръв и повърнато в линейката,колко пъти ми сякоха път въпреки,че бях на буркани .И за капак към 19.30часа точно,когато трябваше да ми свърши смяната се получи адрес за блъснат човек от кола някъде до табелата край на Бургас по пътя за Варна,че колко го търсихме с фелдшера и полицията-накрая го намерихме полумъртъв,че станах целия в кал,кръв,мозък и тем подобни карантии като си изцапах моите дрехи,защото служебни не са давали от 2008г .За това вземам верно всеки месец не 5 долара,но в най-добрия месец с най-много нощни дежурства-около 201-203 долара .Верно има доста голяма разлика със 196 или 198 долара,ама още докато пипна гущерите като ги изплюе банкомата :P и са отишли само за храна и то само,защото откак съм в "Бърза помощ" четох и спазвам една диета дето се казва да ям не повече от два пъти дневно и по,по-малко
                    EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                    Коментар


                      #70
                      Не живея в България от няколко години.Пишех в един форум за автомобилисти на Фиат с друг адрес,не го намирам,но там стана нещо и мисля,че го няма вече. Открих този и тази тема.Изпитвам сериозно учудване по отношение на въпросите,които са засегнати в тази тема и наистина не разбирам на ккакво се дължат те или по-скоро откъде е таз търпимост у хората.САЩ си взеха Ирак и си ползват пак евтин петрол,а ЕС се петели на държави като Иран като трети по големина по износ на петрол и днес цяла Европа се прави на учудена защо така било станало?И ако някой се чуди как така "нещо" като USA - страна със заселници и бедно заселена преди 100 години в момента командори целия свят-то не виждам какво е виновно правителството в България?В България едни малки единици хора с минимални промени като личности и хора управляват цял един народ.Чета нагоре и не ми се вярва-аз чета и новини,3 млрд. лева в здравна каса,а хората умират,други имат бонуси?И затова си отива просто директора на касата?И никой друг?Пишете тук,че имало неграмотни хора(може и да бъркам форума),дето били директори?Аз преди да замина съм виждал в бившата ми някога фирма изпълнителен директор да пише докомент и факторирам.Имам предвид за хора със заплата с огромен марж спрямо обикновените им служители.Заплата от 30000 лв. месечно. Проблемите в България-да,аз гледам отстрани-идват от това,че пак много хора работят за едно малко число от неграмотни и тъпи,но облечени с власт хубавци. Тук се пише,че никой нямало да се откаже от акцизите-да,и на мен да ми ги давате,няма да кажа "не",а защо обществото в България не постави въпрос за какво се разходват парите,придобити от държавата под формата за някакви хрантутници?Защо пак се купуват мерцедеси,нали има нов завод за китайски коли в Ловеч?Защо пари за осигуровки от така наречената Здравна каса се раздават като бонуси в криза?Това ми е най-странно, защо?Майка ми и баща ми са пенсионери,те плащатдопълнително за всичко след 40 години стаж,а други си раздават бонуси за кво?За добре несвършена работа?Там,където живея,се влиза в затвора за много по-малко!Тук внимавам като карам дали има пешеходец,дори да стои отстрани се спира.А днес четох за момиче,дето чакало 1 час паднало пияно (наистина тя си се е напила),ама чакала линейка 1 час в центъра на София.Красота.И всичко си продължава по старому.

                      Коментар


                        #71
                        Arnold: нещо бъркаш времето. Заводът в Ловеч май още не работи, ще тръгне в края на февруари ако не се лъжа - как да купуват коли от завод, който още не произвежда?? Освен това видял ли си какво коли се произвеждат? Ми не стават да се возят държавни служители от такъв ранг в тях - чак и аз го казва, а съм против всякакви подобни скъпи покупки.Говориш за маржове, за заплати - а ся се сети кои компании в САЩ и Европа си раздадоха милионни бонуси с парите, които държавата им отпусна да не фалират. Номерата по целия свят са едни и същи, въпрос на култура, изградени навици, самосъзнание и закон е как се прилагат.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #72
                          И още ще поскъпват горивата...
                          К. Парамов: България е на първото стъпало на стагфлацияАко продължи кризата с Иран, най-вероятно ще има ново увеличение на бензина и дизела, минимум с 20-25 стотинки на колонката, и това може би ще стане още другия месец.Това е прогнозата, която дадоха пред бТВ икономистът и финансист Кольо Парамов и икономистът от института "Отворено общество" Георги Ангелов. Според Кольо Парамов България се намира на първото стъпало на стагфлация, т.е. пълна блокираност от кризата и повишаване на инфлацията (думата стагфлация идва от "стагнация" + "инфлация" - бел. ред). Общата икономическа ситуация е много тежка и трябва да се търсят решения, заяви Кольо Парамов. Трябва да има сериозни поредица от мерки от страна на правителството, добави той.Георги Ангелов от своя страна заяви, че в САЩ почти няма акциз върху горивата, в САЩ няма и ДДС върху горивата. Докато в Европейския съюз има приет един и същ минимален акциз за всички. Това е прието още преди 8 години, когато не е имало бедни страни в ЕС. Тогава ние не сме били в ЕС. Проблемът е в доходите, според икономиста Георги Ангелов. Основният въпрос е свързан с реформи за работни места и инвестициите. Имаме вече 2 години поскъпване на петрола. В тези две години Швеция, Германия, Естония се справят добре, защото техните икономики разкриват работни места, посочи Ангелов. В Естония има 100 000 нови работни места, а България е загубила хиляди работни места.Ценообразуването е свързано с добиването на петрол, каза Кольо Парамов. Отпада петролът на Иран за Франция и Англия, всичко това влияе, подчерта Парамов. Изкуствено досега държаха петрола с 9 долара по-малко, а сега ще го напомпат. Според него и изборите в Русия са свързани с бъдещите цени на петрола. Свършват изборите в Русия, очаква се Путин да се наложи, той ще наложи друга схема, е мнението на Кольо Парамов.Проблемът не е да предизвикваме някаква паника, но ситуацията в страната не е блестяща. Той изрази надежда да не се стигне до война с Иран. За момента САЩ са категорично против война, каза икономистът. Не е сигурно дали ще има война в Иран, но ние не знаем дали Иран и Израел са против война, посочи от своя страна Георги Ангелов. /БГНЕС http://news.bgnes.com/view/987099
                          тЕхната мама...
                          Alfa 159 SW 2.4 Ti
                          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                          Коментар


                            #73
                            Преди всяко увеличение се появява някой такъв костюмар с изявление,че МОЖЕ да има увеличение и се гледа каква ще е реакцията на глупаците(всички ние) . И когато глупаците не почнат мнооого да потаят,се прави вдигането!!! После ест се появява някой друг министър с изявление "ще видим ние тая работа" и....след две седмици "проверки и справки" същия казва...ами няма как,повишението е реално. И сега си стойте на задниците и се оправдавайте,че не можете да си спрете колите(както и аз правя) и пак ще ги вдигнат.Само си погледнете мненията!!! НЯма една посока на мислене,няма една нищо градивно. Един казва на протест,след него се появява някой оял се и му "вика" "абе глей си работата бе,аз без колата не мога" . Всичко това е оправдание на ОВЧИЯ НИ МАНТАЛИТЕТ. Затова вече не влизам в тоя форум,разочаровах от всичко тук...сития на гладния не вярва и това си е!!!
                            ex.Мареа ТД100

                            Коментар


                              #74
                              Бе всички си чешем езиците колкот да си излеем мъката и т’ва е Хората се превръщат в роботи, работа работа работа... и после парите стигат колкото да си покриеш разходите и да продължиш мизерното си съществуване.Абе е*ана работа!!!По темата : мисля другия месец да си купувам браво хгт ама нещо взех да се зьамислям как ще го изхранвам :D Изслушайте тази песен http://vbox7.com/play:147e6816 в памет на G Dogg
                              Тря'а напиша нещо тука, нали

                              Коментар


                                #75
                                сега гледах запис на предаването "Тази сутрин" по бТВ имаше тема за цените на горивата и казаха,че в САЩ реално няма ДДС и Акциз върху горивата,в някой щатове имало но акциза е бил до 20% от цената на горивата, а в България акциза е половината от цената на горивото
                                Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                                Коментар

                                Working...
                                X