Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Горивата гонят рекордни цени.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Горивата гонят рекордни цени.

    Бензина вече 2.56, газ 1.37, дизел с нечувана цена до сега - 2.70....и от 24:00 тая вечер влизат още по високи цени, поне това което видях от сайта на лукойл в отчета за днес , газта поскъпва с около 4-5% което значи, че от утре може и цената да е над 1.40лв.....честито на целия български народ...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    аз вече измислих решение на безумно високите цени на горивата - карта за градския транспорт, колата само в крайна необходимост
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    Коментар


      #3
      Не знам какво ще правим. Според мен до лятото ще удари три лева нафтата. И лошото е че не е нещо моментно, оттук нататък все ще е нагоре. Правих днеска сметки, но с моите десет хиляди километра на година минаването на метан трудно ще се избие. Трябва да продам кола, да купя друга, която кой знае с какви болежки ще е, метанова уредба....поне две години ще минат преди да кажа айде, оттук нататък съм избил врътката и пестя от метана. За кемпера не ми се мисли. За едно ходене уикенда ще трябва да давам сто лева поне за гориво, и ще се отдалеча до Шумен най-много. А кемпера не го ли ползваш поне три уикенда в месеца язък за кемпера. Да давам сто лева за едно преспиване на поляна хич не ме радва...Мрънкам ама...нещо ми е много гадно за това повишаване на горивото. Особено заради кемпера, с толкова кеф го ремонтирам, няколко хиляди му наливам и таман ще го оправя и трябва да седи на паркинга.

      Коментар


        #4
        е щом го ползваш рядко тоя кемпер не е голяма набутвация пак и кефа цена няма...ама аз в софия давам по 50 лева на месец за газ само да ходя до университета който е на 4км, и до сливен 2 пъти в месеца още 140 лева и ми идва едно 200 лева и така да си джиткам което вече е малоумие с тея цени на горивата като имаш в предвид че картата за градския за линията която ползвам вече ми е 9 лева....а ходенето до провинцията няма да се отложи просто ще стана по-рядко а и понякога се комбинирам с други хора който пътуват натам така,че гледам да свия разходите максимално няма как ...влака не е надежден вече ...няколко пъти се качвах и все аварии по средата на пътя, или закъснява или го отклоняват през пловдивс и прехода СЛивен-София става 6 часа и нагоре , отделно е студено и мизерно, автобуса сяда колкото с кола долу горе пак не става, ще ни накрат никъде да не пътуваме вече
        Fiat Bravo 1.9 JTD 100

        Коментар


          #5
          Така е. защото си мълчим. Освен това не виждам задръстванията да са намалели, нито знам за някой, който си е спрял колата?? Пиша това не заради друго, а защото ако бяхме единни и спрем да караме автомобилите си известно време нещата нямаше да седят по този начин, но ние не сме единни. Оттам идват всички проблеми. Никога не сме били единни - историята го е показала и доказала многократно. Ако променим това, то ще се промени и начина ни на живот!Ако това се случваше в Гърция щяха да са разрушили парламента до последната тухла, а за индивидите вътре да не коментирам какво щеше да им се е случило...
          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

          Коментар


            #6
            sшрува ми се, че търпението на много хора започва да се изчерпва

            Коментар


              #7
              А не мислите ли, че има хора, които няма как да спрат автомобилите си, дори и много да го искат?Аз неведнъж съм писал - няма друг вариант за да ходя на работа, освен с кола. Евентуално може да се ходи и с велосипед през топлите месеци, но все пак от къщи до офиса ми е 10 км. Ще ида там целия в пот... баня няма... пробвал съм го този вариант, не е сполучлив.Градски транспорт не става, тъй като трябва да правя 2 смени, от които единия автобус е "селски" и върви доста на рядко. Пътуването до работа би ми излязло вместо 10 минути - около час. И най-важното - би ми било по-скъпо. Билетчето до града е 1 лв в едната посока, градския засега е 0.60 лв... т.е. общо 3.20 лв на ден. (с колата ми е около 2 лв) При това от къщи до спирката трябва да вървя около 400 м, после в града, като сменя автобуса, от най-близката спирка до офиса още 300-400 м. Отделно чакането по спирките...Не става така. А и много често през деня ми се налага служебно да ползвам колата си. Просто няма вариант в който да съм без кола на работа. Който иска - пеш да ходи, който иска - на хеликоптер да се качва... Ако ще и 3 лв да стане метана, пак ще ходя с колата, щото нямам избор.

              Коментар


                #8
                Слав написа:
                Ако това се случваше в Гърция щяха да са разрушили парламента до последната тухла, а за индивидите вътре да не коментирам какво щеше да им се е случило...
                Между другото - това в Гърция се случи отдавна.При първото ми ходене там през 2007, цената на бензина и LPG-то беше даже с около 5% по-надолу от нашите цени.Към момента, литър LPG струва 0.90 евро (1.80лв), а литър бензин - около 1.70 евро (3.40 лв). Виждал съм ги да стачкуват за какво ли не, но за това - не са.

                Коментар


                  #9
                  Immortal написа:
                  А не мислите ли, че има хора, които няма как да спрат автомобилите си, дори и много да го искат?
                  Именно !И други причини има, не само посочената от теб.Просто не трябва да се слагат всички под един знаменател.За съжаление и при 3 и при 4лв/л. ще карам, просто ще е минимално.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Бих подкрепил единствено протест за по-високи заплати!Както и евентуално протест за по-ниски акцизи (което пък няма как да стане), освен ако няма политици с дупе... ама такива не съм виждал от доста години.

                    Коментар


                      #11
                      Immortal написа:
                      ...освен ако няма политици с дупе... ама такива не съм виждал от доста години.
                      Те всичките имат дупета ... и са ги подложили на ЕС! И да съм по темата:Аз работя на 7 км. от къщи.Имам две деца, които трябва да бъдат извозени да детски ясли и училище.Нямам друг вариант освен колата ... така че, и 5 лв. да стане нафтата пак ще си карам (на нафта)!И освен това за момента си плащам дизела без ДДС (ползвам служебна карта на ОМВ) и цената ми е сносна и си запазвам мощността на автомобила!
                      I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                      Коментар


                        #12
                        Тъкмо това щях да напиша - може да не са протестирали, но при тях минималната заплата е 5 пъти по-висока ) И сега протестират, защото искат да им направят минималната заплата 600 евра???Иначе казано как е по-добре?1. 600 евро - 1.70 литър бензин = 353 литра2. 130 евро - 1.30 литър бензин = 100 литраНе съм много фен на подобни сметки, но тук имаме две минимални заплати, които са фиксирани и две цени на безнина. Спокойно мога да кажа, че един грък може да си позволи да не протестира за високата цена на горивото, защото не го притеснява. И дете в пъртви клас вижда, че в Гърция с минимална заплата на високата цена на горивото взимаш 3.5 пъти повече гориво, отколкото с минималнтата заплата в България на по-ниската цена на горивото. Да ви имам евтинията... :D С други думи правилният протест ще бъде за по-високи доходи! И аз подкрепям този протест/искане !
                        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                        Коментар


                          #13
                          колеги не мисля че е редно да гоним западна европа по цени на горивата след като не сме ги настигнали поне на половина по заплати това е някаква лудост не занм за вас но на мен вече ми писна от абсурдите в тази държава да излизаме на протести не знам да запали някоя бензиностация ли мисля че в крайна сметка трябва да предприемем нещо и мисля че всичко трябва да тръгне отмладите хора в страната защото старите просто вече нямат сили милите ако възнамеряваме да живеем тук трябва да се борим по някакъв начин с всички абсурди и в крайна сметка БЕДНИТЕ ПЛАщАТ ЦЕНАТА НА КРИЗАТА А БОГАТИТЕ СТАВАТ ПО БОГАТИ ПРОТЕСТИ ПРОТЕСТИ
                          STILO JTD

                          Коментар


                            #14
                            хаха как младите да отидат на протест бе колега не виждаш ли масово кой ходи по протести - средната възраст на протестиращите е 60 години...а и младите ги боли фара тях ги интересува да има салатка и ракиийка и да излязат и да пият една водка и ако забият някоя лесна селска мома още по добре....зареждат по 5 лева газ тва хич не ги събаря....да не говорим в София колко мамини синчета има - хиляди....нали гледам университетите - пълно е с коли отпреде а после били бедни студентите....разбирам колегите които не могат да оставят колите си и аз съм имал такава работа която съм работил с моята кола и няма как, но това не им пречи да се включат в будещи протести....а относно протестите за заплатите няма как да стане като отгоре ти казват че икономиката не се развива, а и се краде толкова много - всяка година пишат колко милиони са събрали от винетки а да сте видяли магистрала тракия да е ремонтирана ? Не , нали ? Това е показателно колко се краде саом от винетки
                            Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                            Коментар


                              #15
                              Не знам какво повишаване на доходите очакватепри положение че Бойко Борисов тръби из цяла Европа като искат да са добре да си смъкнат заплатите до нашите. Т.е. За него нашите заплати са си каквито трябва да са.

                              Коментар

                              Working...
                              X