Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акт за неправилно паркиране

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Акт за неправилно паркиране

    AKT Наказателно постановление Наказание№ Номер Дата Номер Дата Сума Точки 1 344237 17.01.12 2967 27.01.12 50лв. 4т. е това ми е наказанието за дето ми вдигнаха колата, направо съм изумена чак и точки са ми взели............. да им..........акта ми е съставен за нарушение по чл.98, ал.1, т.6 а тук не виждам да е посочено, че се отнемат точки http://www.kat.mvr.bg/

    #2
    Колкото е по-безопасно нарушението, толкова повече точки отнемат :D На мен ми взеха 7 (седем!) точки за без колан - нарушение, което въобще не създава предпоставка за ПТП, но нечия умна глава е измислила и тази глупост. Други ги спират пияни по няколко пъти на вечер и/или с 50+км отгоре над допустимата скорост, и няма проблем. Това минаване на червено, неспиране на стоп или пешеходна пътека също не са опасни. Обаче виж за неправилно паркиране, говорене по телефон, без колан или други такива глупости налагат яки наказания.
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      #3
      хммммммммммм, в закона за движението по пътищата пише, че за неправилно паркиране глобата е 20 лв Чл. 183. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) Наказва се с глоба 10 лв. водач, който:1. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., доп., бр. 103 от 2005 г., изм. и доп., бр. 51 от 2007 г.) не носи определените документи - свидетелство за управление, контролен талон и свидетелство за регистрация на управляваното моторно превозно средство;2. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) не носи документ за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите, ако водачът е изпълнил задължението си по чл. 100, ал. 3 и поставеният от него стикер е валиден към датата на установяване на нарушението;3. (предишна т. 2 - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) неправилно използва звуков сигнал в населено място;4. (отм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., предишна т. 3, бр. 51 от 2007 г., отм., бр. 88 от 2008 г.).(2) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) Наказва се с глоба 20 лв. водач, който:1. неправилно престоява или е паркирал неправилно;много странно, не мога да разбера защо глобата ми е 50 лв, че и точки са ми взели?????Моля, помагайте!

      Коментар


        #4
        dikanio написа:
        Колкото е по-безопасно нарушението, толкова повече точки отнемат :D На мен ми взеха 7 (седем!) точки за без колан - нарушение, което въобще не създава предпоставка за ПТП, но нечия умна глава е измислила и тази глупост. Други ги спират пияни по няколко пъти на вечер и/или с 50+км отгоре над допустимата скорост, и няма проблем. Това минаване на червено, неспиране на стоп или пешеходна пътека също не са опасни. Обаче виж за неправилно паркиране, говорене по телефон, без колан или други такива глупости налагат яки наказания.
        да, така е ама нали в тази наредба дето са си я изтипосали на страницата са упомената всички нарушения за които се отнемат точки, а там не е упоменато, че за нарушението, което съм направила аз се отнемат точки

        Коментар


          #5
          Абе някой баровец живее близо до мястото дето си паркирала, и за да не паркираш повече там и после да го дразни шума от стартера ти, е почерпил шефа на КАТ, да налага ГРУБИ санкции и това е. Няма какво да се чудиш. Не можеш и в съда да го оспорваш, за това е само 50 лв. Чиста проба РЕКЕТ. И аз имам подобен АКТ, и то при положение че според закона бях извън зоната на действие на знака, но нищо не мога да направя в своя защита. Трябваше да гръмна тъпото ченге, поне да знам защо съм наказан Такива са правилата от началото на "демокрацията" у нас Още по време оно, излезе една неостаряваща чалга песен - За милиони няма закони, за кокошка няма прошка. Е т’ва си е истината ! Като нямаме милиони, ни късат главите като на кокошки, и няма на кого да се оплачеш, щото този който трябва да те защити, всъщност те изяжда.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #6
            Какво нехаеш.Правилно ти е наложено наказанието!В закона си пише, че се отнемат контролни точки и глобата ти е такава.Какво още има да се обсъжда по темата не мога да разбера?
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              BO написа:
              Какво нехаеш.Правилно ти е наложено наказанието!В закона си пише, че се отнемат контролни точки и глобата ти е такава.Какво още има да се обсъжда по темата не мога да разбера?
              Абсолютно точно.Чл. 182. ...ал. (4) Наказва се с глоба 50 лв. водач, който:...т. 8. неправилно престоява или паркира в зоната на пешеходна пътека, спирка за обществен превоз на пътници или кръстовище;
              Stop giving directions, just say "Follow me."
              Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
              Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

              Коментар


                #8
                Чакай малко сега,какво означава,че са ти вдигнали колата?Паяк ли я вдигна?Защото ако е така такова е наказанието.А иначе за неправилно паркиране наистина е 20 лв,аз скоро бях спрял неправилно на една улица,и като се върнах при колата там имаше полицаи и ми писаха такъв акт за 20 лв.
                Не можеш и в съда да го оспорваш, за това е само 50 лв
                А можеш,можеш,въпроса е дали ще си на печалба от подобна работа.
                Fiat Marea 1.8 16v HLX
                Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                Коментар


                  #9
                  Как разбрахте че е паркирал на пешеходна пътека, спирка за обществен превоз на пътници или кръстовище?

                  Коментар


                    #10
                    Re: Акт за неправилно паркиране

                    lametobg написа:
                    Как разбрахте че е паркирал на пешеходна пътека, спирка за обществен превоз на пътници или кръстовище?
                    Като прочетохме по кой член и е написан актът. /
                    vili151279 написа:
                    акта ми е съставен за нарушение по чл.98, ал.1, т.6

                    Коментар


                      #11
                      campain написа:
                      Чакай малко сега,какво означава,че са ти вдигнали колата?Паяк ли я вдигна?Защото ако е така такова е наказанието.А иначе за неправилно паркиране наистина е 20 лв,аз скоро бях спрял неправилно на една улица,и като се върнах при колата там имаше полицаи и ми писаха такъв акт за 20 лв.
                      Не можеш и в съда да го оспорваш, за това е само 50 лв
                      А можеш,можеш,въпроса е дали ще си на печалба от подобна работа.
                      Колега, имам адвокат в рода, консултирах се - няма обжалване. Накичиха ме с 30 лв. глоба и си ги платих като добро момче. Над 50 лв са обжалваемите глоби. А като ти казвам че не бях в нарушение, не го казвам защото така ми се иска, а зашото си е така. За съжаление разчитах на съвеста на шефа на КАТ и не ползвах жокер, ама следващия път ще ги наглася ако ми се направят на отворени такива гадове. Е това си беше чиста проба рекет.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #12
                        Посъветвай адвоката в рода ти да прочете тук-там. Акт винаги може да бъде обжалван. Не подлежи на обжалване наказателно постановление, с което е наложена глоба до 50 лева. Разлика има, нали?

                        Коментар


                          #13
                          Чл. 183. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) Наказва се с глоба 10 лв. водач, който:1. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., доп., бр. 103 от 2005 г., изм. и доп., бр. 51 от 2007 г.) не носи определените документи - свидетелство за управление, контролен талон и свидетелство за регистрация на управляваното моторно превозно средство;2. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) не носи документ за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите, ако водачът е изпълнил задължението си по чл. 100, ал. 3 и поставеният от него стикер е валиден към датата на установяване на нарушението;3. (предишна т. 2 - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) неправилно използва звуков сигнал в населено място;4. (отм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., предишна т. 3, бр. 51 от 2007 г., отм., бр. 88 от 2008 г.).(2) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) Наказва се с глоба 20 лв. водач, който:1. неправилно престоява или е паркирал неправилно;Нарушението ми еЧл. 98. (1) Престоят и паркирането са забранени:1. на място, където превозното средство създава опасност или е пречка за движението или закрива от другите участници в движението пътен знак или сигнал;2. до престояващо или паркирано пътно превозно средство от страната на движението;3. в тунели и подлези, на мостове, надлези, стеснени участъци от пътя и в участъци с ограничена видимост;4. върху трамвайни и железопътни линии или в такава близост до тях, която може да затрудни движението на релсовите превозни средства;5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние, по-малко от 5 метра преди тях;6. на кръстовище и на по-малко от 5 метра от тях;7. на платното за движение, където разстоянието между пътното превозно средство и пътната маркировка, забранена за пресичане, е по-малко от 3 метра или с пътен знак е забранено изпреварването;Къде в закона пише, че затова нарушение се отнемат точки? Аз не можах да видя никъде. Ок вдигнали са ми колата с паяк, но не разбирам каква е разликата нали си платих такса " Евакуиране" и паркинг за около 15 мин. 2 лв.

                          Коментар


                            #14
                            Не четеш паравилно закона. Значи за обикновено неправилно паркиране глобата ти е 20 лв. Говориме за пътни знаци В27 и В28. Обаче има и отежняващи вината видове паркиране. И те са изброени като алинеи в чл. 98 който ти показа. Чл. 98 ал. 6 ти казва, че 5 метра преди и 5 метра след кръстовище не се паркира. Същото е и за паркиране на спирка, пешеходна пътека и т.н. Отделно в закона си пише, че за такива паркирания глобата ти е 50 лв. Не е 20. Точките са също по закона. Не са за вдигането с паяк. Пише за паркиране на кръстовище ...толко точки, за спирка толко, за пещеходна пътека толко и т.н.

                            Коментар


                              #15
                              Оги, моя адвокат се занимава предимно с такива дела, и много добре знае кога има и кога няма смисъл от обжалване. Ако беше някой непознат, щеше да ми обещае едни ... и накрая да му платя и на него, и на съда, и глобата си ... Закона се "тълкува", и не е ясно в конкретния случай как ще го "изтълкуват" :D В крайна сметка, колежката е била в нарушение и поне за това няма какво да се сърди. И аз съм правил наршения, ама си правя сметката, дали ще ме хванат и ще мога ли да си платя глобата после. Нали знаеш, че както се казва, обратния завой тук не е забранен, ама е платен :D
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар

                              Working...
                              X