Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПТП кои е прав и кои крив???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Току що говорих с познат, който е в системата и ми каза, че акт се пише и на двамата водачи! Води се "съвина" или съвместна вина. При положение, че е написан акт само на единия водач, това е нарушение на закона и дори само за това акта би трябвало да отпадне нацяло при обжалване.Така, че колега, купи си един правописен речник и обжалвай!
    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

    Коментар


      #17
      извинявам се за правописните грешки колеги, днес неможах но утре ще отида в кат и това ще е първото което ще кажа че другиат участник НЯМА акт. да можеби сте прави че несъм гледал и от двете страни а погледнах само в средното огледало и наляво, имам и партроник озобщо неми е минавало на ум че може някои да кара в обратната посока на еднопосочна улица, гледах на средното огледало не за кола а за хора и наляво за коли,при тази ситуация съм сигорен че 90% от шофиорите ще си търсят правата. ако нямах каско какво правим в тази ситуация по гражданска няма и лев да ми дадът, аз съм човека с акта а колата задницата е усукана цялата горе тавана е на вълни като събран акордион щетите никак неса малки

      Коментар


        #18
        Колега обжалвай задължително обаче не се знае какъв ще е резултата. При движение на заден ход трябва да обезопасиш маневрата, дори ако е необходимо да намериш човек който стои отзад и гледа дали не идва кола.При излизане от паркинг трябва да дадеш предимство на преминаващите превозни средства. Освен ако си излязъл наполовина от паркинга и си спрял да се огледаш преди да довършиш маневрата. И в тоя момент камионът те е блъснал. Защото е знаел че е в нарушение и е бързал да се измъкне от улицата.А пък камионът че излиза от забранена улица - редно е да си получи полагаемия акт защото какво прави в забранената улица, като при това е причинил произшествие.По принцип може да търсиш споделяне на вината с другия водач и намаляване наполовина на твоята санкция.
        Bravo 1.6 / 16

        Коментар


          #19
          Riki888 написа:
          Колега обжалвай задължително обаче не се знае какъв ще е резултата. При движение на заден ход трябва да обезопасиш маневрата, дори ако е необходимо да намериш човек който стои отзад и гледа дали не идва кола.При излизане от паркинг трябва да дадеш предимство на преминаващите превозни средства. Освен ако си излязъл наполовина от паркинга и си спрял да се огледаш преди да довършиш маневрата. И в тоя момент камионът те е блъснал. Защото е знаел че е в нарушение и е бързал да се измъкне от улицата.А пък камионът че излиза от забранена улица - редно е да си получи полагаемия акт защото какво прави в забранената улица, като при това е причинил произшествие.По принцип може да търсиш споделяне на вината с другия водач и намаляване наполовина на твоята санкция.
          ще обжалвам задължително, дано има полза.

          Коментар


            #20
            На камиона имаше ли щети? Ако е да, то в този случай шофьора му излиза чист и прибира парите от твоята ГО. Иначе няма да вземе лев, ако няма каско! Нищо чудно господата полицаи, ако са те питали дали имаш каско да са решили да "сторят добро" на другия шофьор. Не се знае дали не е имало нещо под масата!Обжалвай до дупка! Според моят приятел самия факт, че не е написна съвина, е достатъчен да се анулира твоя акт! Стига този, дето го решава това да е в час!
            Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

            Коментар


              #21
              Forsaken написа:
              На камиона имаше ли щети? Ако е да, то в този случай шофьора му излиза чист и прибира парите от твоята ГО. Иначе няма да вземе лев, ако няма каско! Нищо чудно господата полицаи, ако са те питали дали имаш каско да са решили да "сторят добро" на другия шофьор. Не се знае дали не е имало нещо под масата!Обжалвай до дупка! Според моят приятел самия факт, че не е написна съвина, е достатъчен да се анулира твоя акт! Стига този, дето го решава това да е в час!
              на камиона имаше червени следи от боята ми, и в началото на фургона вдлъбнато, но не е нищо фрапиращо. а и неса ме питали полицаите дали имам каско, а и стикери нямам, нали вече неслагат не е заради това че имам каско. днеска пуснах обжалване и ще видим след 20 дена какво ще стане.

              Коментар

              Working...
              X