Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топлинни разпределители

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Топлинни разпределители

    Дори и Гугъл не може да ми даде отговор на следния въпрос:Имам парно, като на всеки радиатор има топлинен разпределите. При монтажа есента на 2002 е сключен договор, в който пише, че тези уреди имат 10 години гаранция. Батерията е несменяема, така че е част от уреда, очевидно. Какво ще стане, ако преди изтичането на десет годишния срок изгасне дисплеят поради изтощаване на батерията. Какво отношение има това с дадената гаранция?Въпросът изникна, защото се появи минисимвол на батерия на дисплея. От топлинния счетоводител казаха-смяна, което по принцип не е проблем. И без това есента трябва да се сменят. Но пък етажната собственост се кани да сменя счетоводителя лятото и ако сега ги сменя-лятото пак с нови.А ако изгасне дисплеят-начисляване на макс мощност е лошо нещо Голяма мъгла е с тези неща. Дори не мога да разбера дали има някаква автономна памет, така че дори и да загасне дисплеят(да се изтощи батерията), да може за някакъв кратък период, седмица или две, да се прочетат показанията.Пратих едно запитване до топлинния счетоводител, но те нямат сметка да ми казват неща, които не са им изгодни.Моделът на джадата е http://www.toplo.bg/res/files/docume...Сигурно темата ще е актуална за много хора-да хвърлят един поглед на уредите, защото краят на тази година/началото на следващата предстои голямата смяна на късметлиите с парно.
Working...
X