Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акт за неправилно паркиране

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Акт за неправилно паркиране

    Здравейте, колеги днес ми написаха акт за неправилно паркиране / бяха ми вдигнали колата с паяка, но докато чаках на наказателния паркинг да си я взема на всички други за същото нарушение чичката дето ги обслужваше ги питаше фиш или акт, мойте документи ги взе един кисел г....з и направо почна да ми пише акт, когато ме накара да се разпиша аз го питах защо акт а не фиш и той ми каза, че затова нарушение се пише акт, на въпроса защо неговия колега за същите нарушения е написал 5 фиша откакто съм там той ми отговори- така реших..../ Въпроса ми е мога ли да обжалвам акта като за основание да използвам това което съм видяла с очите си, т.е. че другите шофьори за същото ги санкционират с фишове- нали закона е един за всички и има ли смисъл? Каква ще ми е глобата за акта и отнемат ли се точки за това нарушение?

    #2
    Това няма как да е мотив за обжалване, глобата е 20 лв., поне на мен ми беше толкова преди 4-5 месеца, точки не се отнемат.

    Коментар


      #3
      Благодаря за инфото колега

      Коментар


        #4
        ако си го запомнил тоя, го намери някъде и го разцепи, не защото имаш глоба, ами защото се прави на интересен, а е една утайчица, световно неизвестна аман от такива рендета

        Коментар


          #5
          Аз ако съм на твоето място в този момент няма да разписвам актове и каквито и да било глупости докато не стане ясно защо на едни се пише фиш на други акт каква е тая безразборна работа?!?! Жив пример миналата седмица с едно приятелче с неговата кола спираме пред операта в Бургас на паркинга,човека си взема билетче за час на него пише,че абонамента изтича 14,30,замотахме се и пристигнахме в 14,32 точно,там имаше едно момче и паяка..няма да ви говоря какви разправий бяха.......за няма и 2 минути закъснение докато приятелчето си плащапе глобата като поп един с една джипка (ланд крузер) спря отсреща където е изцяло ЗАБРАНЕНО паркирането и престоя,слезе си пича с к*вата и поеха към общината и на въпроса ми защо не вдигнат този с джипа а се зачепиха те едва ли не ме набиха...извинявам се,че се отклонявам от темата но не може за едни да е добре за другите да си берат гайдето......

          Коментар


            #6
            Закона го позволява, не е учудващо че прилагащите го могат да правят каквото си искат, и реално спазват буквата на закона, така че мрънкането по тоя параграф обикновенно е безрезултатно......
            Alfa 156 2.0 TS
            Alfa 156 20VTurbo
            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
            Locost TF1 3.0V6

            Коментар


              #7
              Общо взето - са ми вдигали колата 3 пъти с паяка и 3те пъти са ми писали АКТ, който плащам в момента в който си взимам колата. Във Варна по времето, когато ми се е случвало ми е струвало по средно 30-50лв. акта. Не ми се проверява в закона точно колко е наказанието за неправилно паркиране, но общо взето... боли.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                jenshen73 написа:
                Общо взето - са ми вдигали колата 3 пъти с паяка и 3те пъти са ми писали АКТ, който плащам в момента в който си взимам колата
                Чакаш по 1 месец да си вземеш колата ли ?

                Коментар


                  #9
                  jorko написа:
                  jenshen73 написа:
                  Общо взето - са ми вдигали колата 3 пъти с паяка и 3те пъти са ми писали АКТ, който плащам в момента в който си взимам колата
                  Чакаш по 1 месец да си вземеш колата ли ?
                  Нечакаш а веднага си плащаш акта. Имам случай да си вися пред Паркинги и гаражи и да обяснявам на служитeля там че документите ми са в колата и няма как да му покажа кой съм,но има и светлинка в тунела и 1 полицай ме придружи до my car Съответно колата беше там приблизително 2 часа и трябваше да плащам за всеки час престой.Май платих 40 лв акт и още 20 лв престой май така беше
                  Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                  Коментар


                    #10
                    danzel-jtd написа:
                    jorko написа:
                    jenshen73 написа:
                    Общо взето - са ми вдигали колата 3 пъти с паяка и 3те пъти са ми писали АКТ, който плащам в момента в който си взимам колата
                    Чакаш по 1 месец да си вземеш колата ли ?
                    Нечакаш а веднага си плащаш акта. Имам случай да си вися пред Паркинги и гаражи и да обяснявам на служитeля там че документите ми са в колата и няма как да му покажа кой съм,но има и светлинка в тунела и 1 полицай ме придружи до my car Съответно колата беше там приблизително 2 часа и трябваше да плащам за всеки час престой.Май платих 40 лв акт и още 20 лв престой май така беше
                    Тия 40 лв в акта ли ги пише ?

                    Коментар


                      #11
                      Не. В акта пише само нарушението и адреса му. Глобата е на гишето. пробвах се да дам пари още на място преди да ми дигнат колата,и ми отказаха с извинението че вече са я снимали .....а бях спрял с 2 десни гуми на тротоара за да си взема храна
                      Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                      Коментар


                        #12
                        :D Акта не се плаща веднага, на място в наказателния паркинг се плаща:1. Такса евакуиране на автомобила, която е 29.00лв. / с ДДС /2. Такса паркинг / в моя случай от вдигането на колата до отиването ми на наказателния паркинг са изминали 17 минути, удоволствието за този престой ми струва 2 лв. /т.е. общо 31 лв., тъй като ми написаха АКТ ми взеха синьото талонче, което ще си взема след 1 месец като си платя АКТА, след разговор с няколко служители на КАТ тяхното мнение е глоба 20-30 лв. и ако това ми е първо нарушение за неправилно паркиране няма да ми отнемат точки.Като отида след 1 месец ще видя....., тъпо е защото точно се бях наточила да си взимам ЗЛАТЕН ТАЛОН, но малшанс

                        Коментар


                          #13
                          Моят акт го платих на гишето и неса ми взимали талона странно!
                          Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                          Коментар


                            #14
                            danzel-jtd написа:
                            Моят акт го платих на гишето и неса ми взимали талона странно!
                            ти ме утрепа, да не са ти написали фиш? Но май и той не се плаща на място, а в 7 дневен срок по банка или в пощата и след това става акт, ако не го платиш?

                            Коментар


                              #15
                              Не си спомням но се разписвах на 2 места и платих 50лв на цяло (бях записал 1 номер на тях) и още нещо но несъм сигорен 14-17 някъде.
                              Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                              Коментар

                              Working...
                              X