Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тава за лютеница - от къде?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тава за лютеница - от къде?

    Колеги, от къде мога да си закупя тава за лютеница? Продават ли се изобщо някъде или само на старо може да се намери?Всяка година правя все повече лютеничка и искам да си имам своя тава, а не да вземам от съседи назаем...И още едно питане: кое е по-добре - тава от мед или алпака?
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    #2
    Провери в магазин за професионално кухненско оборудване. Там се предлагат всякакви големи тави. Например тези - http://www.tomeko.bg/tomeko/home.nsf имат голям магазин в София, но можеш да им пишеш да ти пратят каталога си.
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    Коментар


      #3
      тава

      В големите магазини има или в магазини за домашни потреби зависи къде е пържиш на огъня или на котлона ще си избереш и съответния съдтя не трябва да е скъпа а качествена Българска или Руска http://www.mira-n.net/images/emailirani/IMG_4988.png
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Купуваш си един парче неръждаема ламарина - 1,5-2мм и с флекса и електрожена ( оксижена ) си скрояваш една квадратна тава с висок ръб.Преди много години баща ми произведе такава и няма дерт.Даже имаме една правена по размера на печката - така че максимално плътно да влиза в нея, с 15-20 см дълбочина - за печене на агънце. Като се сгъне влиза целичкото
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          най-добре да си намериш от някоя стара баба на село, която вече няма вътък да прави

          Коментар


            #6
            Re: Тава за лютеница - от къде?

            msotiroff написа:
            Колеги, от къде мога да си закупя тава за лютеница? Продават ли се изобщо някъде или само на старо може да се намери?Всяка година правя все повече лютеничка и искам да си имам своя тава, а не да вземам от съседи назаем...И още едно питане: кое е по-добре - тава от мед или алпака?
            "ПИМ" ООД Хасково.Правят по поръчка, от неръждавейка (хром-никелова стомана) - на практика вечни.Обаче излизат скъпички. На шефа ми му излезе 140 лв една тава.

            Коментар


              #7
              Re: Тава за лютеница - от къде?

              Immortal написа:
              Обаче излизат скъпички. На шефа ми му излезе 140 лв една тава.
              Скъпички ,но поне не даваш пари през година на калайджии.Избива си парите от това ,че е хром никел.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                И един съвет.Не я вземай или прави квадратна,че трудно се мие в ъглите после.Най-добре е кръгла.
                FIAT BRAVO 1.6
                FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                Коментар


                  #9
                  Аз си я направих от хром-никел, че старата алуминиева много се бе надрала и загаряше. Ако ламарината е хубава, мие се и в ъглите без проблеми.
                  Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                  Коментар


                    #10
                    Явно не си гледал сериала Етажна собственост. Там съседите си варяха лютеницата във сателитна чиния и на пръв поглед чудесно става за тая работа . :D
                    Фиат Панда 1.2 2006година
                    Синджира си идва ,а козата я няма...

                    Коментар


                      #11
                      Re: Тава за лютеница - от къде?

                      Immortal написа:
                      "ПИМ" ООД Хасково.Правят по поръчка, от неръждавейка (хром-никелова стомана) - на практика вечни.Обаче излизат скъпички. На шефа ми му излезе 140 лв една тава.
                      Дидо, за колко голяма тава става въпрос??? Питам защото аз си търся тава с вместимост около 230-240л и ако става въпрос за 140лв изобщо няма да се замисля.Единствените зимнини, които правя са лютеница и кисело зеЙе и наистина правя по доста... Само за ориентир: около 250 бурканчета лютеница и 200кг зеле Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 С комшийската тава пържа лютеницата на 4 пъти, затова искам тава с диаметър около 100см и дълбочина 30см Мога да си намеря тава от някоя бабичка или да си поръчам на някой циганин да ми открадне отнякъде, обаче масовите тави са медни и искат калайдисване през определено време, така че май неръждавейката е по - доброто решение...
                      M-Benz E 250 TD 150hp
                      M-Benz 200d 75 hp
                      Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                      Коментар


                        #12
                        Истината, Мишо, е медна тава - калайдисана. Но не знам от къде можеш да си я купиш. У нас ползваме една, която е купувана преди около 40 години.Едно от нещата, заради които обичам Пазарджик, е уханието на печени чушки и на лютеница в периода август-септември. Целият град пече чушки и прави лютеница на двора или в междублоковите пространства - идилия . И няма нищо по-вкусно от филия хляб, намазана с Пазарджишка домашна лютеница и сирене върху нея. За голямо съжаление преди 3 години си похабихме материала (ама много материал!) заради фалшиво олио и оттогава спряхме да правим лютеница.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          Медта е силно отровна. И като се олющи калая, ще се чудите що ви болят коремите от лютеницата В интерес на истината, Мишо, не съм я виждал тавата. Бях със шефа когато я поръча, но не помня колко голяма я поръча... Днес питах колежката за цената (щото тя прави плащанията), и тя ми каза, че е било 140 лв... Утре ще питам шефа колко е била голяма. От друга страна - ПИМ са ни стари клиенти, и може да са направили някаква отстъпка, не знам.

                          Коментар


                            #14
                            snake написа:
                            Истината, Мишо, е медна тава - калайдисана. Но не знам от къде можеш да си я купиш. У нас ползваме една, която е купувана преди около 40 години.Едно от нещата, заради които обичам Пазарджик, е уханието на печени чушки и на лютеница в периода август-септември. Целият град пече чушки и прави лютеница на двора или в междублоковите пространства - идилия . И няма нищо по-вкусно от филия хляб, намазана с Пазарджишка домашна лютеница и сирене върху нея. За голямо съжаление преди 3 години си похабихме материала (ама много материал!) заради фалшиво олио и оттогава спряхме да правим лютеница.
                            +1 глас за медна Хром-никела доста често се проявява като аерген. Може да предиика алергични реакции у хората които употребявата храна пиготвена в хром-никелови съдове. Не е задължително да се случи и не често срещан проблем, но защо пък да предизвикваш съдбата
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар


                              #15
                              Относно тавата се избистрят нещата, така че сега остава и всеки да си сподели тайната рецепта за лютеница :D
                              преди - TIPO
                              сега - VOLVO XC60

                              Коментар

                              Working...
                              X