Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Услуга за оглед на Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    На печките и частите им са по скъпи,и горивото.Лично аз търся някоя 2.0 20в на метан и си свиркам,карам на един приятел Мерцедеса 230 купе 136 магарета на метан.Слагам за 30 лв метан и минавам 250 км.Метана е хубава работа,мани я тая нафта.Ремапи и дрън дрън,ти за рали ли я вземаш тази кола?

    Коментар


      #47
      nai7 написа:
      На печките и частите им са по скъпи,и горивото.Лично аз търся някоя 2.0 20в на метан и си свиркам,карам на един приятел Мерцедеса 230 купе 136 магарета на метан.Слагам за 30 лв метан и минавам 250 км.Метана е хубава работа,мани я тая нафта.Ремапи и дрън дрън,ти за рали ли я вземаш тази кола?
      ами не няма да я взимам за рали, ама ми беше кеф с тд-то като наказвах рацерчетата из бургас с някакви наточени бмв-ца , а и ми е по добре да знам, че има някой под капака, защото това не веднъж ми е било в голям услуга.От към цена на нафтата не ми е токлова притеснено, колкото от цените на частите.Нафтата я взимам на цена без ддс, но за частите не върви.А с пасата направо се родих от към части.5 неща съм сменил за 300лв ( ремъци и ролки тампони на макферсон с лагерчетата, кормилни накрайници вътрешни и външни и още имаше но не се сещам сега ).На фиата само ремъците и ролките бяха малко повече.Лошото от цялата работа е, че колкото повече гледам тея талянки толкова повече ги искам.

      Коментар


        #48
        Колкото по-нов модел е един ДВГ, толкова са му по-скъпи частите. А тази Мареа има и визия и добър мотор а разни швабки трудно ще и се опират. Ръжда няма да има, ако не е пребоядисвана, но провери ДВГ на диагностика. Искай на тоя дето я продава да я закарате на диагностика, или вземи някой колега който има кабели, софтуер и лаптоп, да я проверите на място. Много примамлива цена има за модификацията и външния вид. А джантите са като моите и са 15" не 16" и ми се вижда малко странно за HLX да има само един еърбег.
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #49
          Dido_Lyubenov написа:
          ..... и ми се вижда малко странно за HLX да има само един еърбег.
          Нещо е збирщайн тази кола. На моята съм нагласил такъв волан да и слагам и ще изглежда по същия начин. Доста прочетох преди да пиша, че последния път малко се поизложих в една друга тема. Та, няма такъв модел HLX само с 1 еърбег. Колкото до двигателите, аз съм с колата от подписа и системата не е инжекцион, а обикновена метанова. Мощността е на 90-95% от бензина. Това зависи от хубаво настроен аванспроцесор . Ако го изключа(директно вържа буксите) колата е наистина осезаемо спъната, но със него няма разлика във вървежа. И накрая като пари: зареждам на 1,52 лв. пълно зареждане 23,50 лв. с които изминавам 200 км. градско в София или 360-370 км. извън. По магистрала не вдигам повече от 120-125. Преди карах Пасат 1,8 пълна инжекция и с Мареята се родих. просто вече финансите за транспорт са толкова незначително перо, че не се обсъждат. Това е от мен.П.П. А ко поискаш мога да мина да видя въпросната бройка, но от дизели не разбирам, а за външен вид вече колегата се изказа. Имам кабели и всичко необходимо ако се стигне до четене на място нямаш грижи. Успех в търсенето и покупката
          Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
          Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
          Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

          Коментар


            #50
            Относнo възглавниците. И при ELX нивото пише, че е с 2 възглавници и ABS, но съм виждал такива Мареи, които нямат както пасажерски еърбег, така и АБС. Едната Мареа е на Рокамбол. Като че ли такова е било изискването на купувача при закупуване на колата чисто нова. Знам ли?...
            Stop giving directions, just say "Follow me."
            Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
            Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

            Коментар


              #51
              sok1 написа:
              Относнo възглавниците. И при ELX нивото пише, че е с 2 възглавници и ABS, но съм виждал такива Мареи, които нямат както пасажерски еърбег, така и АБС. Едната Мареа е на Рокамбол. Като че ли такова е било изискването на купувача при закупуване на колата чисто нова. Знам ли?...
              Точно си мислех, че може да има и такъв вариант.... малко тъпо звучи, ама луди колкото искаш ....
              Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
              Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
              Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

              Коментар


                #52
                veselin10 написа:
                sok1 написа:
                Относнo възглавниците. И при ELX нивото пише, че е с 2 възглавници и ABS, но съм виждал такива Мареи, които нямат както пасажерски еърбег, така и АБС. Едната Мареа е на Рокамбол. Като че ли такова е било изискването на купувача при закупуване на колата чисто нова. Знам ли?...
                Точно си мислех, че може да има и такъв вариант.... малко тъпо звучи, ама луди колкото искаш ....
                Кво да му е лудото - всеки си знае - някой иска сигурност за себе си и жена си, а друг - само за себе си Моята е HLX и е с 4 възглавници. Но не само те са 4 - четири са и електрическите ми стъкла
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #53
                  Ами понеже и моята HLX, да споделя защо мисля така в предния си пост. Вярно, че това не означава пълен пакет екстри, но еърбега да е само един ... Та Мареа ТД100 HLX слязла от конвейра 11 мес. 1997, продадена за първи път 4 мес ’98 има следните екстри посочени в упътвания и каталози : кожена тапицерия на волана и скоростния лост; плюшен салон; два еърбега; пълен ел-пакет - стъкла, огледала, централно и аларма с дистанционно, аудио - 6 колони + управление от волана, управляем климатик, прожекторни фарове (кристални или по друг начин казано с лупи), допълнителни фарове за мъгла, ABS ; алуминиеви джанти 15" ; боя металик ( :D не знам за ФИАТ екстра ли е както за новата Дачиа ). Нямам само автоматична скоростна кутия и шибидах слагани на тази серия автомобили. Че и на тази цена Моята както е с козметични "щети" я застраховах за 4900 лв ...А и още един съвет - за предпочитане е ДВГ да не е къпан, за да се види от къде какво е текло по него, и къде са ровили наще автоджамбази. Иначе с една добавка в маслото, може да ти продадат двигател плачещ за основен ремонт. Това си е доста стар номер.
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #54
                    На този етап с днешното повишение на цените се отлага търсенето на "нафтова печка".Ако продам пасата със сигурност ще се поогледам пак.

                    Коментар


                      #55
                      Логиката ти е малко грешна, реално и другите горива скачат.При условие, че караш малко, не си заслужава инсвестицията в газова.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #56
                        emzo написа:
                        Логиката ти е малко грешна, реално и другите горива скачат.При условие, че караш малко, не си заслужава инсвестицията в газова.
                        Много е вярно това !
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар


                          #57
                          Dido_Lyubenov написа:
                          emzo написа:
                          Логиката ти е малко грешна, реално и другите горива скачат.При условие, че караш малко, не си заслужава инсвестицията в газова.
                          Много е вярно това !
                          Разбира се, че трябва да се помисли за колко време ще се изплати уредбата.
                          Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                          Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                          Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                          Коментар

                          Working...
                          X